Magnez do picia

Aktywne filtry

Jest 37 produktów.

Magnez do picia

Magnez obok potasu uchodzi za jeden z najważniejszych związków mineralnych w ustroju człowieka. Jego największe zapasy znajdują się w kościach, gdyż bierze tam udział w mineralizacji kości, poprawia odporność na mimowolne złamania i podnosi ich gęstość.

Magnez do picia - jak działa?

Magnez wygasza również pobudliwość komórek nerwowych, wpływa na wydzielanie neurotransmiterów oraz wpływa na nasz dobowy zegar biologiczny. Magnez zmniejsza również przewodnictwo w sercu, zzapobiegając jego niedotlenieniu. Oprócz tego magnez jest kofaktorem kilkuset różnych enzymów, pośredniczy w gospodarce energetycznej ustroju, a także w wielu reakcjach immunologicznych. Niska podaż magnezu ma negatywny wpływ na działanie układu nerwowego (nadpobudliwość, zaburzenia snu, zmęczenie, drgawki), krwionośnego (zaburzenia układu bodźcotwórczego), przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunka), układu kostnego (osteoporoza, osteomalacja).

Magnez do picia a ciąża

Co więcej zbyt mała ilość magnezu w diecie kobiety w ciąży może być przyczyną poronień, przedwczesnych poronień i stanów rzucawkowych. Niedostateczna ilość magnezu wynika najczęściej ze zbyt małej jego ilości w diecie, stosowania niektórych leków (diuretyki, antybiotyki, glikozydy nasercowe, glikokortykosteroidy), chorób nerek, przewodu pokarmowego oraz zaburzenień metabolicznych (cukrzyca, nadczynność tarczycy, hiperkalcemia, hiperaldosteronizm).

W proszku a może tabletki?

W aptekach dostępne są tabletki dojelitowe z magnezem, które umożliwiają uwolnienie substancji leczniczej w miejscu wchłaniania.Są one rozwiązaniem dla osób, które mają problemy żołądkowe. Istnieją również tabletki powlekane, które są łatwiejsze w płykaniu i mogą być odpowiednie dla osób, które mają trudności z połykaniem np. seniorów. Dostępne są również formy musujące, magnez do picia albo magnez w proszku - lepiej tolerowany przez dzieci oraz osoby nieakceptujące tabletek.

Który magnez jest najlepiej przyswajalny?

Oczywiście każdy preparat magnezowy może mieć inną formę przyswajania. Przyswajalność magnezu w proszku zależy od rozpuszczalności w wodzie - im związek jest lepiej rozpuszczalny, tym szybciej i łatwiej przyswajalny. Związki magnezu można podzielić jeszcze na organiczne i nieorganiczne. Formy organiczne występują naturalnie w żywności,a przez to dużo lepiej przyswajalny. Formy nieorganiczne magnezu są zazwyczaj gorzej przyswajalne. W tej grupie najlepiej przyswajalnym będzie chlorek magnezu, który jest najlepiej rozpuszczalny w wodzie spośród form nieorganicznych.

W naszej aptece internetowej znajdziesz nie tylko magnez w proszku, ale również inne witaminy i minerały bez recepty.

 

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj