Środki na ochronę i regenerację wątroby

Marka

Cena

  • 4,00 zł - 67,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 67 produktów.

Środki na ochronę i regenerację wątroby

Regeneracja wątroby

Wątroba to bez wątpienia potrzebny i ważny narząd w naszym organizmie. Przede wszystkim pełni rolę rozbudowanego gruczołu, który potrafi ważyć nawet 1,5kg. Co ciekawe pomimo dużej intensywności pracy regeneracja wątroby jest możliwa. Pełnione przez nią funkcje są tak szerokie, że trzeba je najpierw uszeregować. Jej rola w organizmie jest tak ogromna, że można podzielić jej funkcje na odpowiednie grupy.

Regeneracja wątroby - jakie funkcje pełni wątroba?

Wątroba bierze bezpośredni udział w tworzeniu czynników krzepnięcia krwi, białek osocza oraz enzymów. Ponadto bierze udział w metabolizmie tłuszczów, bo produkuje i gromadzi żółć. Często problemy trawienne związane są właśnie z nieprawidłową pracę woreczka żółciowego i produkcji żółci. Oprócz tego wątroba wpływa na metabolizm węglowodanów, zwłaszcza glukozy oraz rozkłada stare elementy morfotyczne krwi.Jest również swego rodzaju magazynem dla wielu witamin - zwłaszcza witaminy A, D oraz żelaza. Ze względu na dużą ilość krwi wątroba jest ważnym narządem z punktu widzenia termoregulacji.Najważniejszą rolą wątroby jest jednak detoksykacja trucizn, leków i toksyn bakteryjnych. Z tego też powodu bardzo ważna jest odpowiednia regeneracja wątroby za pomocą leków na ochronę wątroby.

Regeneracja wątroby - czy to w ogóle możliwe?

Regeneracja wątroby jest w 100% możliwa. Zdarza się, że więcej niż połowa narządu regeneruje się. Niestety nie jest to proces trwały. W sytuacji, gdy hepatocyty ulegną poważnemu uszkodzeniu, wtedy tkanka traci takie zdolności i może dojść nawet do niewydolności wątroby, czyli jej marskości. Regeneracja wątroby - leki na ochronę wątroby Chcąc zadbać o ochronę wątroby warto zwrócić w pierwszej kolejności na odpowiednią profilaktykę W aptece internetowej Moderna możemy spotkać wiele produktów, które zawierają w swoim składzie substancje kondycjonujące wątrobę np. sylimarynę, fosfolipidy sojowe czy ornitynę.

Leki na ochronę wątroby - sylimaryna

Sylimaryna jest naturalną substancją, pozyskiwaną z ostropestu plamistego. Ze związków czynnych obecnych w ostropeście to właśnie sylibina i sylimaryna ma najsilniejszą aktywność biologiczną. Sylimaryna wpływa bezpośrednio na komórki wątrobowe (hepatocyty) poprawiając ich funkcjonalność. Poza tym sylimaryna działa żółciotwórczo i żółciopędnie, przez co poprawia trawienie tłuszczów, hamuje powstawanie blaszek miażdżycowych oraz znacznie osłabia insulinooporność.

Leki na ochronę wątroby - fosfolipidy i wyciągi ziół

W aptece znajdziemy również tabletki na regenerację wątroby z fosfolipidami. To związki niezbędne do regeneracji błon komórkowych hepatocytów w naszej wątrobie. Z pomocą mogą przyjść również tabletki na regenerację wątroby, zawierające ekstrakty z… przypraw, które mają zbawienny wpływ na nasz przewód pokarmowy. Wśród warto wymienić kurkumę, olejek miętowy, ekstrakt z karczocha, wyciąg z czarnej rzodkwi oraz popularne w naszej kuchni - biedrzeniec anyż (Pimpinella anisum), owoc kminku (Carvi fructus), owoc kolendry (Coriandri fructus) czy kardamon. Surowce te w większości przypadków działają żółciotwórczo i żółciopędnie - dzięki czemu wspierają trawienie tłuszczów i funkcjonowanie woreczka żółciowego, którego praca jest zintensyfikowana na skutekprzejadania się.

Leki na ochronę wątroby - 0lej z czarnuszki

W wielu badaniach na zwierzętach potwierdzono, że korzystny wpływ na pracę wątroby i całego układu pokarmowego ma czarnuszka. Jej działanie polega na zmniejszeniu wydzielania soków żołądkowych, nasileniu produkcji śluzu śluzu i regeneracji wątroby.Działa również rozkurczowo na drogi żółciowe.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj