Środki homeopatyczne

Aktywne filtry

Jest 19 produktów.

Środki homeopatyczne

Leki homeopatyczne

Homeopatia jest uznawana za jedną z metod medycyny alternatywnej i polega na leczeniu substancjami w bardzo małych dawkach, które u zdrowego człowieka w normalnych dawkach mogłyby wywołać objawy chorobowe. Jest metodą leczenia która zakłada, że ten sam czynnik, który szkodzi organizmowi, może być jednocześnie lekiem, o ile używa się go w minimalnych dawkach (rozcieńczeniach).

Leki homeopatyczne co to jest?

Pomimo wielu kontrowersji związanych ze skutecznością leków homeopatycznych można im oddać jedno - są bezpieczne i wygodne w stosowaniu. Homeopaci przygotowują leki zgodnie z zasadami rozcieńczania i wstrząsania. Odnosząc homeopatię do praw nauki można uznać, że wykorzystuje ona prawo prawdopodobieństwa, energii życiowej, indywidualizm oraz holistyczne podejście do zdrowia.

Leki homeopatyczne skład

Leki homeopatyczne zawierają najczęściej surowce pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mineralnego. W homeopatii wykorzystuje się takie rośliny jak arnika górską, aloes i rumianek pospolity. Z kolei najpopularniejszymi surowcami zwierzęcymi jest jad węży, sproszkowane organy zwierzęce oraz produkty pszczele. Homeopatia wykorzystuje również związki pochodzenia mineralnego np. sól morską, różne rodzaje glinki, złoto, srebro, selen oraz krzem.

Na czym polega homeopatia?

Podstawy homeopatii zostały opracowane przez niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna, który eksperymentując z lekami przeciwmalarycznym zaobserwował, że podając większą ilość chininy niż zalecana można paradoksalnie wywołać gorączkę, zamiast ją zwalczyć. Uznał więc, że skoro mała dawka chininy pozwala obniżyć gorączkę podczas ataku malarii to być może "podobne leczy podobne:. Mechanizm działania leków homeopatycznych ma opierać się na tzw. „pamięci wody”, która ma zakładać, że za działanie lecznicze nie odpowiada rozpuszczona substancja, a cały roztwór. Przygotowywanie leków homeopatycznych polegać ma więc na rozcieńczaniu (potencjacja) i wytrząsaniu roztworu.

Leki homeopatyczne dla dzieci

Ciekawie kwestia leków homeopatycznych wygląda u dzieci. Przeciwnicy homeopatii twierdzą, że skuteczność leków homeopatycznych opiera się na efekcie placebo. Potwierdza to obserwacja, że im im dziecko jest młodsze tym większa skuteczność leków homeopatycznych (silniejszy efekt placebo). Ma być na niego podatnych nawet 60% dzieci. Szczególną popularnością cieszą się homeopatyczne kropelki na ząbkowanie, czopki na kolki. Trudno ocenić czy rzekoma skuteczność nie jest tylko subiektywną obserwacją rodziców i zbiegiem okoliczności.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj