Krople do oczu

Marka

Cena

  • 5,00 zł - 58,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 26 produktów.

Krople do oczu

Krople do oczu Jesteśmy pokoleniem, które większość część życia przed różnymi ekranami.My farmaceuci z Moderny czujemy się częścią tego pokolenia, bo ekrany towarzyszą nam praktycznie przez cały dzień. Budząc się rano sięgamy po telefon, by sprawdzić kalendarz i listę rzeczy do zrobienia. W czasie pośpiesznego śniadania przeglądamy portale informacyjne, by przez kolejne osiem godzin nieustannie wpatrywać się w ekran w aptekach, w których pracujemy. Po powrocie również nie dajemy odpocząć oczom – siadamy do laptopa, by przygotowywać dla Ciebie wartościowe treści dotyczące racjonalnego leczenia. Po kilkunastu godzinach ciągłego gapienia się w ekran, wreszcie przychodzi czas na odpoczynek...nie inaczej przed ekranem Netflixa. Prędzej czy później będziemy skazani na krople do oczu? Jak wybrać je mądrze?

Krople do oczu - zespół suchego oka

Suchość, zaczerwienie, łzawienie oczu, podrażnienie czy uczucie piasku pod powiekami – myślę, że przynajmniej raz w życiu doświadczyłeś takich objawów. Jeśli objawy były na tyle uciążliwe, że przeszkadzały Ci w codziennej aktywności, z pewnością udałeś się do apteki by szybko i skutecznie rozwiązać ten trapiący Cię problem. Nie było wtedy naszego bloga, więc nieświadomie polegałeś na sponsorowanych artykułach w sieci, reklamie w telewizji czy opinii na forach. W ten sposób padłeś ofiarą 4 pułapek, które często pojawiają się podczas wyboru kropli do oczu.

Czerwone oko? Użyję kropli...na przekrwione oczy!

To logiczne, prawda? Owszem, zważywszy, że popularne krople z tetryzoliną dają natychmiastowy efekt. Przywracają śnieżną biel Twoim spojówkom, przynoszą im ulgę i poprawiają jakość widzenia. A jeśli coś jest skuteczne, działa od razu i jest wygodne, to co w tym złego? Jak to w życiu bywa - wszystko co dobre, szybko się kończy. Podobnie jest z wspomnianymi kroplami, które pomimo świetnych efektów możesz stosować tylko przez krótki czas. Dlaczego? Pamiętasz wpis o uzależnieniu od kropli do nosa? Krople do oczu z tetryzoliną działają analogicznie - obkurczają naczynia, zmniejszają obrzęk i w ten sposób zmniejszają przekrwienie. Ale podobnie jak w przypadku kropli do nosa długotrwale stosowane mogą prowadzić do niedotlenienia błony śluzowej oka.

Zmęczone oczy? Kupię tańsze krople, po co przepłacać?

Wielu ludzi z którymi spotykam się w aptece wychodzi z założenia - "Kupuję rozsądnie, więc wybieram tańsze krople. Nie będę przepłacał za markę". Niestety w przypadku kropli do oczu to błędne przekonanie. Kropelki za 5-8 zł są istotnie tanie, ale w większości przypadków są konserwowane np. chlorkiem benzalkoniowym. Częste stosowanie kropli z konserwantami paradoksalnie nasila suchość oka i pogłębia problem zanim go zwalczać. Co gorsza konserwanty uszkadzają również szkła kontaktowe o czym przekonało się już wielu użytkowników ;-( Tańsze krople mają również ograniczony czas stosowania po otwarciu. Najczęściej jest to od 4-8 tygodni. Droższe krople bez konserwantów możesz stosować nawet 6 miesięcy po otwarciu. Ale zaraz? Panie Tabletka! Co Pan za bzdury wypisuje - krople bez konserwantów można stosować dłużej niż krople z konserwantami?! Przecież to się kupy nie trzyma! Wielu pacjentów reaguje w ten sposób na nasze próby wytłumaczenia im różnicy między tańszymi a droższymi kroplami nawilżającymi do oczu. Magia kropli nawilżających bez konserwantów polega na użyciu specjalnie zaprojektowanych pojemników jednodawkowych, opakowań z filtrami, dzięki którym wyciskana kropla jest filtrowana i wyjaławiana. W ten sposób wykluczamy konieczność konserwacji, wydłużając jednocześnie przydatność do użycia po otwarciu. Niestety bardziej zaawansowany pojemnik = wyższe koszty produkcji = wyższa cena kropli na półce aptecznej.

Krople do oczu. Ten okres trwałości po otwarciu to jeden wielki przekręt. Nic mi się przecież nie stanie, prawda?

Nasze oko jest bardzo złożonym i skomplikowanym narządem. Jego naturalny film łzowy ma odpowiednie pH i ciśnienie osmotyczne. Aby krople do oczu mogły być zastosowane na oko - muszą być niejako zgodne z warunkami panującymi na jego powierzchni. Muszą być wolne od bakterii, mieć to samo pH i ciśnienie osmotyczne. Niestety takie warunki mogą spełniać wyłącznie przez ściśle określony czas, który zależy od zastosowanej technologii (patrz wyżej). Stosowanie kropli niejałowych i pozbawionych izotonii grozi przykrymi konsekwencjami - w swojej zawodowej przygodzie w aptece miałem kilka przypadków silnego zakażenia oka, po zastosowaniu kropli po upływie terminu przydatności. Nic przyjemnego, tym bardziej nie wartego tych kilku zaoszczędzonych złotych.

Zmęczone oczy i worki pod oczami - "Poproszę te ziołowe kropelki do oczu ze świetlikiem".

Jako dziecko pamiętam jak moja babcia parzyła świetlik i kładła nam na oczy kompresy nasączone herbacianym naparem. Wiele firm buduje swoją markę właśnie w oparciu o sentyment do dawnych lat. To dlatego w "mięsnym" znajdziemy "kiełbasę jak za gierka", a w obuwniczym odświeżone Relaksy. Apteka niczym nie ustępuje wymienionym przykładom - na półkach dumnie prezentuje się Pyramidon (oryginalny lek w PRL nazywał się Piramidon), oraz "tabletki z krzyżykiem", które pomimo zmiany składu nadal mają wielu swoich "fanów". Kropelki ze świetlikiem również wpisują się w ten marketingowy trend. Wielu producentów stara się wmówić Ci, że ziołowe wyciągi z oczaru, bławatka czy świetlika będą dodatkowo koić Twoje zmęczone oczy. Nie wierz im! Prawda jest jednak taka, że oko nie jest ukrwione i obecne w kroplach wyciągi nie mają prawa działać...

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj