Krople do oczu

Marka

Cena

  • 7,00 zł - 84,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 97 produktów.

Krople do oczu

Jesteśmy pokoleniem, które większość część życia przed różnymi ekranami. My farmaceuci z Moderny czujemy się częścią tego pokolenia, bo ekrany towarzyszą nam praktycznie przez cały dzień. Budząc się rano sięgamy po telefon, by sprawdzić kalendarz i listę rzeczy do zrobienia. W czasie pośpiesznego śniadania przeglądamy portale informacyjne, by przez kolejne osiem godzin nieustannie wpatrywać się w ekran w aptekach, w których pracujemy. Po powrocie również nie dajemy odpocząć oczom – siadamy do laptopa, by przygotowywać dla Ciebie wartościowe treści dotyczące racjonalnego leczenia. Po kilkunastu godzinach ciągłego gapienia się w ekran, wreszcie przychodzi czas na odpoczynek...nie inaczej przed ekranem Netflixa. Prędzej czy później będziemy skazani na krople do oczu? Jak wybrać je mądrze?

Krople do oczu nawilżające

Suchość, zaczerwienie, łzawienie oczu, podrażnienie czy uczucie piasku pod powiekami – myślę, że przynajmniej raz w życiu doświadczyłeś takich objawów. Jeśli objawy były na tyle uciążliwe, że przeszkadzały Ci w codziennej aktywności, z pewnością udałeś się do apteki by szybko i skutecznie rozwiązać ten trapiący Cię problem. Nie było wtedy naszego bloga, więc nieświadomie polegałeś na sponsorowanych artykułach w sieci, reklamie w telewizji czy opinii na forach. W ten sposób padłeś ofiarą 4 pułapek, które często pojawiają się podczas wyboru nawilżających kropli do oczu.

Czerwone oko? Użyję kropli...na przekrwione oczy!

To logiczne, prawda? Owszem, zważywszy, że popularne krople z tetryzoliną dają natychmiastowy efekt. Przywracają śnieżną biel Twoim spojówkom, przynoszą im ulgę i poprawiają jakość widzenia. A jeśli coś jest skuteczne, działa od razu i jest wygodne, to co w tym złego? Jak to w życiu bywa - wszystko co dobre, szybko się kończy. Podobnie jest z wspomnianymi kroplami, które pomimo świetnych efektów możesz stosować tylko przez krótki czas. Dlaczego? Pamiętasz wpis o uzależnieniu od kropli do nosa? Preparaty do oczu z tetryzoliną działają analogicznie - obkurczają naczynia, zmniejszają obrzęk i w ten sposób zmniejszają przekrwienie. Ale podobnie jak w przypadku sprayu do nosa długotrwale stosowane mogą prowadzić do niedotlenienia błony śluzowej oka.

Zmęczone oczy? Kupię tańsze krople, po co przepłacać?

Wielu ludzi z którymi spotykam się w aptece wychodzi z założenia - "Kupuję rozsądnie, więc wybieram tańsze krople. Nie będę przepłacał za markę". Niestety w przypadku kropli do oczu to błędne przekonanie. Produkty za 5-8 zł są istotnie tanie, ale w większości przypadków są konserwowane np. chlorkiem benzalkoniowym. Częste stosowanie kropli z konserwantami paradoksalnie nasila suchość oka i pogłębia problem zanim go zwalczać. Co gorsza konserwanty uszkadzają również szkła kontaktowe o czym przekonało się już wielu użytkowników. Tańsze odpowiedniki mają również ograniczony czas stosowania po otwarciu. Najczęściej jest to od 4-8 tygodni. Droższe preparaty bez konserwantów możesz stosować nawet 6 miesięcy po otwarciu. Ale zaraz? Panie Tabletka! Co Pan za bzdury wypisuje - krople bez konserwantów można stosować dłużej niż krople z konserwantami?! Przecież to się kupy nie trzyma! Wielu pacjentów reaguje w ten sposób na nasze próby wytłumaczenia im różnicy między tańszymi a droższymi kroplami nawilżającymi do oczu. Magia kropli nawilżających bez konserwantów polega na użyciu specjalnie zaprojektowanych pojemników jednodawkowych, opakowań z filtrami, dzięki którym wyciskana kropla jest filtrowana i wyjaławiana. W ten sposób wykluczamy konieczność konserwacji, wydłużając jednocześnie przydatność do użycia po otwarciu. Niestety bardziej zaawansowany pojemnik = wyższe koszty produkcji = wyższa cena na półce aptecznej.

Krople do oczu bez recepty - czy data ważności ma znaczenia?

Nasze oko jest bardzo złożonym i skomplikowanym narządem. Jego naturalny film łzowy ma odpowiednie pH i ciśnienie osmotyczne. Aby krople na zmęczone oczy bez recepty mogły być zastosowane na oko - muszą być niejako zgodne z warunkami panującymi na jego powierzchni. Muszą być wolne od bakterii, mieć to samo pH i ciśnienie osmotyczne. Niestety takie warunki mogą spełniać wyłącznie przez ściśle określony czas, który zależy od zastosowanej technologii (patrz wyżej). Stosowanie kropli niejałowych i pozbawionych izotonii grozi przykrymi konsekwencjami - w swojej zawodowej przygodzie w aptece miałem kilka przypadków silnego zakażenia oka, po zastosowaniu kropli do oczu bez recepty po upływie terminu przydatności. Nic przyjemnego, tym bardziej nie wartego tych kilku zaoszczędzonych złotych.

Ziołowe kropelki do oczu ze świetlikiem

Jako dziecko pamiętam jak moja babcia parzyła świetlik i kładła nam na oczy kompresy nasączone herbacianym naparem. Wiele firm buduje swoją markę właśnie w oparciu o sentyment do dawnych lat. To dlatego w "mięsnym" znajdziemy "kiełbasę jak za gierka", a w obuwniczym odświeżone Relaksy. Apteka niczym nie ustępuje wymienionym przykładom - na półkach dumnie prezentuje się Pyramidon (oryginalny lek w PRL nazywał się Piramidon), oraz "tabletki z krzyżykiem", które pomimo zmiany składu nadal mają wielu swoich "fanów". Kropelki ze świetlikiem również wpisują się w ten marketingowy trend. Wielu producentów stara się wmówić Ci, że ziołowe wyciągi z oczaru, bławatka czy świetlika będą dodatkowo koić Twoje zmęczone oczy. Nie wierz im! Prawda jest jednak taka, że oko nie jest ukrwione i obecne w kroplach wyciągi nie mają prawa działać.

Sprawdź również leki bez recepty na przeziębienie i grypę dostępne w naszej ofercie. 

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj