Kolagen do picia

Aktywne filtry

Jest 7 produktów.

Kolagen do picia

Kolagen do picia

Kolagen uchodzi za jedno z najbardziej rozpowszechnionych białek w naszym organizmie. Znajdziemy go w kościach, mięśniach, skórze oraz ścięgnach. Buduje tkankę łączną, poprawia kondycję skóry oraz zwiększa jej elastyczność. Wiemy doskonale, że wraz z wiekiem wytwarzamy coraz mniej kolagenu - nasz skóra staje się sucha i pojawiają się zmarszczki.

Kolagen do picia - jak działa?

Preparaty zawierające kolagen do picia mogą hamować procesy starzenia się skóry. Dzięki kolagenowi zachowana zostaje integralność i struktura tkanki chrzęstnej. Jeśli zaczyna brakować kolagenu pojawia się ryzyko rozwoju chorób zwyrodnieniowych stawów. W badaniach wykazano, że stosowanie kolagenu do picia redukuje stan zapalny i nasila syntezę tego białka w naszym organizmie. W efekcie kolagen do picia pomaga w łagodzeniu bólu u osób ze zwyrodnieniami kości i stawów.

Kolagen do picia czy kolagen z diety?

Kolagen jest również substancją, którą przyjmujemy wraz z pożywieniem. Można go znaleźć w takiej żywności jak mięso oraz ryby. Niestety zwykły kolagen, który często można również spotkać w tabletkach z kolagenem ma bardzo kiepski wskaźnik wchłaniania. Znacznie lepiej przyswaja się kolagen do picia - zwłaszcza, gdy ma postać zhydrolizowaną.

Na co działa kolagen do picia?

Hydrolizowany kolagen do picia wykazuje pozytywny wpływ terapeutyczny nie tylko w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów czy osteoporozy, ale również ma wpływ na rusztowanie komórek skóry. Efekty działania hydrolizowanego kolagenu do picia zależą od stężenia, a on sam zyskuje na popularności z uwagi na zadowalające efekty.

Zhydrolizowany kolagen do picia - czy jest bezpieczny?

Peptydy kolagenowe, które powstają na skutek hydrolizy kolagenu składają się z aminokwasów proliny (Pro), glicyny (Gly) oraz hydroksyproliny (Hyp). Stosunkowo niedawno zhydrolizowany kolagen został uznany na bezpieczny surowiec bezpieczne przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (European Food Safety Authority), a także przez Agencję Żywności i Leków (FDA, Food and Drug Administration). Co ciekawe zhydrolizowany kolagen ulegają całkowitej resorpcji w jelicie cienkim, a część peptydów może dostawać się nawet bezpośrednio do krwi. Dzięki temu produkty hydrolizy kolagenu kumulują się w chrząstkach stawowych.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj