Kosmetyki z filtrem UV

Kategorie

Marka

Cena

  • 7,00 zł - 196,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 158 produktów.

Kosmetyki z filtrem UV

Kremy z filtrem UV

Kochamy słońce, a lato dla większości z nas jest ulubioną porą roku. Letni czas sprzyja zaznawaniu jego uroków i spędzaniu większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Przez lata "opalenizna za wszelką cenę" ustąpiła jednak miejsca mądremu i bezpiecznemu opalaniu. Wiemy, że niektórzy wcale nie przepadają za bezpośrednim nasłonecznieniem choćby ze względu na pojawiające się u nich fotouczulenie. Bezpieczne doświadczanie słońca jest możliwe również dla takich osób. Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania np. stosowania kremów z filtrem UV czy kosmetyków po opalaniu.

Kremy z filtrem UV - dlaczego ich potrzebujemy?

Promieniowanie UV jest nam potrzebne po to, by nasilać skórną syntezę witaminy D3. Jednak z drugiej strony w dużych dawkach ma zdolność uszkadzania komórek, przyspieszania starzenia oraz powstawania wolnych rodników tlenowych. Nasza skóra ma jednak zdolności adaptacyjne i chroni się przed nadmiarem promieniowania wydzielając z głębszych warstw skóry barwnik melaninę. To dzięki niej pojawia się estetyczna i oczekiwana przez nas opalenizna

Kremy ochronne z filtrem UV - co powinny zawierać?

Ochronne działanie melaniny na skórę można również dodatkowo wspierać stosując ochronne kosmetyki do opalania bogate w tokoferol, czyli witaminę E oraz beta-karoten, który wraz z większą ilością związków nazywana jest umownie witaminą A. Witamina A nasila regenerację komórek i dodatkowo posiada dosyć silne właściwości antyoksydacyjne. Witamina E natomiast pełni rolę antyoksydantu, hamując gromadzenie się tzw. wolnych rodników, zapobiega w ten sposób niszczeniu naczyń krwionośnych. Zabezpiecza ponadto prze procesem starzenia komórek w tym komórek nabłonkowych. Wspiera więc barierową funkcję skóry.

Kosmetyki z filtrem UV - jak dopasować odpowiednią wysokość filtru?

Pełna ochrona przeciwsłoneczna zakłada używanie filtrów ochronnych, które potrafią blokować część promieniowania UV. Kosmetyki z filtrem UV posiadają symbole SPF, które opisują jaki ułamek promieniowania słonecznego dotrze do naszej skóry po jego zastosowaniu. I na przykład kosmetyki z filtrem UV SPF 10 dopuszczą do nas 1/10 promieniowania.Więc jeśli pierwsze zaczerwienienie skóry pojawia się po 30 minutach opalania bez żadnej ochrony, to filtrem SPF 10 opalanie można wydłużyć do 300 minut.

Kosmetyki z filtrem UV wodoodporne

Co oznacza natomiast określenie woodporny filtr, które możemy często spotkać na opakowaniach ochronnych kosmetyków do opalania? Oznacza to, że po 40 minutowym opalaniu zachowuje 50% ochrony SPF. Filtr wysoce wodoodporny zapewnia 50% pełnej ochrony nawet po 80 minutach opalania.

Kosmetyki z filtrem UV a produkcja witaminy D

Panuje pewne przekonanie, że stosując filtr UV zmniejszamy syntezę witaminy D w skórze Badania wskazują jednak, że stosowanie ochronnych kosmetyków do opalania nie ma wpływu na poziom witaminy D w organizmie. Wynika to z tego, że do syntezy niezbędna jest naprawdę niewielka dawka promieniowania UV, a nawet najlepszy filtr o wysokim SPF nie blokuje promieniowania w 100%.

Ochronne kosmetyki do opalania - co robić po kąpieli słonecznej?

Po opalaniu czy długotrwałym przebywaniu na słońcu należy bezwzględnie przywrócić skórze właściwe nawilżenie i natłuszczenie. Skóra jest bowiem przesuszona z powodu nasilonego parowania. Warto sięgnąć wtedy po kosmetyki po opalaniu. Mają one działanie kojące, chłodzące oraz przywracają prawidłową kondycję naskórka i głębszych warstw skóry. Zawierają ponadto antyoksydanty, które regenerują komórki i hamują reakcje wolnorodnikowe.

Ochronne kosmetyki do opalania - przyspieszacz opalania

Kiedy w krótkim czasie chcemy osiągnąć ładną opaleniznę, a jednocześnie dokonać tego w bezpieczny sposób wartp postawić na łagodny środek przyspieszający opalanie. Przyspiesza on proces melanogenezy, ajednocześnie jego składniki nadają skórze zdrowego, brzoskwiniowego kolorytu.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj