Witamina C dla dzieci

Aktywne filtry

Jest 13 produktów.

Witamina C dla dzieci

Witamina C odpowiada w organizmie dziecka za wiele ważnych procesów. Ma swój udział w syntezie kolagenu, karnityny oraz hormonów steroidowych. Przyspiesza proces gojenia się ran oraz regeneracji tkanek. Witamina C bierze udział również w syntezie noradrenaliny, a jej potencjał przeciwutleniający wykorzystywany jest we wchłanianiu żelaza u dzieci.

Dlaczego witamina C u dzieci jest ważna?

Witamina C dla dzieci wykazuje działanie ochronne na narządy w przebiegu chorobach sercowo-naczyniowych. Bierze także udział w syntezie interferonu oraz niektórych przeciwciał. Wzmaga również aktywność makrofagów i granulocytów w miejscu stanu zapalnego. Chroni błony komórkowe, a w przypadku osób narażonych na stres i niekorzystne warunki obniża również ryzyko zachorowania na infekcje górnych dróg oddechowych.

Objawy niedoboru witaminy C u dzieci

Do najważniejszych objawów hipowitaminozy u dzieci należy osłabienie organizmu, przedłużające się zmęczenie, zapalanie jamy ustnej, większa podatność na infekcje oraz dłuższe gojenie się ran.

Naturalne źródła witaminy C

Bogatym źródłem witaminy C dla dzieci są warzywa i owoce, ale jej zawartość uzależniona jest od odmiany, gatunku, pory zbioru, sposobu przechowywania oraz technologii przetwarzania żywności. Witamina C jest nietrwała, może ulegać rozpadowi w czasie zbioru, pod wpływem silnego słońca i wysokiej i temperatury.

Witamina C dla dzieci - jakie dawki?

Zapotrzebowanie dziecka na witaminę C jest uzależnione od wieku, płci i ogólnej kondycji. U dzieci od 1. do 9. roku zapotrzebowanie to wynosi 40-50mg/dobę, u chłopców między 10 a 18. rokiem życia od 50-75mg, a u dziewczynek z 50-65mg na dobę. Dla porównania dziennie zapotrzebowanie dla witaminy C u dorosłego mężczyzny wynosi 90mg, a kobiety 75mg.

Do zachowania zdrowia ważna jest również odpowiednia dawka witaminy D dla dzieci.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj