Krem z filtrem UV 50

Aktywne filtry

Jest 20 produktów.

Krem z filtrem UV 50

Krem z filtrem UV 50

Gdy świeci letnie słońce, to aż żal nie wyjść spacer, plażę czy basen. Pamiętajmy jednak, że nasza skóra wbrew pozorom jest bardzo wrażliwa na silne promieniowanie UV. Wpływ promieniowania UV na naszą skórę jest w pewnym sensie kumulatywny. Oznacza to, że duża ilość kąpieli słonecznych w dzieciństwie niestety zwiększa ryzyko rozwoju raka skóry oraz szybszego jej starzenia w życiu dorosłym. Co ciekawe nawet 1/4 czasu spędzonego na słońcu w ciągu całego życia przypada na okres przed 18. urodzinami.

Krem z filtrem UV 50 - jakie powinien mieć właściwości?

Jeśli więc mamy zamiar korzystać z kąpieli słonecznych powinniśmy uwzględnić również szkodliwy, immunosupresyjny wpływ promieniowania UV na skórę. Promieniowanie słoneczne bowiem spowalnia produkcję czynników wzrostu, włókien elastyny oraz kolagenu, czyli de facto związków, które stanowią rusztowanie dla komórek i skóry jako całego narządu. Krem z filtrem UV 50 powinien mieć lekką konsystencję, a jednocześnie odbudowywać płaszcz lipidowy skórze. Warto by receptura wzbogacona była dodatkowo w przeciwstarzeniowe witaminy A, C i E.

Krem z filtrem UV 50 - kto powinien go używać?

Nasza skóra w czasie lata nie ma lekko, bo dodatkowo na jej powierzchni w zasadzie przez cały rok osadza się pył, alergeny oraz zanieczyszczenia powietrza. Wszystkie te związki potęgują szkodliwe działanie promieniowania UV na skórę - nasilając reakcje wolnorodnikowe, prowadząc do stresu oksydacyjnego oraz przyspieszając programowaną śmierć komórek. Kremy z filtrem UV 50 powinny więc stosować osoby narażone na czynniki środowiskowe, ale również palacze. Okazuje się, że skóra wieloletnich palaczy jest nie tylko naznaczona zmarszczkami mimicznymi, ale również niedotleniona i z tego powodu przybiera ziemisty, nieestetyczny, szary odcień.  

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj