Prezerwatywy

Marka

Cena

  • 11,00 zł - 98,00 zł

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 15 produktów.

Prezerwatywy

Prezerwatywy

Prezerwatywy przez wielu z nas traktowane są kategoriach tematu tabu. Tymczasem to bardzo ważna i skuteczna metoda antykoncepcji, która ma również wpływ na jakość życia seksualnego. Źle dobrane prezerwatywy nie tylko mogą prowadzić do niechcianych ciąż, chorób przenoszonych drogą płciową, ale również mogą odbijać się negatywnie na komforcie kochanków.

Zalety prezerwatywy

Prezerwatywy są bardzo powszechnym środkiem antykoncepcyjnym. Są łatwo dostępne, tanie, opakowanie nie zajmuje wiele miejsca, a stosowanie jest wygodne i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych jak to ma miejsce w przypadku antykoncepcji hormonalnej.

Skuteczność prezerwatyw

Skuteczność prezerwatyw jest bardzo wysoka pod warunkiem, że są stosowane zgodnie z instrukcją i przechowywane w odpowiednich warunkach. Te ostatnie są bardzo ważne - dlatego racjonalnym miejscem ich zakupu jest apteka, gdzie codziennie jest monitorowana wilgotność i temperatura pomieszczeń. Warto jednak zaznaczyć, że żadna, ale to żadna metoda antykoncepcyjna nie zapewnia 100% ochrony przed nieplanowaną ciążą.

Prezerwatywy a wskaźnik Pearla

Skuteczność prezerwatyw określa się w skali procentowej lub za pomocą wskaźnika Pearla. Opisuje on stosunek liczby nieplanowanych ciąż, do których doszło na skutek regularnego współżycia seksualnego w ciągu 12 miesięcy, u 100 par stosujących w tym czasie konkretną metodę antykoncepcji. Niska wartość wskaźnika Pearla świadczy o wysokiej skuteczności danej metody antykoncepcji.

Prezerwatywy Allegro czy to dobre miejsce na zakup prezerwatyw?

Decydując się na zakup prezerwatyw w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na datę ich ważności, na to czy opakowanie nie jest uszkodzone, czy prezerwatywy są odpowiednio przechowywane i certyfikowane. Zakup prezerwatyw na Allegro - najpopularniejszym portalu aukcyjnym jest możliwy, ale warto prześwietlić dokładnie sprzedawcę - czy jakość jego usług stoi na wysokim poziomie.

Rozmiary prezerwatyw

Kolejną bardzo istotną rzeczą są rozmiary prezerwatyw. Za małe prezerwatywy stwarzają ryzyko uszkodzenia mechanicznego, a zbyt duże mogą się zsunąć z członka w czasie stosunku. W większości przypadków prezerwatywy występują w rozmiarze uniwersalnym lub XL.

Najlepsze prezerwatywy - czyli jakie?

Część osób może być uczulona lateks, bądź po prostu nie lubi współżyć w prezerwatywie. Dla takich osób dobrym wyborem są prezerwatywy bezlateksowe, które często są cieńsze i dają lepszy komfort stosunku bez wpływu na bezpieczeństwo. Najlepsze prezerwatywy to takie, które dają poczucie bezpieczeństwa.

Prezerwatywy smakowe, potęgujące doznania, a może opóźniające wytrysk?

Osoby ceniące sobie dodatkowe poczucie bezpieczeństwa mogą sięgnąć po prezerwatywy z dodatkowym środkiem plemnikobójczym. W sprzedaży znajdziemy również prezerwatywy smakowe, potęgujące doznania w czasie współżycia - z wypustkami, prążkami, z dodatkową ilością środka nawilżającego, chłodzące, rozgrzewające, a nawet imitujące uczucie łaskotania. Panowie mający problem z przedwczesnym wytryskiem mogą sięgnąć po prezerwatywy ze środkiem opóźniającym wytrysk. Jest to najczęściej 5% benzokaina. Osoby wrażliwe powinny zachować ostrożność.

Zakładanie prezerwatyw

Kluczowym zagadnieniem jest technika ich używania, a w szczególności zakładanie prezerwatyw. Prezerwatywy należy zakładać zawsze w stanie wzwodu, bezpośrednio przed stosunkiem. Technikę zakładania znajdziemy w instrukcji lub opakowaniu. Zwykle należy ścisnąć zbiorniczek na nasienie i "rozwinąć" prezerwatywę wzdłuż członka. Po zakończonym stosunku należy również zachować ostrożnoć przy zsuwaniu jej z członka.

Nakładanie prezerwatyw - ważna uwaga!

Częstym błędem, który prowadzi do osłabienia ochrony przez prezerwatywę jest stosowanie dodatkowych środków nawilżających i lubrykantów. Niektóre olejowe lubrykanty mogą wchodzić w reakcję z lateksem, osłabiać prezerwatywę i prowadzić do jej uszkodzenia.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj