Leki na bolące kolana

Aktywne filtry

Jest 24 produktów.

Leki na bolące kolana

Leki na bolące kolana

Ból kolan to objaw z którym do apteki zgłasza się codziennie  kilkudziesięciu pacjentów. te przykre dolegliwości mają zazwyczaj różną przyczynę - nadwaga, zwyrodnienie, kontuzja albo reumatoidalne zapalenie stawów. W takich przypadkach wspiera się najczęściej chrząstkę stawową za pomocą  leków na bolące kolana np. soli glukozaminy. W farmaceutykach znajdziemy N-acetyloglukozaminę, glukozamino-6-siarczan, chlorowodorek glukozaminy oraz siarczan glukozaminy. Siarczan jest lepiej przyswajalny od chlorowodorku, a jego stężenie we krwi po podaniu doustnym może być nawet 6-krotnie  w porównaniu do innych soli.

Leki na bolące kolana - glukozamina

Glukozamina jest zużywana przez chondrocyty - komórki tkanki chrzęstnej do produkcji glikozaminoglikanów - związków o właściwościach regenerujących. Przyjmowanie glukozaminy nie jest obarczone niemal żadnymi działaniami niepożądanymi, a standardowym dawkowaniem jest stosowanie 3x dziennie po 500 mg glukozaminy. Po kilku tygodniach suplementacji obserwowano zniwelowanie bólu, blokowanie postępu choroby zwyrodnieniowej stawów oraz obniżenie poziomu ważnego wskaźnik - wskaźnika degradacji chrząstki stawowej (CTX-II) świadczącym o poprawie ruchomości stawów.

Leki na bolące kolana - kolagen, kwas hialuronowy i inne

Kolagen jest kluczowym białkiem strukturalnym, wspomagającym funkcjonowanie chrząstek, kości, ścięgien i tkanki łącznej. To dzięki kolagenowi nasze tkanki są bardziej sprężyste, elastyczne i odporne na nienaturalne ruchy i kontuzje.  Z wiekiem jednak produkcja kolagenu spada, co objawia się właśnie problemami ze stawami i bólem kolan. Kwas hialuronowy z kolei jest ważnym składnikiem tkanki łącznej, zrębu chrząstki i płynu stawowego. Utrzymuje odpowiednie nawilżenie, niweluje tarcie, a w w przypadku choroby zmniejsza nacieki komórkowe w tkance. I wreszcie kwas chondroitynosiarkowy zmniejsza wydalanie wapnia z kości, łącząc go z białkiem podścieliska kości. Dzięki temu ma kolosalny wpływ na wytrzymałość stawu kolanowego.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj