Kolagen do picia
Aktywne filtry
Jest 10 produktów.
Reviflexin smak pomarańczowy, 30 saszetek
DUOLIFE Collagen płyn 750 ml
Activlab Pharma Kolagen Extra, 300 g
Revellie Skin Q, płyn, 300 ml
Flexus Shots 20 fiolek po 10 ml
Doppelherz System Kollagen 11.000 plus płyn 30 ampułek po 25 ml
Kolagen do picia
Kolagen do picia
Kolagen uchodzi za jedno z najbardziej rozpowszechnionych białek w naszym organizmie. Znajdziemy go w kościach, mięśniach, skórze oraz ścięgnach. Buduje tkankę łączną, poprawia kondycję skóry oraz zwiększa jej elastyczność. Wiemy doskonale, że wraz z wiekiem wytwarzamy coraz mniej kolagenu - nasz skóra staje się sucha i pojawiają się zmarszczki.
Kolagen do picia - jak działa?
Preparaty zawierające kolagen do picia mogą hamować procesy starzenia się skóry. Dzięki kolagenowi zachowana zostaje integralność i struktura tkanki chrzęstnej. Jeśli zaczyna brakować kolagenu pojawia się ryzyko rozwoju chorób zwyrodnieniowych stawów. W badaniach wykazano, że stosowanie kolagenu do picia redukuje stan zapalny i nasila syntezę tego białka w naszym organizmie. W efekcie kolagen do picia pomaga w łagodzeniu bólu u osób ze zwyrodnieniami kości i stawów.
Kolagen do picia czy kolagen z diety?
Kolagen jest również substancją, którą przyjmujemy wraz z pożywieniem. Można go znaleźć w takiej żywności jak mięso oraz ryby. Niestety zwykły kolagen, który często można również spotkać w tabletkach z kolagenem ma bardzo kiepski wskaźnik wchłaniania. Znacznie lepiej przyswaja się kolagen do picia - zwłaszcza, gdy ma postać zhydrolizowaną.
Na co działa kolagen do picia?
Hydrolizowany kolagen do picia wykazuje pozytywny wpływ terapeutyczny nie tylko w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów czy osteoporozy, ale również ma wpływ na rusztowanie komórek skóry. Efekty działania hydrolizowanego kolagenu do picia zależą od stężenia, a on sam zyskuje na popularności z uwagi na zadowalające efekty.
Zhydrolizowany kolagen do picia - czy jest bezpieczny?
Peptydy kolagenowe, które powstają na skutek hydrolizy kolagenu składają się z aminokwasów proliny (Pro), glicyny (Gly) oraz hydroksyproliny (Hyp). Stosunkowo niedawno zhydrolizowany kolagen został uznany na bezpieczny surowiec bezpieczne przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (European Food Safety Authority), a także przez Agencję Żywności i Leków (FDA, Food and Drug Administration). Co ciekawe zhydrolizowany kolagen ulegają całkowitej resorpcji w jelicie cienkim, a część peptydów może dostawać się nawet bezpośrednio do krwi. Dzięki temu produkty hydrolizy kolagenu kumulują się w chrząstkach stawowych.