Koenzym Q10 do ssania
Aktywne filtry
Jest 3 produktów.
Koenzym Q10 + Witamina E, 120 kapsułek
Naturell Koenzym Q10 100, 60 kapsułek
Koenzym Q10 do ssania
Koenzym Q10 do ssania
Koenzym Q10 jest związkiem, który naturalnie występujący w ludzkim organizmie. Nieustannie produkują go niemal wszystkie nasze komórki, ale jego szczyt stężenia we krwi pojawia się zazwyczaj w okolicach 20. roku życia. Z czasem synteza koneyzmu Q10 spada i pojawia się konieczność jego dodatkowej suplementacji. W aptekach możemy znaleźć koenzym Q10 do ssania.
Koenzym Q10 do ssania - jakie istnieją jego formy?
Koenzym Q10 do ssania można spotkać w trzech różnych formach:
- ubichinolu
- ubichinonu
- rodnik ubisemichinonowy
Wszystkie wymienione formy działają przeciwutleniająco i odpowiadają za dostarczenie związków wysokoenergetycznych do komórek. Energia ta jest zużywana na bieżąco na podztrzymywanie życia komórek. Badania wskazują, że koenzym Q10 ma wpływ na samopoczucie oraz poprawia wygląd skóry i przydatków. Co więcej wysokie stężenia koenzymu Q10 wykorzystywane są w stomatologii jako profilaktyka i wspomaganie leczenia przyzębia.
Koenzym Q10 do ssania jak działa?
Mechanizm działania koenzymu Q10 do ssania opiera się na niwelowaniu nadmiaru wolnych rodników i pośrednio wzmacnianiu tkanek przyzębia na działanie chorobotwórczych drobnoustrojów. Wykazano, że koenzym wielotorowy wpływa na odpowiedź humoralną i komórkową organizmu, a także nasila wrodzone mechanizmy odporności. Zaobserwowane, że nawet 90% osób z chorobami przyzębie ma problem z niskim stężeniem koenzymu Q10. Dlatego wielu stomatologów oprócz niechirurgicznego leczenia chorób przyzębia zaleca dodatową suplementację..
Koenzym Q10 do ssania - co mówią badania?
Przeprowadzono wiele badań wykazujących powiązanie suplementacji koenzymu Q10 z korzystnymi zmianami w obrębie tkanek przyzębia. Pierwsze badanie na ten temat wykazało znaczną poprawę. W badaniach obserwowano poprawę stanu przyzębia u osób badanych już po 3 tygodniach suplementacji koenzymu Q10 do ssania 50mg w dawkach podzielonych.Z kolei koenzym podawany bezpośrednio do kieszonek powodował ich zmniejszenie zahamowanie krwawień z dziąseł.