Preparaty na opryszczkę
Aktywne filtry
Jest 17 produktów.
Solon płyn, 8 g
Vratizolin krem 3 g
Heviran Comfort 200 mg, 25 tabletek
Apteo Zajatek witamina B2 + C + E 30 tabletek
Zovirax Intensive 5% krem 2 g
Maść do pielęgnacji ust z zajadami APTEO, 10 g
Zovirax Duo krem 5%+1%, 2 g
Hevipoint 200 mg, 30 tabletek
Tonisan H żel na opryszczkę 2 g
SONOL Zajady maść 10 ml
HeviPoint sztyft 0,05 g/g
Preparaty na opryszczkę
Leki na opryszczkę
Opryszczka jest następstwem zakażenia przez wirusa Herpex simplex (HSV),. Istnieją dwa podtypy tego wirusa - podtyp HSV1 odpowiada za wystąpienie opryszczki w okolicy ust, a drugi HSV2 w pobliżu narządów płciowych. Co więcej infekcja wirusem opryszczki HSV1 jest jedną z najczęściej wystepujących infekcji wirusowych. Dotyka ona niemal co drugiego dorosłego. Dlatego wielu z nas choć raz w życiu sięgnęło po tabletki na opryszczkę bez recepty lub inne preparaty na opryszczkę.
Leki na opryszczkę - kiedy po raz pierwszy spotykamy się z wirusem
Po raz pierwszy mamy kontakt z wirusem w wieku wczesnoszkolnym,. Dostaje się wtedy do zakończeń włokien nerwowych i pozostaje w uśpieniu przez lata aż do momentu zakończenia hibernacji. Dla wirusa końcem hibernacji jest najczęściej chwilowy spadek odporności, kiedy to nagle wirus ponownie replikuje, przedostaje się na komórki naskórka i skóry i wywołuje znane wszystkim wykwity i pęcherze.Wtedy gorączkowo poszukujemy pomocy w aptece kupując lek na opryszczkę bez recepty.
Leki na opryszczkę - jak się objawia opryszczka?
Opryszczce wargowej towarzyszy najczęściej świąd, pieczenie i mrowienie. Ten ostatni objaw pojawia się tuż przed wykwitami. Często po 1-2 dniach pęcherz pęka i zaczyna boleć. Czas gojenia jest różny, ale waha się od 7-14 dni. Niestety opryszczka nawraca nawet kilka razy do roku.Dlatego wybierając odpowiedni preparat na opryszczkę powinniśmy zastanowić się ile razy do roku spotkały nas już wykwity.
Leki na opryszczkę czy leki na zajady?
Wielu z nas mylnie używa na przemian nazw "zajad" i opryszczka, a są to dwa róże stany chorobowe. Zajad, czy "pękające kąciki ust" to nic innego jak zapalenie kącików ust, które objawia się zaczerwienieniem, pękaniem naskórka, które bardzo trudno się goi. Opryszczka poza tym, że ma zupełnie inne objawy to zazwyczaj zlokalizowana jest w ustach, skórze wokół ust i w nosie. Zapalenie kącików ust natomiast dotyka wyłącznie wyłącznie kącików ust i nie powoduje powstawanie pękających pęcherzów.Dlatego zastosowanie tabletek na opryszczkę bez recepty w takim przypadku mija się z celem. Preparaty na opryszczkę - maści z acyklovirem W leczeniu opryszczki stosuje się głównie leki objawowe. Najczęściej po wystąpieniu objawów sięgamy po żele i kremy z przeciwwirusowym acyklowirem. O ile to możliwe powinniśmy jednak zastosować ją jak najszybciej. Jeśli się spóźnimy maść okaże się nieskuteczna, a my będziemy jedynie mogli łagodzić przebieg objawów albo sięgnąć po tabletki na opryszczkę.
Preparaty na opryszczkę - maści z denotyvirem i doconasolem
W leczeniu opryszczki, ale również innych chorób zakaźnych czy alergicznych jak półpasiec, ospa wietrzna czy wyprysk kontaktowy skuteczna jest również maść polskiej receptury z denotywirem. W aptece można spotkać również maść z docosanolem, którą Amerykańska Agencja ds. Leków i Żywności (FDA) zatwierdziła niedawno docosanol jako środek przeciwwirusowy w leczeniu opryszczki, co więcej bezpieczny w ciąży i w czasie karmienia.
Preparaty na opryszczkę - gdy maści nie działają?
Kiedy jednak spóźniliśmy się z rozpoczęciem leczenia zamiast maści warto sięgnąć po antyseptyczną jodynę, maści z tlenkiem cynku, przeciwzapalny hydrokortyzonu lub złuszczającą maść z mocznikiem. Preparaty na opryszczkę - tabletki na opryszczkę bez recepty Często zdarza się, że opryszczka nawraca nawet kilkanaście razy do roku. W takich przypadkach konieczne może być rozpoczęcie terapii doustnej. Polega ona na przyjmowaniu bez recepty tabletek na opryszczkę z acyklovirem 5 razy na dobę co 4 godziny przez 5 dni. Przed zastosowaniem leku warto zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza, który zwróci uwagę na przeciwwskazania. Na acyklovir powinni bowiem uważać osoby z chorobami nerek.