Magnez w proszku

Aktywne filtry

Jest 14 produktów.

Magnez w proszku

Jony magnezu wpływają w organizmie ludzkim na syntezę, wydatkowanie i magazynowanie związków wysokoenergetycznych, z których później korzystają inne narządy - głównie mięśnie i mózg. Odpowiedni poziom magnezu pozwala na odżywianie neuronów i warunkuje dobre przewodzenie impulsów nerwowych.

Magnez w proszku - mechanizm powstawania niedoboru

Odpowiednie przekazywanie impulsów nerwowych wpływa na dobrą pamięć i koncentrację, zwłaszcza gdy intensywnemu wysiłkowi psychofizycznemu towarzyszy stres. Jego mała dawka powinna działać motywująco i mobilizować organizm do aktywnej pracy. Przytłoczenie nadmiarem obowiązków, nieustanna praca po kilkanaście godzin sprawia, że stres może mieć charakter przewlekły. Obniża się koncentracja, stajemy się zmęczeni, a rytm snu i czuwania rozregulowuje się - pojawiają się kłopoty z zasypianiem. W tym stanie nasz organizm zaczyna uwalniać zasoby energetyczne, uwalniając kwasy tłuszczowe. Kwasy te mają zdolność wiązania jonów magnezu w trudnoprzyswajalne chelaty. W efekcie spada stężenie magnezu. Pojawia się błędne koło.

Jaki magnez w proszku - jaki wybrać?

Na półkach aptecznych spotkać można bardzo dużo różnych preparatów magnezowych, które mają różną cenę, postać, ilość w opakowaniu i dawkę. Jeśli spojrzeć na reklamy magnezu w radio i telewizji to niemal każdy z nich jest "jedyny w swoim rodzaju" i "naturalny", podczas gdy preparaty z magnezem różnią się między sobą jakością.

W jakiej postaci wybrać powinniśmy go brać?

Magnez może być dostępny w różnych postaciach - w tabletkach, w tabletkach powlekanych, kapsułkach, tabletkach musujących oraz w proszku. Każda z tych postaci ma swoje wady i zalety. W przypadku magnezu w proszku zaletą jest to, że może okazać się on pomocny osobom, które mają problemy z połykaniem tabletek. Magnez uchodzi za jeden z najmniej ściśliwych surowców w farmacji, więc tabletki z magnezem zawsze są stosunkowo duże. Magnez w proszku może okazać się rozwiązaniem problemu dla osób chcących suplementować magnez, ale mających problem z tolerancją dużych kapsułek.

W naszej aptece internetowej znajduje się nie tylko magnez w proszku, ale również wapń w tabletkach.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj