Zdrowe oleje

Marka

Cena

  • 3,00 zł - 184,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 60 produktów.

Zdrowe oleje

Zdrowe oleje

Zdrowe oleje są bogate w kwasy omega -3, które zaliczyć można do rodziny wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Często kwasy te nazywane są “niezbędnymi”, gdyż nasz organizm nie potrafi samodzielnie ich syntezować. Należy je więc dostarczyć wraz z dietą. Prozdrowotna aktywność zdrowych olejów jest potwierdzona w licznych badaniach naukowych. Zdrowe oleje, a ściślej kwasy omega-3 w nich zawarte kondycjonują nasz układ immunologiczny, biorą udział w rozwoju kości i zębów, pełnią istotną rolę w pracy centralnego układu nerwowego. Dzięki kwasom omega nasze oczy działają prawidłowo, a poziom cholesterolu we krwi jest na optymalnym poziomie. Dzięki dużemu spożyciu tych kwasów mieszkańcy Skandynawii niemal w ogóle nie zapadają na powszechne w innych częściach świata choroby cywilizacyjne.

Zdrowe oleje - jak je stosować?

Nienasycone kwasy tłuszczowe można dostarczać organizmowi na wiele różnych sposobów - z olejów pozyskiwanych z niektórych gatunków ryb morskich albo zimnotłoczonych zdrowych olejów roślinnych. Można również skorzystać z gotowych suplementów, zwłaszcza, gdy nie tolerujemy charakterystycznego rybiego lub roślinnego posmaku.

Zdrowe oleje czy kapsułki?

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że ogromna część związków jest znacznie lepiej przyswajalnych, gdy pochodzi z naturalnych źródeł niż suplementów diety. Dzieje się tak, gdyż naturalnie związki występują w otoczeniu innych związków prozdrowotnych witamin, minerałów i składników odżywczych, które wzajemnie na siebie wpływają. Podobnie jest w przypadku zdrowych olejów do picia.

Zdrowe oleje do picia - jakie wybrać?

Jeśli nie lubimy kapsułek albo oleju rybiego nie ma sensu zmuszać się do picia tranu. Codzienna, dobrze zbilansowana dieta powinna być łatwa i satysfakcjonująca. Warto więc stawiać na produkty, które nie tylko obfitują w kwasy omega, ale są smaczne. Takimi surowcami są zdrowe oleje do picia - olej sezamowy, z orzechów włoskich, pyszne oleje roślinne w różnych połączeniach i postaciach

Zdrowe oleje do picia - olej lniany

Niekwestionowanym królem jest olej lniany, który uchodzi za nieoficjalny symbol polskości. Latami surowce lniane wykorzystywano w gospodarstwach domowych, głównie dlatego, że tłuszcze zwierzęce były drogie i uchodziły rarytas.Dzisiaj znowu len przeżywa swój renesans - jest znacznie lepiej dostępny, a jego właściwości prozdrowotne zostały potwierdzone przez naukę. Olej lniany zawsze trzeba tłoczyć na zimno i nie poddawać procesowi oczyszczania, ekstrakcji rozpuszczalnikiem czy chemicznego usuwania nieprzyjemnego zapachu.  

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj