Blog navigation
 • Pomidor - soczyste źródło zdrowia
  21 wyświetleń
  Pomidor - soczyste źródło zdrowia

  W połowie XX wieku świat nauki dowiedział się o wolnorodnikowej teorii starzenia się komórek, a tym samym rozpoczęła się era antyoksydantów. W aptekach i środkach masowego przekazu zaczęły pojawiać się reklamy suplementów diety z przeciwutleniaczami. Tymczasem dużo bogatszym źródłem antyoksydantów są niektóre warzywa i owoce - w tym popularny w naszym kraju pomidor.

 • Laktoferyna i jej fascynujące właściwości
  21 wyświetleń
  Laktoferyna i jej fascynujące właściwości

  Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Pomimo zachodzących zmian w fizjologii przyszłej mamy, które zapewniają prawidłowy przebieg i szczęśliwe rozwiązanie ciąży należy regularnie się badać, zapewnić sobie odpowiednią dawkę aktywności fizycznej oraz ilość snu. Poza stosowaniem tzw. "wielkiej piątki" (kwasu foliowego, jodu, witaminy D, żelaza oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych) coraz śmielej mówi się o dodatkowej suplementacji laktoferyny – białka o plejotropowym mechanizmie...

 • Egzotyczny mangostan - jakie ma właściwości?
  9 wyświetleń
  Egzotyczny mangostan - jakie ma właściwości?

  Mangostan właściwy Garcinia mangostana jest rośliną o bardzo bogatym i ciekawym składzie fitoterapeutycznym. Dzięki niemu surowiec wykazuje szerokie właściwości prozdrowotne. W tym artykule przybliżymy właściwości lecznicze mangostanu i jego wyciągów.

 • Czarnuszka - czyli złoto faraonów
  7 wyświetleń
  Czarnuszka - czyli złoto faraonów

  W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się preparaty zawierające wyciąg i/lub olej z czarnuszki. Surowiec ma działać przeciwwirusowo, przyspieszać trawienie, a nawet działać przeciwalergicznie. Szerokie spektrum aktywności zachęca coraz większe rzesze osób do stosowania czarnuszki na co dzień. Czy z naukowego punktu widzenia to warty uwagi surowiec?

 • Wakacyjna apteczka - sprawdź naszą checklistę!
  47 wyświetleń
  Wakacyjna apteczka - sprawdź naszą checklistę!

  Wakacje są dla wielu z nas okresem zasłużonego i długo wyczekiwanego urlopu. Nasz organizm regeneruje się i przygotowuje na kolejne wyzwania. Czasem jednak przedurlopowe przygotowania, domykanie ostatnich zadań w pracy, pakowanie się i bardzo napięty z tego powodu harmonogram potrafią stać się powodem frustracji. W efekcie może zdarzyć się, że zapomnimy o jakiś istotnych rzeczach. Dlatego kompletowanie wakacyjnej apteczki warto zacząć ze sporym zapasem czasu, najlepiej z uprzednio...

 • Co powinieneś wiedzieć o węglowodorach aromatycznych?
  100 wyświetleń
  Co powinieneś wiedzieć o węglowodorach aromatycznych?

  W połowie XIX wieku Friedrich August Kekule von Stradonitz określił strukturę benzenu, co stało się punktem wyjścia do poznania budowy i właściwości całej grupy związków aromatycznych. Budowa układu aromatycznego jest o tyle fascynująca, co niesie za sobą tragiczne następstwa zdrowotne. To właśnie struktura benzenu warunkuje właściwości kancerogenne, mutagenne i genotoksyczne jego pochodnych. W komórkach benzen powoduje zaburzenie procesu replikacji i inicjuje proces nowotworzenia

 • Jak leczyć zapalenie pęcherza ziołami?
  17 wyświetleń
  Jak leczyć zapalenie pęcherza ziołami?

  Zakażenia układu moczowego to bardzo częsty problem, który może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn.Statystyki jednak w tym względzie nie zaskakują - 3/4 populacji kobiet przynajmniej raz w życiu doświadczyło infekcji intymnej. Związane jest to ze szczególną budową anatomiczną żeńskiej cewki moczowej, która jest znacznie krótsza, co stanowi słabszą barierę dla patogenów do pokonania.

 • Jakie rośliny zwiększają libido?
  122 wyświetleń
  Jakie rośliny zwiększają libido?

  Choć temat zdrowia seksualnego niemal zawsze jest tematem tabu, to warto o nim pisać i rozmawiać. Choćby dlatego, że problemy ze zdrowiem seksualnym są zazwyczaj zwiastunem problemów psychofizycznych. Objawy somatyczne często przecież idą w parze z objawami psychicznymi. Czy dysfunkcje seksualne można leczyć naturalnie - za pomocą surowców roślinnych?

 • Nie czytasz etykiet środków czyszczących? A powienieneś!
  24 wyświetleń
  Nie czytasz etykiet środków czyszczących? A powienieneś!

  Z roku na rok coraz bardziej wzrasta świadomość kobiet planujących ciąże w zakresie zdrowego odżywiania, odpowiedniego zdrowia psychicznego oraz aktywnego trybu życia. Niestety temat wpływu otaczającego środowiska na zdrowie nowonarodzonych dzieci nadal nie jest tematem popularnym.

 • Klimatyzacja - zdrowa czy nie? Odpowiadamy
  40 wyświetleń
  Klimatyzacja - zdrowa czy nie? Odpowiadamy

  Klimatyzacja nie ma co do tego wątpliwości - ułatwia życie. Chłodne powietrze poprawia jakość snu oraz ogólny komfort codziennego życia. Mogą się o tym przekonać zwłaszcza te osoby, którym upał może doskwierać np. kobiety w ciąży czy w czasie przekwitania. Nie zastanawiamy się, ale pośrednio klimatyzacja może nas chronić przed odwodnieniem podczas biegunki w upalne lato.

 • Kontuzje u dzieci - co powinieneś wiedzieć?
  21 wyświetleń
  Kontuzje u dzieci - co powinieneś wiedzieć?

  Kontuzje u dzieci - co powinieneś wiedzieć? Jak radzić sobie z urazami dzieci i młodzieży? Kontuzje i urazy dzieci często nie są obszarem eksplorowanym w lecznictwie. Tymczasem to u dzieci obserwuje się najwyższy wskaźnik kontuzji o najpoważniejszych skutkach. Wielu jest zdania, że urazy są niemal wpisane w życie dzieci i młodzieży. Choć większość wypadków nie jest śmiertelna, to szacuje się, że nawet milion dzieci w Polsce doznaje urazów, z czego 120 000 wymaga leczenia szpitalnego.

 • Jak chronić się przed udarem w tropikach?
  25 wyświetleń
  Jak chronić się przed udarem w tropikach?

  Jak chronić się przed udarem w tropikach? Już niebawem wakacje, a my kreślimy pierwsze urlopowe plany. Coraz popularniejszym kierunkiem naszych podróży są tropiki. Na słońce i piękne krajobrazy możemy tam bowiem liczyć niezależnie od pory roku. Niewielu z nas wie, że wyjazd w tropiki wymaga aklimatyzacji do zupełnie innych warunków atmosferycznych.

Showing 1 to 12 of 146 (13 Pages)
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj