Środki na katar sienny

Kategorie

Marka

Cena

  • 5,00 zł - 45,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 48 produktów.

Środki na katar sienny

Leki na katar sienny

Katar sienny przez specjalistów nazywany jest również alergicznym nieżytem nosa (ANN) albo po prostu katarem alergicznym. Katar sienny może być ostry albo przewlekły, łagodny albo ciężki i wreszcie okresowy albo całoroczny. Aby katar sienny uznać za przewlekły musi on utrzymywać się dłużej niż 4. dni w tygodniu i przez dłużej niż 4 tygodnie. Przyczyną kataru siennego są alergeny wziewne (pyłki roślin, roztocza kurzu domowego, a także sierść zwierząt domowych i pleśnie. Co ciekawe objawy kataru siennego mogą być wywołane również przez alergeny pokarmowe. W takich przypadkach warto sięgnąć po leki na katar sienny.

Leki na katar sienny - czyli na jaki?

Poza standardowymi objawami związanymi z wyciekiem wodnistego kataru z nosa oraz kichania przy katarze siennym pojawia się dodatkowo świąd nosa, spojówek, uszu oraz podniebienia. Może również pojawić się uchość błon śluzowych oraz upośledzenie węchu. Katar sienny nie jest wcale błahym objawem - gdy jest uporczywy i długotrwały może powodować zaburzenia koncentracji i uczenia się, ból głowy oraz obniżenie nastroju. Katar sienny może mieć charakter sezonowym albo nasilać się w nocy albo o poranku. Katar sienny może stwarzać również:

  • większe ryzyko bakteryjnego zapalenia oskrzeli
  • kilkukrtonie większe ryzyko rozwoju astmy

Leki na katar sienny

Lekami z wyboru w przypadku kataru siennego są często leki na alergię dostępne bez recepty. Leki na katar sienny znajdziemy je w formie leków donosowych - np z azelastyną, kromoglikanem sodowym, bromkiem ipratropium albo popularną ksylo- lub oksymetazoliną, które niwelują ilość wydzieliny. Na katar sienny można zastosować również doustne leki na katar sienny - zwłaszcza leki przeciwhistaminowe, które są skuteczne w przypadku wysięku z nosami powiązanego z innymi objawami alergii. U dorosłych i dzieci można zastosować desloratadynę, loratadynę, cetyryzynę, levocetyryzynę. Feksofenadyna zarejestrowane jest natomiast od 12. roku życia.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj