Środki na ból i zapalenie ucha

Marka

Cena

  • 3,00 zł - 76,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 108 produktów.

Środki na ból i zapalenie ucha

Tabletki i krople na ból i zapalenie ucha bez recepty

Nasze uszy są ważnym narządem zmysłów, które za pomocą kilkucentymetrowego kanału (trąbki Eustachiusza) są połączone z gardłem.  Zadaniem trąbki Eustachiusza jest wyrównywanie ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz uszu. To dlatego miejsce to jednym z najbardziej newralgicznych miejsc układu oddechowego. Niestety przez trąbkę do ucha mogą przedostawać się bakterie z układu oddechowego, które są przyczyną groźnego zapalenia uszu.

Czym grozi zapalenie ucha u dziecka?

Mało kto zdaje sobie sprawę, że ból i zapalenie uszu właściwie i szybko zdiagnozowane chronią przed groźnym powikłaniem infekcji jakim jest  uszkodzenie słuchu o podłożu przewodzeniowym. Nie jesteśmy również  świadomi tego, że chcąc zadbać o naturalne bariery organizmu, czyli odporność wrodzoną powinniśmy również uwzględnić higienę uszu. W początkowej fazie choroby dobrze sprawdzą się krople na ból ucha lub leki na zapalenie ucha bez recepty. Warto o ich stosowanie zapytać lekarza.  

Co wywołuje ból oraz zapalenie ucha?

Badania z 2004 roku wskazują, że 34% przypadków zapalenia ucha zewnętrznego u dzieci w wieku 3,5-12 lat jest następstwem  stosowania patyczków higienicznych. Ryzyko wystąpienia zapalenia uszu wzrasta bardzo  w okresie infekcyjnym. Najczęstszym powikłaniem infekcji górnych dróg oddechowych jest bowiem zapalenie ucha

Zapalenie ucha - objawy

Zapalenie ucha środkowego jest również najczęstszym powodem stosowania antybiotyków u najmłodszych. Maluchy skarżą się na ból ucha, który często jest sygnalizowany poprzez pociąganie za małżowinę uszną. W tym czasie pojawia się wysoka gorączka, wysięk z jamy bębenkowej oraz zaczerwienienie błony bębenkowej. Te dwa ostatnie objawy ujawnione przez lekarza laryngologa pozwalają na jednoznaczną diagnozę.  Istotne jest to, że infekcja ucha postępuje bardzo szybko - rozprzestrzeniający się stan zapalny może prowadzić do okresowego niedosłuchu, a nawet głuchoty. Leki na zapalenie ucha bez recepty mogą pomóc w początkowej fazie choroby. 

W naszej aptece internetowej znajdziesz również leki na ból i zapalenie zatok bez recepty.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj