Leki na rozrzedzenie flegmy
Aktywne filtry
Jest 10 produktów.
Gardlox bez cukru, 16 tabletek do ssania
Zatoxin Inhalacje, roztwór do inhalacji, 10 ampułek po 3 ml
Mucopect Control 0,375 g, 30 kapsułek
Flegamax Forte granulat do rozpuszczania 6 saszetek
Guajazyl 2% syrop 200 g
Flegtac Kaszel syrop, 1,6 mg/ml, 125 ml
Leki na rozrzedzenie flegmy
Leki na rozrzedzenie flegmy
Śluz pełni istotną rolę w procesie samooczyszczania dróg oddechowych oraz tworzenia naturalnej bariery dla patogenów. Problem pojawia się, gdy dotknie nas infekcja dróg oddechowych. Śluz staje się wtedy wyraźnie gęstszy i choć nadal pełni funkcję "lepu" na drobnoustroje chorobotwórcze, alergeny i zanieczyszczenia, to znacznie trudniej jest go usunąć z gardła, oskrzeli czy płuc. Wtedy kluczowego znaczenia w leczeniu nabierają leki na rozrzedzenie flegmy.
Leki na rozrzedzenie flegmy - kiedy je zastosować?
Przy infekcjach bakteryjnych pojawia się również przykry zapach z ust. Ewakuacja flegmy z dróg oddechowych jest niezbędna, gdyż zalegając może ulec ostrzejszemu nadkażeniu i utrudnia leczenie infekcji. Pamiętajmy, że zarówno w sezonie grzewczym, jak również w lecie jesteśmy narażeni na zanieczyszczenie powietrza, suche klimatyzowane bądź ogrzewane powietrze. Zawieszone w powietrzu pyły wyłapywane są przez błonę śluzową i dalej przemieszczane przez gardło do żołądka. Niestety, gdy stężenie szkodliwych czynników jest duże dochodzi do masywnego zagęszczenia śluzu oraz upośledzenia ruchu rzęsek. W takich przypadkach należy przywrócić jej właściwe funkcjonowanie poprzez regularne stosowanie wody morskiej. Jej hipertoniczne roztwory są zdrową i nieuzależniającą alternatywą dla kropli do nosa - przywrócą drożność nosa, upłynnianią wydzielinę i ułatwią jej usunięcie z oskrzeli. Dodatkowo stosowanie leków na rozrzedzenie flegmy z bromheksyną lub ambroksolem sprzyja lepszej penetracji antybiotyku w drzewie oskrzelowym.
Leki na rozrzedzenie flegmy - co stanie się, gdy je pominiemy?
Zdarza się, że w przebiegu infekcji dróg oddechowych pod wpływem upośledzonej sprawności rzęsek ujścia zatok stają się niedrożne i stają się pełne wydzieliny. Zastój flegmy może sprzyjać wtórnym nadkażeniom bakteryjnym prowadzącym do ostrej infekcji. Infekcja zatok objawia się tępym bólem w okolicach głowy, uszu lub żuchwy nasilającym się pod wpływem ruchu gałkami ocznymi, schylania czy kaszlu.
Leki na rozrzedzenie flegmy i co jeszcze?
Jeśli osoba nie wymaga konsultacji lekarza i wdrożenia antybiotykoterapii można jej pomóc poprzez stosowanie leków przeciwzapalnych ze środkami udrażniającymi nos np. ibuprofenu z pseudoefedryną. Proces samooczyszczania układu oddechowego można również wspierać za pomocą produktów roślinnych leków na rozrzedzenie flegmy zawierających wyciągi z werbeny, bzu czarnego i korzenia rzeń-szenia, które oprócz zdolności rozrzedzania wydzieliny wzmagają naturalne mechanizmy odporności.