Ibuprofen

Marka

Cena

  • 2,00 zł - 76,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 75 produktów.

Ibuprofen

Ibuprofen - silny i w miarę bezpieczny lek

Jednym z najczęściej stosowanych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych stosowanych miejscowo i doustnie jest ibuprofen Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych I generacji. Mechanizm działania ibuprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn - związków które uczestniczą w rozwoju odczynu zapalnego. Poza tym ibuprofen hamuje powstawanie przekrwienia oraz wędrówkę białych ciałek krwi do miejsca zapalenia.

Ibuprofen max, sprint forte czy express?

Pomimo, że ibuprofen należy do grupy leków NLPZ, to najrzadziej wywołuje uszkodzenie przewodu pokarmowego. Niektóre badania wskazują, że przy 12-miesięcznym stosowaniu ibuprofenu częstość występowania tego rodzaju powikłań jest nadal niska. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego i po 2h uzyskuje maksymalne stężenie we krwi.

Ibuprofen syrop, kapsułki czy czopki?

Szybkość wchłaniania uzależniona jest od tego w jakiej postaci podamy ibuprofen. W przypadku syropów i roztworów z ibuprofenem znacznie szybciej rozpoczyna się wchłanianie w jelicie. Szybkość działania czopków również jest zadowalająca, choć wbrew pozorom nieco opóźnione w czasie. Ibuprofen działa z opóźnieniem, ale za to utrzymuje się długotrwale Mało kto zdaje sobie sprawę, że choć ibuprofen jest przeciwwskazany w ciąży, to w czasie laktacji może być bezpiecznie stosowany, podobnie jak paracetamol.

Ibuprofen maść, czyli o żółtym kremie z apteki

Coraz bardziej popularną formą podania ibuprofenu jest podanie miejscowe. Dzięki niemu charakteryzuje się on wysoką skutecznością, a jednocześnie ryzyko uszkodzenia żołądka, nerek i wątroby spada praktycznie do zera. Wysoka skuteczność ibuprofenu wynika nie tylko z formy jego podania, ale również formy chemicznej - obecnie najlepszą formą jest sól lizynowa ibuprofenu.

Dlaczego warto stosować maść z ibuprofenem?

Zaletą stosowania maści i żelu z ibuprofenem jest fakt, że można go stosować samodzielnie albo jako uzupełnienie działania tabletek. Dzięki temu efekt przeciwbólowy wzmacnia się, a lek nie ulega toksycznej kumulacji w organizmie. Szczególnie dobrze ibuprofen "współpracuje" z lekami opioidowymi.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj