Koenzym Q10 do ssania

Aktywne filtry

Jest 3 produktów.

Koenzym Q10 do ssania

Koenzym Q10 do ssania

Koenzym Q10 jest związkiem, który naturalnie występujący w  ludzkim organizmie. Nieustannie produkują go niemal wszystkie nasze komórki, ale jego szczyt stężenia we krwi pojawia się zazwyczaj w  okolicach 20. roku życia. Z czasem synteza koneyzmu Q10 spada i pojawia się konieczność jego dodatkowej suplementacji. W aptekach możemy znaleźć koenzym Q10 do ssania.

Koenzym Q10 do ssania - jakie istnieją jego formy?

Koenzym Q10 do ssania można spotkać w trzech różnych formach:

  • ubichinolu
  • ubichinonu
  • rodnik ubisemichinonowy

Wszystkie wymienione formy działają przeciwutleniająco i odpowiadają za dostarczenie związków wysokoenergetycznych do komórek. Energia ta jest zużywana na bieżąco na podztrzymywanie życia komórek. Badania wskazują, że koenzym Q10 ma wpływ na samopoczucie oraz poprawia wygląd skóry i przydatków. Co więcej wysokie stężenia koenzymu Q10 wykorzystywane są w stomatologii jako profilaktyka i wspomaganie leczenia przyzębia.

Koenzym Q10 do ssania jak działa?

Mechanizm działania koenzymu Q10 do ssania opiera się na niwelowaniu nadmiaru wolnych rodników i pośrednio wzmacnianiu tkanek przyzębia na działanie chorobotwórczych drobnoustrojów. Wykazano, że koenzym wielotorowy wpływa na odpowiedź humoralną i komórkową organizmu, a także nasila wrodzone mechanizmy odporności. Zaobserwowane, że nawet 90% osób z chorobami przyzębie ma problem z niskim stężeniem koenzymu Q10. Dlatego wielu stomatologów oprócz niechirurgicznego leczenia chorób przyzębia zaleca dodatową suplementację..

Koenzym Q10 do ssania - co mówią badania?

Przeprowadzono wiele badań wykazujących powiązanie suplementacji koenzymu Q10 z korzystnymi zmianami w obrębie tkanek przyzębia. Pierwsze badanie na ten temat wykazało znaczną poprawę. W badaniach obserwowano poprawę stanu przyzębia u osób badanych już po 3 tygodniach suplementacji koenzymu Q10 do ssania 50mg w dawkach podzielonych.Z kolei koenzym podawany bezpośrednio do kieszonek powodował ich zmniejszenie zahamowanie krwawień z dziąseł.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj