Maści na żylaki
Aktywne filtry
Jest 22 produktów.
Diosmed krem, 40 g
Rodzina Zdrowia Żel z kasztanowcem do nóg, 100 ml
Veno Terapia NES Pharma żel 75g
Phlebodia 600 mg, 30 tabletek
Hirudoid żel 40 g
Venogel 100 g
Esceven H krem 50 g
Esceven żel 30 g
AlleCold Active Krem chłodzący, 100 g
Fortiven Activ gel 2400 j.m./g, 50 g
Hemoroidal, (50 mg+5 mg)/g, żel doodbytniczy, 30 g
Maści na żylaki
Maści na żylaki
Leczenie żylaków zależy tak naprawdę od stopnia zaawansowania zmian w naczyniach żylnych. Gdy pojawiają się pierwsze objawy zwiastujące żylaki i przewlekłą niewydolność żylną warto postawić na systematyczność w profilaktyce. Leczenie żylaków obejmuje stosowanie pończoch uciskowych (kompresjo terapię), elewację kończyny, fizykoterapię i leczenie farmakologiczne (maści na żylaki, tabletki na żylaki). Istotny jest również wysiłek fizyczny, który usprawnia krążenie żylne kończyn dolnych (np. basen, jazda na rowerze). Wszystkie metody leczenia mają na celu jedno - usprawnienie działania pompy mięśniowej zapobiegającej zastojowi krwi w naczyniach żylnych oraz zmniejszeniu ciśnienia w kończynie dolnej.
Maści na żylaki nóg - po co są potrzebne?
Żylaki są patologicznie powiększonymi i poskręcanymi, często niewydolnymi żyłami.Stanowią nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Zanim sięgniemy po maści na żylaki nóg zadbajmy o podstawy - stosujemy dobrze dopasowane obuwie dobrej jakości. Byle jakie obuwie często zbyt mocno uciskają stopy wywołując zły przepływ krwi oraz obrzęk. Korzystnym działaniem jest unoszenie kończyny 15cm nad linią bioder w czasie odpoczynku pub snu. Przywraca to fizjologiczny przepływ w naczyniach dzięki grawitacji.
Maści na żylaki nóg - jakie są kolejne stopnie niewydolności żylnej?
Wyróżniamy kilka stopni zaawansowania niewydolności żylnej:
- stopień 0 - niewidoczne lub niewyczuwalne objawy choroby żylnej,
- stopień 1 - teleangiektazje i żyły siatkowate,
- stopień 2 - żylaki,
- stopień 3 - obrzęk bez zmian skórnych,
- stopień 4 - zmiany skórne: przebarwienia, wypryskowe zapalenie skóry, stwardnienie włókniste skóry, zanik biały, owrzodzenie żylne goleni,
- stopień 5 - zmiany skórne z wygojonym owrzodzeniem,
- stopień 6 - zmiany skórne z czynnym owrzodzeniem.
Maści na żylaki nóg - jakie mamy do wyboru?
W ramach profilaktyki albo obok stosowania innych metod warto również wdrożyć odpowiednią farmakoterapia. Istnieje sporo leków i suplementów diety dostępnych w aptece internetowej wykorzystywanych leczeniu niewydolności żylnej , obrzęków i „ciężkich nóg”. Substancje, które mają takie działanie, to: diosmina, hesperydyna, trokserutyna, escyna. Dostępne są również maści na żylaki nóg i żele o działaniu kojącym i łagodzącym. Preparaty zewnętrzne mają zazwyczaj w składzie heparynę, która podawana na skórę przyspiesza wchłanianie krwiaków i nacieków, blokuje powierzchniowe procesy zapalne, łagodzi ból i uczucie napięcia, poprawia metabolizm tkanki łącznej oraz skraca czas trwania objawów niewydolności.
Maści na żylaki nóg - jaki mają skład?
Maści na żylaki nóg zawierają również często surowce roślinne. Są to najczęściej wyciągu z wą krotki azjatyckiej, ruszczyka kolczystego czy kasztanowca. Badania nad tym ostatnim wykazały, że stosowanie żelu z escyną (substancja czynna wyciągów z kasztanowca) niwelowało wrażliwość na ucisk krwiaków i poszerzonych żył oraz utrzymywało się kilka godzin..Z kolei wyciąg z ruszczyka obfituje w saponiny m.in ruskogeninę, która wzmacnia i uszczelnia ściany naczyń żylnych, reguluje przepływ żylny, zwalcza zastój i obrzęki, a ponadto zmniejsza stan zapalny. Uczucie drętwienia, obciążenia nóg lub wręcz ból mogą być niwelowane przez chłodzenie i elewację kończyny. W takich przypadkach sprawdzają się maści na żylaki nóg, które dodatkowo zawierają substancje chłodzące - lewomentol, który choć działają wyłącznie objawowo daje natychmiastowe uczucie ochłodzenia, które niweluje nieprzyjemne dolegliwości.