Środki na ból kręgosłupa i pleców
Aktywne filtry
Jest 153 produktów.
Moilec 7,5 mg, 10 tabletek
Ibuprofen APTEO MED tabl.powl. 0,4g 24tabl
Remolexam 7,5 mg, 10 tabletek
Iburapid 400 mg, 20 tabletek
Moilec 7,5 mg, 20 tabletek
Ibuprom dla dzieci forte zawiesina doustna 200 mg/5 ml, 150 ml
Iburapid 400 mg, 50 tabletek
Ibuprofen APTEO MED, 400 mg, 12 tabletek powlekanych
Diclofenac APTEO MED, 10mg/g, żel, 100 g
Środki na ból kręgosłupa i pleców
Najczęstszą przyczyną bólu kręgosłupa i pleców jest uraz spowodowany aktywnością fizyczną lub wypadkiem. Wtedy najczęściej sami się diagnozujemy, prosząc farmaceutę o rekomendację leku przeciwbólowego i przeciwzapalnego. Czasami jednak są to zmiany zwyrodnieniowe i wymagają konsultacji ortopedy. Jak wybrać więc najlepsze leki na ból kręgosłupa i pleców? Pierwszy wybór przed, którym staniemy to środek doustny czy miejscowy?
Jakie leki na ból kręgosłupa wybrać?
Leki na ból pleców w postaci tabletek, kapsułek czy saszetek do rozpuszczenia mają niewątpliwie kilka zalet. Są wygodne w stosowaniu. . Często można też kupić relatywnie małe ich opakowanie, co pozwoli na upewnienie się co akurat zadziała. Ale nawet bardzo dobry lek na ból kręgosłupa ma jednak też swoje wady. Bóle kręgosłupa i pleców e są ograniczone, a nie uogólnione. Przyjmując lek doustnie działa on na cały organizm, zamiast skupić się na stanie miejscu problemu. Prowadzi to często do konieczności podwojenia dawki i zwiększenia ryzyka pojawienia się działań niepożądanych - choćby ze strony przewodu pokarmowego.
Maści, żele i plastry na ból kręgosłupa
Z tego wynika, że jeśli tylko mamy taką możliwość – powinniśmy sięgnąć raczej po maść, żel, krem lub plaster. Wśród tej grupy mamy preparaty typowo przeciwbólowe, przeciwzapalne. Zawierają substancje z grupy NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne: ibuprofen, ketoprofen, diklofenak, naproksen lub etofenamat. Druga grupa ma działanie rozgrzewające, trzecia chłodzące.
Co zażyć na ból kręgosłupa piersiowego?
Kręgosłup może boleć na różnych odcinkach - najczęściej w lędźwiowym i szyjnym. Bez względu tak naprawdę na lokalizację bólu pleców warto rozważyć stosowanie suplementów odbudowujących chrząstkę stawową. Częstą przyczyną dolegliwości bólowych jest zwyrodnienie kręgów i ucisk rdzenia kręgowego.
Tabletki na ból pleców bez recepty
W tym względzie na szczególną uwagę zasługuje glukozamina. Jej działanie polega na wykorzystaniu jej przez komórki tkanki chrzęstnej (chondrocyty) do produkcji glikozaminoglikanów regenerujących stawy i poprawiających zdolność poruszania się. Stosowanie preparatów z glukozaminą nie wiąże się praktycznie z żadnymi działaniami niepożądanymi. Zalecaną dawką jest 1500mg na dobę.
Co zażyć na ból kręgosłupa szyjnego?
Trzecim poza leczeniem lekami na kręgosłup i wspomaganiem się suplementami, i nie mniej ważnym elementem terapii powinna być odpowiednia fizykoterapia, która w dużej mierze polega na leczeniu zimnem, ciepłem oraz neuromodulacją. W fizjoterapii stosuje - masaż, gimnastykę leczniczą, które wpływają nie tylko na zmniejszenie bólu kręgosłupa i pleców, ale pozwala również pacjentowi wzmocnić poszczególne partie mięśni, a tym samym normalnie funkcjonować i poprawić jakość swojego życia. W zależności od przyczyny i umiejscowienia bólu pleców fizjoterapeuta dopasuje odpowiedni zestaw ćwiczeń. W działaniach tych najważniejsza jest systematyczność i samozaparcie.
W naszej aptece internetowej znajdziesz również leki przeciwgorączkowe.