Leki na brodawki

Aktywne filtry

Jest 5 produktów.

Leki na brodawki

Leki na brodawki

Brodawki są bardzo powszechną wirusową infekcją skóry. Wywoływane są przez rozpowszechniony w środowisku wirus brodawczaka ludzkiego (human papillomavirus – HPV). Wirus ten transmitowany jest między ludźmi i zwierzętami poprzez bezpośredni kontakt. Wirus roznosi się również poprzez samozakażenie na skutek rozdrapania występującej już brodawki.

Leki na brodawki - czy często są potrzebne?

Jak do tej pory odkryto nawet 100 odmian wirusa brodawczaka ludzkiego.  Niestety powoduje on nie tylko zmiany na skórze, ale także na błonach śluzowych i narządach płciowych. Zazwyczaj brodawki pojawiają się na stopach i palcach rąk, a czasami zmiany mają postać kłykcin kończystych.

Leki na brodawki - jak wyglądają zmiany?

Brodawki wirusowe rąk i stóp występują bardzo często. Brodawki zwykłe są grudkowymi zmianami, o średnicy od kilku do kilkunastu milimetrów, o zabarwieniu zbliżonym do koloru skóry i  bardzo rogowaciejącej nierównej powierzchni. Czasami pojawiają się pojedynczo, czasem w  grupach i wtedy zazwyczaj zlewają się ze sobą. Czynnikiem etiologicznym brodawek zwykłych  jest wirus HPV2. Brodawki zwykłe pojawiają się  palcach rąk, wałach okołopaznokciowych oraz pod paznokciami. Co więcej wykwity rozsiewają się wokół istniejących już zmian,  najczęściej tej brodawki, która jest największa.

Leki na brodawki - kiedy je zastosować?

Leki na brodawki można stosować w przypadku pojawienia się objawów. Choć tego typu leki są raczej skuteczne, zawsze warto skorzystać z konsultacji dermatologa. Niekiedy dermatolog wesprze nasze leczenie za pomocą krioterapii, elektrokoagulacji, laseroterapii lub leku cytostatycznego z 5-fluorouracylem. Warto wspomnieć, że przed roznoszeniem brodawek wirusowych chroni  przestrzeganie podstawowych zasad higieny.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj