Środki na ból i zapalenie zatok

Marka

Cena

  • 6,00 zł - 91,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 88 produktów.

Środki na ból i zapalenie zatok

Leki na ból zatok

Zapalenie zatok pojawia się, gdy w wyniku przeziębienia zbiera się gęsta wydzielina w zatokach, która często ulega wtórnemu nadkażeniu przez bakterie. Dlatego w czasie leczenia nawet zwykłej infekcji pojawia się konieczność utrzymywania drożnego nosa. Chroni to przed zablokowaniem ujścia zatok, zwłaszcza zatoki sitowej, która jest najbardziej podatna na zaleganie wydzieliny. Zapaleniu często towarzyszy ostry i tępy, nasilający się przy schylaniu ból zatok. Początek infekcji zatok jest nagły – pojawia się gęsta, ropna wydzielina z nosa, dochodzi do obrzęku okolic oczu i wysoka gorączka 38°-39

Leki na ból zatok - krople do nosa

Specjaliści dużą wagę przy podawaniu leków na ból zatok przykładają do przepłukiwania nosa roztworem NaCl (chlorku sodu) oraz stosowaniu leków odblokowujących nos -nafazoliny, fenylefryny, ksylometazoliny, oksymetazoliny. Te leki na ból zatok używane miejscowo wywołują skurcz naczyń błony śluzowej nosa oraz zahamowanie wysięku. Podawanie kropli do nosa może przysparzać trudności w aplikacji środka leczniczego. Złe ustawienie aplikatora może wywołać bolesność, krwawienie z nosa, wysuszenie, "strupy", a nawet perforacji przegrody.

Leki na ból zatok - jak wybrać dobre krople?

Przy wyborze leków na ból zatok, zwłaszcza kropli do nosa ważna jest obecność konserwantów np. chlorku benzalkoniowego (BAC), który chroni lek przed skażeniem mikrobiologicznym. Druga strona medalu jest taka, że konserwanty mogą uszkadzać nabłonek migawkowy. Podając krople do nosa warto zachować odpowiedni kąt rozproszenia aerozolu względem przegrody. Jeśli kąt między aplikatorem a przegrodą nosa zmniejszymi z 60° na 30° to zapewnimy lepsze dotarcie leku do tkanek oraz szybsze usuwanie nadmiaru z błony śluzowej przez ruch rzęsek.

Leki na ból zatok - inhalacje

W przypadku ostrego zapalenia zatok można również zastosować inhalację z wykorzystaniem roztworów soli morskiej o wyższym stężeniu. Oczyszcza ona błonę śluzową z nadmiaru śluzu, niweluje obrzęk i poprawia tor oddechowy. Zaleca się inhalację 2,2% roztworem, bo u dzieci pojawia się ryzyko skurczu oskrzeli. Zamiast tradycjynych roztworów chlorku sodu warto sięgnąć po te wzbogacone w przeciwalergiczny mangan czy przeciwbakteryjną miedź.

Leki na ból zatok - tabletki odblokowujące nos

Leki na ból zatok z pseudoefedryną, efedryną i fenylefryną razem z paracetamolem i lekami przeciwhistaminowymi wchodzi w skład leków złożonych. Uwalniają one od uciążliwych objawów związanych z zablokowanym nosem, ale jeśli są stosowane nieracjonalnie i nadużywane zaburzają kontrolę cukru u diabetyków, a niekiedy podwyższają ciśnienie krwi - zwłaszcza u osób niekontrolujących dobrze chorob

Leki na ból zatok - bromelaina

Ciekawym i nowym związkiem wykorzystywanym w suplementach diety wspomagających samooczyszczanie zatok jest bromelaina. Okazuje się, że jednoczesne podawanie bromelainy i antybiotyku daje znacznie lepsze efekty od samego antybiotyku w przebiegu zapalenia zatok i oskrzeli. Bromelaina jest skuteczna ponadto niwelowaniu objawów zapalenia zatok – kataru i trudności w oddychaniu. Co więcej wiele badań potwierdziło również jej aktywność przeciwbakteryjną i przeciwgrzybiczą.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj