Witamina D 4000

Aktywne filtry

Jest 34 produktów.

Witamina D 4000

Witamina D 4000 u dorosłych jest niezbędna do odpowiedniego przyswajania wapnia z jelita. Jej niedobór tak u młodzieży, jak i dorosłych może być powodem osteomalacji i niekontrolowanych złamań. Co więcej niedobory witaminy D i wapnia w okresie dzieciństwie zwiększają ryzyko rozwoju osteoporozy w życiu dorosłym.

Witamina D 4000 - wpływ na układ sercowo-naczyniowy

Witamina D 4000 wpływa poza tym na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego poprzez wpływ na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych. Ma również duży wpływ na komórki mięśnia sercowego i zapobiega niekorzystnemu przerostowi lewej komory serca. Zbyt niskie stężenie Witaminy D3 sprzyja pojawieniu się nadciśnienia tętniczego, a nierzadko wiąże się z ryzykiem nagłych zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych.

Jaki wpływ na przyswajalność wapnia ma witamina D 4000?

Optymalne stężenie witaminy D daje gwarancję wchłaniania z przewodu pokarmowego spożytego wapnia na poziomie 30-40%. W okresie niemowlęctwa i dojrzewania, czyli w okresach intensywnego wzrostu przyswajalność ta wzrasta nawet do 60-80%. Z kolei, gdy w organizmie zaczyna brakować witaminy D przyswajalność wapnia spada do 10-15%. Spada również przyswajanie równie ważnych fosforanów. Niedobór witaminy D3, wapnia i fosforanów powoduje szybko demineralizację kości i zmniejszenie ich gęstości. Witaminę D4000 powinny przyjmować osoby z chorobami przewlekłymi w wywiadzie, ale również otyłe dzieci po konsultacji z lekarzem.

Do prawidłowej pracy organizmu jest również niezbędna witamina B12.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj