• GMO - czy jest czego się bać?
  40 wyświetleń
  GMO - czy jest czego się bać?

  Żywność modyfikowana genetycznie – GMO to bardzo gorący temat. Ma zarówno wielu zwolenników ja i zagorzałych przeciwników. Tylko która strona ma rację? Czy jest się czego bać? Co to jest GMO i jak się otrzymuje żywność modyfikowaną genetycznie?

 • Postanowienia noworoczne w 2022 roku
  12 wyświetleń
  Postanowienia noworoczne w 2022 roku

  Jakie są pierwsze skojarzenia z hasłem „Nowy rok”? Na pewno wśród liderów były „postanowienia”. Bardzo dobra rzecz takie „postanowienia noworoczne”, bo pomagają nam być lepszymi, albo chociaż bardziej znośnymi dla samych siebie. Na potrzeby tego tekstu zamieniłbym to słowo na znaczeniowo bardzo podobne – „cele”. No tak, bardzo często na nowy rok stawiamy sobie nowe cele. I badania wykazują, że może nie potrzebnie robimy je w czasie, który powinniśmy poświęcić raczej rodzinie lub zabawie, bo...

 • Kac Vegas w sylwestrowym wydaniu
  12 wyświetleń
  Kac Vegas w sylwestrowym wydaniu

  Wesela, grille, spotkania ze znajomymi, a przede wszystkim impreza sylwestrowa. Tego typu imprezy wiążą się z alkoholu, a ten jak każda trucizna (no chyba nikt się z tym stwierdzeniem nie będzie kłócił?) powoduje zatrucie. O ostrym i poważnym zatruciu alkoholem pisał nie będę, bo ten kończy się pobytem w szpitalu, jednak często nawet kilka lampek wina potrafi popsuć następny poranek. Dlatego dla osób, które nie są w stanie odmówić mam kilka informacji jak powstaje kac i jak radzić sobie z kacem.

 • Homeopatia - działa czy nie?
  10 wyświetleń
  Homeopatia - działa czy nie?

  Zanim zdamy sobie pytanie, czy homeopatia może działać, warto zastanowić się, czym w ogóle ona jest, skąd się wywodzi i jak rozpoznać lek homeopatyczny od zwykłego.

 • Prezenty na święta - wczoraj i dziś
  73 wyświetleń
  Prezenty na święta - wczoraj i dziś

  Kiedyś to było! To kiedyś to, w zasadzie, dla wielu niedawno bo jeszcze kilka lat temu. Konsumpcjonizm dopiero w Polsce raczkował. Każdy coś tam miał i mógł z tym żyć. Często nic więcej nie potrzebował. Ale mógł o czymś więcej marzyć.

 • Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?
  39 wyświetleń
  Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

  Wypadanie włosów może być objawem jednej z wielu chorób dermatologicznych skóry głowy. Przyczyn utraty włosów jest bardzo wiele, tymczasem większość osób próbuje radzić sobie z tym problemem bez odpowiedniej diagnostyki, licząc, że powodem mogą być niedobory witaminowo-mineralne.

 • Ból gardła niejedno ma imię
  43 wyświetleń
  Ból gardła niejedno ma imię

  Po bardzo długim lecie i łagodnej jesieni praktycznie z dnia na dzień przyszła zima. Chłodniejsze powietrze i przyzwyczajone do ciepła drogi oddechowe to prawie pewna recepta na problemy zdrowotne. Nadciąga sezon na ból gardła.

 • Placebo, czyli jak działa lecznicza siła umysłu
  37 wyświetleń
  Placebo, czyli jak działa lecznicza siła umysłu

  Każdy słyszał, ale nie każdy wierzy, że istnieje. Placebo początkowo było definiowane jako procedurę, która ma oszukać pacjenta. I taką definicję miało od XVIII w. aż do II Wojny Światowej. To podczas niej amerykański chirurg Henry Beecher podawał, niektórym żołnierzom sól fizjologiczną zamiast morfiny, gdyż dostępność tego środka przeciwbólowego była bardzo ograniczona.

 • Nowe i odświeżone domowe sposoby na infekcje
  141 wyświetleń
  Nowe i odświeżone domowe sposoby na infekcje

  Słoneczne i ciepłe lato to już przeszłość. Temperatura w ciągu dnia nie przekracza 10 stopni, a w nocy pojawiają się przymrozki. Dzień jest krótki, a my tracimy zapadł do pracy. Oznacza to tylko jedno - jesień na dobre się u nas zadomowiła, a już zagląda do nas zima. Co to może oznaczać? Że sezon infekcyjny trwa w najlepsze, a my odkurzamy domowe sposoby na infekcje.

 • Amygdalina - cudowny lek na raka czy jeden, wielki przekręt?
  170 wyświetleń
  Amygdalina - cudowny lek na raka czy jeden, wielki przekręt?

  Każdy może napisać wszystko. I z tego skrzętnie korzystają szamani XXI wieku. Znachorzy. Medycyna alternatywna, w najgorszym tego słowa znaczeniu. Dzisiaj chciałbym spojrzeć na jeden z oręży tego ruchu. Miała być cudownym remedium na raka – amygdalina.

 • Nietolerancje glutenu - co warto wiedzieć?
  48 wyświetleń
  Nietolerancje glutenu - co warto wiedzieć?

  Nietolerancje glutenu stanowią obecnie dosyć ważny problem zdrowotny, który może dotyczyć nawet 10% populacji na świecie. W Polsce liczbę zachorowań szacuje się na 600 tys. osób. Niestety nadal sporo osób nawet mających problem z tolerowaniem glutenu nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć, na który rodzaj nietolerancji choruje - na celiakię, alergię czy nadwrażliwość na gluten.

 • Męska grypa - istnieje czy nie?
  198 wyświetleń
  Męska grypa - istnieje czy nie?

  Skąd my to znamy! Lekki katarek, temperatura ciała wyższa o 0,2 stopnia i od razu pojawia się refleksja nad życiem, potrzeba uporządkowania spraw, sporządzenia testamentu… bo to w końcu męska grypa.

Showing 1 to 12 of 78 (7 Pages)
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj