Suplementy wspomagające płodność
Aktywne filtry
Jest 19 produktów.
Biorythm Cynk 15 mg, 30 kapsułek
Doppelherz Aktiv Dla mężczyzn 30 kapsułek
Inofem 30 saszetek
Proxeed Plus 30 saszetek
Supramen 60 kapsułek
Babystart FertilMan Plus, 120 tabletek
Omega-3 1000 mg, 2 x 60 kapsułek
Babystart FertilMan, 30 tabletek
Nutridrink Juicy Style o smaku truskawkowym, 4 butelki po 200 ml
Babystart FertilWoman Plus, 120 tabletek
Inofem Duo 24 tabletki
Suplementy wspomagające płodność
Suplementy na płodność
Większość Polaków zgadza się, że niepłodność jest problemem społecznym i określa ją jako formę niepełnosprawności Tymczasem niepłodność to istotny problem na świecie, bo prawie co 5 para ma problemy z poczęciem dziecka. Dla wielu jest to temat tabu, powód do wstydu, a nawet wycofania społecznego. Sporo osób podejmuje jednak leczenie, a pierwszym krokiem jakie stawia to wpisanie w wyszukiwarce internetowej frazy suplementy na płodność albo suplementy wspomagające płodność
Suplementy na płodność - kiedy są potrzebne?
O niepłodności możemy mówić, gdy minie przynajmniej rok od rozpoczęcia nieskutecznych prób poczęcia dziecka. To czas kiedy warto zgłosić się lekarza, sprawdzić płodność obojga partnerów. Bardzo często okazuje się bowiem, że nieprawidłowości pojawiają się u obojga partnerów jednocześnie. Do czasu konsultacji u specjalisty warto zadbać o zbilansowaną dietę, aktywny tryb życia i sięgnąć po suplementy na płodność.
Suplementy na płodność dla mężczyzn - czy warto?
Zjawisko niepłodności męskiej przez lata był wypierany i pomijany przez opinię publiczną. Okazuje się jednak, że w przypadku połowy par przyczyna niepłodności leży po stronie mężczyzny. Oznacza to, że może dotyczyć on nawet 600 tysięcy mężczyzn w Polsce.
Jakie są przyczyny niepłodności?
Diagnostyka niepłodności może być czasochłonna, trudna i wiąże się z solidnie zebranym wywiadem.Lekarz analizuje cykl krwawień miesiączkowych u kobiety, bada obecność stanu zapalnego u obojga partnerów, sprawdza historię zabiegów operacyjnych oraz wpływ przyjmowanych na co dzień leków. Do najczęstszych ogólnych przyczyn niepłodności jest:
- wiek kobiety
- nadużywanie alkoholu i narkotyków
- zaburzenia owulacji
- nieprawidłowości anatomiczne i fizjologiczne narządów rozrodczych
- zaburzenia endokrynologiczne
- nieprawidłowa praca przysadki
- policystyczne jajniki
- choroby współistniejące - cukrzyca, otyłość, choroby płuc, przewlekła choroba nerek i wątroby
- defekty genetyczne
- niektóre leki - metotreksat, sulfasalazyna
- choroby zakaźne przebyte w dzieciństwie
Kiedy i jak leczyć niepłodność a kiedy stosować suplementy wspomagające płodność?
Niepłodność można leczyć i zazwyczaj wcale nie oznacza to zastosowania wysokospecjalistycznych zabiegów, jak zapłodnienie pozaustrojowe. Prawda jest taka, że zaledwie 10% par kwalifikuje się do in vitro, bo zazwyczaj leczenie przyczyny niepołodości i racjonalna suplementacja suplementami na płodność przynoszą pozytywne efekty. Gdy przyczyną jest niedoczynność tarczycy, stosuje się tyroksynę, gdy niewydolność ciałka żółtego – gonadotropinę, a gdy hiperprolaktynemia - bromokryptynę. Niekiedy w celu regulacji płodności stosuje się terapię estrogenowo-progestagenową, leczenie antyestrogenami i gonadotropinami. W ostateczności pozostaje zapłodnienie in vitro.
Suplementy na płodność dla kobiet co powinny zawierać?
Nie od dziś wiadomo, że styl życia i żywienie matki już w okresie planowania ciąży mają wpływ na przebieg zapłodnienie oraz determinują zdrowie dzieci. U kobiet borykających się z problemem niepłodności obserwuje się powszechne niedobory witaminowo-mineralne - kwasu foliowego, witaminy B12, wapnia, magnezu i żelaza . Dlatego szukając suplementu wspomagającego płodność kobiety powinniśmy się pochylić nad tymi składnikami.
Suplementy na płodność dla mężczyzn
Suplement na płodność dla kobiet i suplementy na płodność dla mężczyzn będą się zupełnie różnić. Mężczyzna szukając suplementów na płodność powinien postawić na taki, który zawiera:
- witaminę D (ok. 70% niepłodnych mężczyzn ma jej niedobory)
- witaminę E (zapobiega uszkodzeniom plemniki przez wolne rodniki i poprawia ruchliwość)
- selen
- witaminy z grupy B
- beta-karoten (poprawia jakość nasienia) i likopen
- koenzym Q10 (jego małe stężenie zanotowano u facetów z żylakami powrózka nasiennego)
- luteina