Leki na rozrzedzenie flegmy

Aktywne filtry

Jest 10 produktów.

Leki na rozrzedzenie flegmy

Leki na rozrzedzenie flegmy

Śluz pełni istotną rolę w procesie samooczyszczania dróg oddechowych oraz tworzenia naturalnej bariery dla patogenów. Problem pojawia się, gdy dotknie nas infekcja dróg oddechowych. Śluz staje się wtedy wyraźnie gęstszy i choć nadal pełni funkcję "lepu" na drobnoustroje chorobotwórcze, alergeny i zanieczyszczenia, to znacznie trudniej jest go usunąć z gardła, oskrzeli czy płuc. Wtedy kluczowego znaczenia w leczeniu nabierają leki na rozrzedzenie flegmy.

Leki na rozrzedzenie flegmy - kiedy je zastosować?

Przy infekcjach bakteryjnych pojawia się również przykry zapach z ust. Ewakuacja flegmy z dróg oddechowych jest niezbędna, gdyż zalegając może ulec ostrzejszemu nadkażeniu i utrudnia leczenie infekcji. Pamiętajmy, że zarówno w sezonie grzewczym, jak również w lecie jesteśmy narażeni na zanieczyszczenie powietrza, suche klimatyzowane bądź ogrzewane powietrze. Zawieszone w powietrzu pyły wyłapywane są przez błonę śluzową i dalej przemieszczane przez gardło do żołądka. Niestety, gdy stężenie szkodliwych czynników jest duże dochodzi do masywnego zagęszczenia śluzu oraz upośledzenia ruchu rzęsek. W takich przypadkach należy przywrócić jej właściwe funkcjonowanie poprzez regularne stosowanie wody morskiej. Jej hipertoniczne roztwory są zdrową i nieuzależniającą alternatywą dla kropli do nosa - przywrócą drożność nosa, upłynnianią wydzielinę i ułatwią jej usunięcie z oskrzeli. Dodatkowo stosowanie leków na rozrzedzenie flegmy z bromheksyną lub ambroksolem sprzyja lepszej penetracji antybiotyku w drzewie oskrzelowym.

Leki na rozrzedzenie flegmy - co stanie się, gdy je pominiemy?

Zdarza się, że w przebiegu infekcji dróg oddechowych pod wpływem upośledzonej sprawności rzęsek ujścia zatok stają się niedrożne i stają się pełne wydzieliny. Zastój flegmy może sprzyjać wtórnym nadkażeniom bakteryjnym prowadzącym do ostrej infekcji. Infekcja zatok objawia się tępym bólem w okolicach głowy, uszu lub żuchwy nasilającym się pod wpływem ruchu gałkami ocznymi, schylania czy kaszlu.

Leki na rozrzedzenie flegmy i co jeszcze?

Jeśli osoba nie wymaga konsultacji lekarza i wdrożenia antybiotykoterapii można jej pomóc poprzez stosowanie leków przeciwzapalnych ze środkami udrażniającymi nos np. ibuprofenu z pseudoefedryną. Proces samooczyszczania układu oddechowego można również wspierać za pomocą produktów roślinnych leków na rozrzedzenie flegmy zawierających wyciągi z werbeny, bzu czarnego i korzenia rzeń-szenia, które oprócz zdolności rozrzedzania wydzieliny wzmagają naturalne mechanizmy odporności.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj