Środki na chorobę lokomocyjną

Marka

Cena

  • 5,00 zł - 56,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 10 produktów.

Środki na chorobę lokomocyjną

Leki na chorobę lokomocyjną

Choroba lokomocyjna jest nieadekwatną odpowiedzią układu autonomicznego na nagle zmieniające się napięcie przedsionkowe. Dotyka ludzi w każdym wieku, choć u noworodków i niemowląt jest niemożliwa do zdiagnozowania.

Leki na chorobę lokomocyjną - komu są najbardziej potrzebne?

Lekarze wychodzą z założenia, że choroba lokomocyjna nie dotyczy niemowląt, bo w czasie podróży nie angażują mocno wzroku i układu przedsionkowego.  Najwcześniej objawy odnotowywano w wieku 2 lat, a ustępowały one między 6. a 10. rokiem życia. Pierwsze objawy  choroby lokomocyjnej u dzieci zbiegają się w czasie z nauką siadania, raczkowania, wstawania i chodzenia. Niekiedy jednak objawy choroby lokomocyjnej mogą utrzymywać się przez całe życie.

Choroba lokomocyjna u dzieci - jakie są czynniki ryzyka?

Trudno wyodrębnić czynniki ryzyka związane z występowaniem choroby lokomocyjnej u dzieci, choć naukowcy zauważyli związek między urazem głowy, zastosowaniem znieczulenia czy zatruciem tlenkiem węgla a niestabilną pracą układu przedsionkowego, w którym swoje źródło ma choroba lokomocyjna. Ponadto choroba lokomocyjna występuje u dzieci z chorobą Tourette'a i cierpiących na migrenę. Chorobę lokomocyjną próbowano również łączyć z uporczywym refluksem u dzieci, gdyż zarzucenie treścią pokarmową do przełyku może powodować również zapalenia uszu z wysiękiem i zaburzać pracę układu przedsionkowego. Niestety teza ta nie została potwierdzona w badaniach.

Leki na chorobę lokomocyjną - który jest najskuteczniejszy?

Niestety odpowiedź na leczenie choroby lokomocyjnej jest bardzo osobnicza. Niestety o żadnym z leków na chorobę lokomocyjną nie można powiedzieć, że jest w 100% skuteczny, a lekarze często zwracają uwagę na warunki i komfort podróży oraz zachowanie i nastawienie dziecka. Aby zapobiec nieprzyjemnym objawom warto poinstruować dziecko, by:

  • odpoczęło przed podróżą
  • korzystało z przerw w czasie jazdy, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza
  • koncentrowało wzrok w jednym, odległym punkcie
  • unikało nagłych ruchów głowy
  • przed podróżą unikało ciężkostrawnych posiłków
  • unikało czytania i grania na smartfonie

Tabletki na chorobę lokomocyjną - imbir

W profilaktyce i leczeniu choroby lokomocyjnej istotną rolę odgrywają preparaty imbiru, które niwelują uczucie mdłości i działają przeciwwymiotnie. Co do zasady herbatki z imbirem dla dzieci uznawane są za bezpieczne i skuteczniejsze od placebo, ale trzeba zachować ostrożność w czasie stosowania leków przeciwgorączkowych i przeciwbólowych u dzieci, gdyż ich połączenie z imbirem może powodować krwawienia.

Leki na chorobę lokomocyjną na receptę

Lekarz może również przepisać syrop z prometazyną, która jest klinicznie stosowana w leczeniu choroby lokomocyjnej. Ma zbliżony profil działania do dimenhydrinatu dostępnego bez recepty oraz klemastyny.  Nie uzależnia, działa uspokajająco, przeciwhistaminowe i łagodzi nudności. Podana 1-2 godziny przed podróżą działa przez następne 6-8 godzin. Niestety u wielu dzieci powoduje suchość jamy ustnej, koszmary nocne i zaburzenia zachowania, dlatego wielu rodziców sięga w pierwszej kolejności po preparaty ziołowe.

Jeśli nie leki na chorobę lokomocyjną to co?

Co ciekawe wożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy poza zwiększeniem bezpieczeństwa jazdy może zapobiegać chorobie lokomocyjnej. Niemowlęta, które zbyt szybko są przewożone przodem do kierunku jazdy mogą mieć problem z integrowaniem bodźców, co sprzyja zaburzeniom układu przedsionkowego. Warto wspomnieć, że objawy łączone z chorobą lokomocyjną mogą być spowodowane poważniejszymi schorzeniami. Czujność rodzica powinny wzbudzić szumy uszne, pogorszenie słuchu, zawroty głowy, zaburzenia widzenia i utrzymywanie tych objawów przez dłuższy czas.  

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj