Apeczka domowa

Marka

Cena

  • 1,00 zł - 98,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 104 produktów.

Apeczka domowa

Domowa apteczka

Uważamy, że w każdym polskim domu powinna znaleźć się dobrze wyposażona i właściwie przechowywana apteczka. Biorąc pod uwagę, że większość groźnych dla zdrowia wypadków ma miejsce w domu posiadanie domowej apteczki z niezbędnymi środkami opatrunkowymi i lekami pierwszej potrzeby jest nieodzowne.

Domowa apteczka - dlaczego jest tak ważna?

Nie lubimy być zaskakiwani, ale życie uczy nas, że większość dzieci choruje na weekendy i święta, kiedy dostępność aptek, leków i opatrunków jest mocno ograniczona. Co prawda w Polsce w każdym powiecie dyżuruje przez całą dobę zawsze jakaś apteka, to często zdarzają się sytuacje nagłe, kiedy wymaga się od nas natychmiastowej reakcji. Ostatnią rzeczą jaką wtedy chcemy doświadczać to jazda w stresie autem do oddalonej o kilka kilometrów dyżurującej apteki. Dlatego, by nie powielać stereotypu Polaka mądrego po szkodzie, warto zawczasu zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy i stworzyć miejsce dla domowej apteczki.

Domowa apteczka - jak ją skompletować?

Kompletując domową apteczkę warto zastanowić się najpierw co może się nam wydarzyć. Taka analiza pozwoli nam optymalnie dobrać skład apteczki, bo każdy z nas ma zupełnie inną sytuację. Z pewnością przydadzą się leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Najlepiej, gdyby miały formę tabletek, bo stałe postaci leku dobrze znoszą się zmieniające warunki otoczenia. Opakowania leku z ibuprofenem więc jest czymś zupełnie podstawowym, zwłaszcza, że można go wykorzystać w przypadku bólu różnego pochodzenia - bólu głowy, bólu stawowo-mięśniowego czy neuropatycznego.

Domowa apteczka - co powinno się w niej znaleźć?

W domowej apteczce powinny również znaleźć się elektrolity - czyli granulat chlorku sodu z domieszką potasu, magnezu i glukozy. Elektrolity sprawdzą się w zapobieganiu odwodnieniu podczas tradycyjnej jelitówki, w leczeniu zatrucia alkoholem po rodzinnej imprezie, jak również zgaszą szybko pragnienie w upalny dzień. Równie uniwersalnym produktem, który również powinniśmy umieścić w domowej apteczce są ampułki soli fizjologicznej, czyli 0,9% roztworu chlorku sodu. Sól fizjologiczna w ampułkach znajdzie zastosowanie w przygotowaniu inhalacji za pomocą nebulizatora, posłuży jako środek do przemywania ran po skaleczeniu, a także prostym środkiem do wymywania ciał obcych z oczu.

Domowa apteczka - jakie środki opatrunkowe?

Przechodząc do środków opatrunkowych w domu przyda się różnego rodzaju plastry, kompresy, bandaże, opaski uciskowe, chusta trójkątna, opatrunki jałowe i gazy. Warto tą listę uzupełnić o środek antyseptyczny z oktenidyną i fenoksyetanolem, wodę utlenioną czy spirytus salicylowy. W przypadku, gdy naszymi domownikami są dzieci apteczkę warto wyposażyć jeszcze w czopki przeciwgorączkowe, środki przeciwbiegunkowe, dobre probiotyki i kolorowe plastry z postaciami z bajek.

Domowa apteczka - jak ją przechowywać?

Równie ważną kwestią co skład samej domowej apteczki są warunki jego przechowywania. Zazwyczaj miejscem przechowywania leków w polskich domach są szafki łazienkowe. To kiepskie miejsce, bo panuje tam zbyt duża wilgotność i temperatura, która niekorzystnie wpływa na trwałość i właściwości leków. Dlatego warto wybrać raczej miejsce suche i zacienione. Kącik lekowy powinien być również umiejscowiony tak, by z jednej strony dorosły mógł mieć do niego szybki i swobodny dostęp, a z drugiej był niedostępny dla dzieci.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj