Środki na cukrzycę

Aktywne filtry

Jest 44 produktów.

Środki na cukrzycę

Leki na cukrzycę bez recepty

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, która występuje u sporego odsetka ludzi zarówno w Polsce, jak i na świecie. Również prognozy nie napawają optymizmem - za 15-20 lat na cukrzycę może cierpieć 640 milionów osób. Ta zatrważająca liczba będzie dotyczyć oczywiście zdiagnozowanych przypadków cukrzycy i nie uwzględnia takich stanów jak insulinooporność, nietolerancję glukozy. Wszak wiele osób nawet nie jest świadoma, że doświadcza początków cukrzycy. Na szczęście w ramach racjonalnej suplementacji czy leczenia dysponujemy możliwościami profilaktycznymi jak stosowanie takich farmaceutyków jak leki na cukrzycę bez recepty. Warto jednak wiedzieć, że zawsze będą one stanowiły uzupełnienie terapii zleconej przez diabetologa.

Leki na cukrzycę bez recepty - kwas alfa-liponowy

Częstym składnikiem suplementów diety i leków na cukrzycę bez recepty przeznaczonych dla cukrzyków jest kwas alfa-liponowy (ALA) Kwas ten jest produkowany głównie w wątrobie, ale może być również dostarczany z pokarmów roślinnych, jak i zwierzęcych. Naturalnymi źródłami kwasu ALA są szpinak, brokuły, pomidory, zielony groszek, brukselka, ryż oraz w wątrobie, sercu i nerkach. Co ciekawe dawka dostarczanego codzienne kwasu ALA jest niewielka, ale na szczęście dysponujemy odpowiednimi suplementami, które ten związek są w stanie zbilansować. Dostępne w aptekach suplementy diety i leki na cukrzycę bez recepty z ALA zapewniają nawet 1000x większą dawkę ALA niż pokarm i to w znacznie łatwiej przyswajalnej formie ((200–600 mg) Kwas alfa-liponowy niweluje szkodliwe działanie wolnych rodników. ma zdolność regeneracji innych antyoksydantów. Jego głównym zastosowaniem jest wspomaganie leczenia neuropatii cukrzycowej. Wiadomo bowiem, że stan zapalny i stres oksydacyjny nasila postęp cukrzycy. Dlatego zastosowanie ALA mające na celu zmniejszenie ilości reaktywnych form tlenu w organizmie jest ważne z punktu widzenia zahamowania postępu powikłań cukrzycy.

Leki na cukrzycę bez recepty - morwa biała

W lekach bez recepty na cukrzycę czy suplementach można spotkać wiele surowców ziołowych m.in wyciąg z morwy białej (Morus alba). Jedną z najważniejszych aktywności morwy białej jest zdolność obniżania poziomu glukozy we krwi. Działanie to wykazuje obecna w liściach - 1-deoksynojirimicyna (DJN) - wielocukier zawierający azot. DJN hamuje enzymy a i ß - glukozydazę, a to one są odpowiedzialne za trawienie w jelicie cienkim cukrów złożonych do glukozy. Dzięki ich hamowaniu biała morwa spowalnia wchłanianie glukozy z pokarmów wpływając na zmniejszenie po posiłkowej glikemii. Aby osiągnąć efekt prozdrowotny wystarczy około 1 g liści morwy białej zalać 100 ml wody o temperaturze około 100oC i zaparzać przez 3 do 5 minut i pić go 2x dziennie.

Ziołowe leki na cukrzycę bez recepty

W aptece internetowej można znaleźć znacznie więcej ziołowych leków na cukrzycę bez recepty. Zawierają one najczęściej takie surowce jak:

  • Myrtilii fructusowoc borówki czernicy , która obfituje w kompleks barwników antocyjanozydowych. Sprawdza się zwłaszcza u osób z retinopatią. Regularne stosowanie owoców borówki czernicy usprawnia mikrokrążenie w siatkówce i naczyniówkowego oraz niweluje powstałe już zmiany w naczyniach kapilarnych.
  • Foenumgraecum semennasienie kozieradkiTrigonella foenum-graecum - obecne w niej galaktomanny, opóźniają wchłanianie węglowodanów. Śluzy kozieradki powlekają błonę śluzową jelit i tworzą nieprzepuszczalną dla cukrów warstwę
  • Phaseoli pericarpiumowocnia fasoli – Phaseolus vulgaris L. - działa przeciwcukrzycowo za sprawą soli chromu, kwasów amino-beta-guanidyno-izowalerianowy oraz kwasu indoilooctowemu, które chronią cząsteczkę insuliny przed rozpadem.
  • Galegae herba – ziele rutwicy – Galega officinalis L. -obecna w rutwicy galeginę oraz sole chromu, które posiadają właściwości obniżające poziom cukru we krwi.
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj