Środki na alergie dla dzieci
Aktywne filtry
Jest 12 produktów.
Sanosvit Calcium o smaku bananowym 114 mg Ca2+/ 5ml, 150 ml
Allefin, (20 mg + 10 mg)/g, żel, 30 g
DAOPro, 30 minitabletek
Fenistil krople doustne 1 mg/ml, 20 ml
Chusteczki higieniczne Soft APTEO, 10 x 10 sztuk
Fenistil żel 1 mg/g, 30 g
Calcium Alergo plus junior 16 tabletek musujących
Alergo Max Junior 0,5 mg/ml, 60 ml
Aleric Deslo Active 0,5 mg/ml, 60 ml
Aleric Deslo Active 2,5 mg, 10 tabletek ulegająch rozpadowi w jamie ustnej
Claritine Allergy syrop 1 mg/ml, 60 ml
Środki na alergie dla dzieci
Leki bez recepty na alergię dla dzieci
Alergia u dzieci jest tak powszechna, że zaczyna się o niej mówić jako o chorobie cywilizacyjnej naszych czasów. Również w Polsce znaczny odsetek dzieci cierpi na różnego rodzaju alergie - czy to pokarmowe, wziewne czy skórne. Przez wiele lat choroby alergiczne traktowano tylko jako schorzenia o podłożu genetycznym. Dziś niestety ogromny wpływ na rozwój alergii u dzieci ma nasz niekorzystny styl życia, ekspozycja na szkodliwe zanieczyszczenie środowiska. Nic dziwnego, że coraz większy odsetek dzieci stosuje leki bez recepty na alergię dla dzieci.
Leki bez recepty na alergię dla dzieci - dlaczego są czasem niezbędne?
Alergia u dzieci jest po prostu nadmierną reakcją układu immunologicznego dziecka na kontakt z alergenem. Czynnikiem wywołującym alergię są zazwyczaj pyłki roślinne (alergie na pyłki), żywność (alergie pokarmowe) a także wydzieliny zwierząt (alergie na sierść, alergie na roztocza czy jad pszczół). Na szczęście dostępne w aptece leki bez recepty na alergię dla dzieci są w stanie znieść niemal wszystkie objawy bez względu na rodzaj alergii.
Leki bez recepty na alergię dla dzieci - katar sienny
Katar alergiczny u dzieci może mieć charakter okresowy lub przewlekły, łagodny, umiarkowany lub ciężki albo okresowy lub całoroczny. U najmłodszych najczęstszą przyczyną kataru alergicznego jest kontakt z alergenami wziewnymi (pyłki roślin, roztocza kurzu domowego, sierść lub naskórek zwierząt domowych oraz grzyby pleśniowe)
Leki na alergię u dzieci - alergia pokarmowa i smog
Co ciekawe alergia na niektóre pokarmy często objawia się u dzieci również ze strony nosa, a alergeny pochodzące z żywności potrafią nasilać objawy alergii na pyłki. Dzieci mają również słabo wykształcone bariery fizjologiczne, dużo słabszy układ immunologiczny oraz bardzo podatne na infekcje błony śluzowe. To dlatego w kontakcie z zanieczyszczonym powietrzem czy dymem papierosowym w krótkim czasie rozwija się u nich alergiczny nieżyt nosa, alergiczne zapalenia zatok, a często astma oskrzelowa.
Leki na alergię u dzieci - jakie objawy znoszą?
Dzieci z rozpoznaną alergią poza wyciekiem wodnistego kataru z nosa często kichają, narzekają na świąd nosa, oczu, uszu, błon śluzowych oraz upośledzenie węchu. Objawy alergii u dzieci mogą być również powodem zaburzenia koncentracji. bólu głowy oraz pogorszenia nastroju. Niestety alergia u dzieci często oznacza również większe ryzyko bakteryjnego zapalenia oskrzeli, większe ryzyko rozwoju astmy oraz problemy z leczeniem astmy. Dlatego stosowanie leków na alergię u dzieci wydaje się niezbędne i powinno być prowadzone pod kontrolą lekarza.
Leki na alergię u dzieci - jakie mamy do dyspozycji?
Do walki z alergią u dzieci możemy wykorzystać sporo leków dostępnych w aptece bez recepty. Najpopularniejsze z nich to substancje przeciwhistaminowe np. lewocetyryzyna, loratadyna, desloratadyna lub feksofenadyna. Dzięki nim dochodzi do spadku stężenia histaminy, co przekłada się na zmniejszenie objawów reakcji alergicznej u dziecka. Choć większość leków na alergię u dzieci są lekami tzw. II generacji (są bezpieczne, bo nie przenikają do mózgu) to niekiedy część dzieci może odczuwać senność i znużenie. Większość leków na alergię u dzieci bez recepty występuje w postaci wygodnych syropów, albo tabletek rozpadających się w jamie ustnej, które nie wymagają popijania.