Maści na ukąszenia
Aktywne filtry
Jest 7 produktów.
Pentacrem, krem pielęgnacyjno-ochronny, 50 ml
KARNOSIL ACNOHELP Żel specjalistyczny z jonami srebra i karnozyną 50 ml
Linetan Plus, maść, 30 g
Epikrem, krem, przeciw świądowi, 50 ml
Allefin, (20 mg + 10 mg)/g, żel, 30 g
L3 Prurigo maść ochronno-pielęgnacyjna, 25 g
Maści na ukąszenia
Maść na ukąszenia
Alergie skórne są jednymi z najczęściej diagnozowanych schorzeń dermatologicznych. Pokrzywka, plamica, zapalenie alergiczne skóry oraz wyprysk nazywany również egzemą, a także wyprysk po ukąszeniu - ich wspólnym mianownikiem jest alergiczny mechanizm powstawania. Wynika on z nadmiernej aktywności układu immunologicznego po kontakcie z konkretnym alergenem. Organizm wytwarza wtedy swoiste przeciwciała, które powodują, że ponowny kontakt z tym samym alergenem kończy się nasileniem reakcji alergicznej. Następstwem alergii skórnej są świąd, zaczerwienienie, stan zapalny błon śluzowych. Niekiedy pojawiają się również następstwa ogólne - na przykład nasienie astmy oskrzelowa, a rzadko wstrząs anafilaktyczny.
Maść na ukąszenia- kiedy się przydaje?
Szacuje się, że różnego rodzaju alergiczne wypryski po ukąszeniach mogą dotyczyć nawet 20% z nas. Wyprysk ma najczęściej postać grudki, której towarzyszy świąd, zaczerwienienie oraz pieczenie. Czasami grudce mogą towarzyszyć liczne nadżerki, pęcherze, zgrubienie naskórka, zmacerowany naskórek oraz masywny rumień. Wyprysk po ukąszeniu może zostać nadkażony bakteriami. Dlatego tak ważne jest by na zmianę zapalną szybko zastosować maść na ukąszenia owadów.
Maść na ukąszenia owadów może przydać się również w leczeniu:
- atopowego zapalenie skóry
- wyprysku kontaktowy
- wyprysku łojotokowy (np, łojotokowe zapalenie skóry)
Maści na ukąszenia zawierają najczęściej środki przeciwhistaminowe i sterydy. Stosuje się je w leczeniu atopowego zapalenia skóry, liszaja płaskiego, łysienia plackowatego, łuszczycy, tocznia skórnego, a nawet odpieluszkowego zapalenia skóry.
Maść na ukąszenia z hydrokortyzonem i dimentidenem
Częstym składnikiem maści naukąszenia jest hydrokortyzon. Działa on przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i przeciwświądowyo. Z kolei maść z dimentindenem koi swędzenie, blokując działanie histaminy, czyli substancji uwalnianej przez owada w czasie ukąszenia. Tego typu maści naukąszenia dobrze się wchłaniają i przenikają w głąb skóry. Łagodzą świąd i podrażnienie w ciągu kilku minut od aplikacji. Przynosi szybką ulgę i ma miejscowe działanie znieczulające - zwłaszcza po ukąszeniu owadów.