Sprzęt medyczny i gadżety
Aktywne filtry
Jest 161 produktów.
Katarek Travel 2w1, 1 szt.
Kruszarka do tabletek
Pojemnik na kał/mocz MULTI niejałowy 60 ml, 1 sztuka
Microlife BP A2 Basic ciśnieniomierz automatyczny naramienny
Kasetka do dawkowania leków dzienna KD3-A, 1 sztuka
Cosmopore E 25 x 10 cm25 sztuk
Termometr bezdotykowy Pempa T200, 1 zestaw
Kasetka do dawkowania leków tygodniowa KT-A, 1 sztuka
Kasetka tygodniowa 4-komorowa EL-COMP ELENA, 1 sztuka
Kasetka dzienna Big Box 1x4, 1 sztuka
Inhalator kompresorowy Microlife NEB210, 1 zestaw
Sprzęt medyczny i gadżety
Gadżety i sprzęt medyczny dostępne w aptece internetowej
Postęp technologiczny sprawił, że nowoczesne metody diagnostyczne bardzo się upowszechniły. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie gospodarstwo domowe bez ciśnieniomierza czy aspiratora, a niemal każdy rodzic dysponuje swoim własnym nebulizatorem. Trudno w to uwierzyć, ale jeszcze 20-30 lat temu urządzenia te można było spotkać wyłącznie w szpitalach, a do ich obsługi oddelegowywany był specjalnie przeszkolony personel. Sprawdzone gadżety medyczne znajdziesz w naszej ofercie.
Gdzie szukać rzetelnych informacji o sprzęcie medycznym?
Internet obfituje w wiele stron na których możemy zasięgnować informacji o sprzęcie medycznym i gadżetach prozdrowotnych. W większości przypadków opisy produktów mają wyłącznie charakter marketingowy, a jedynym celem jest nakłonienie do sprzedaży.
Na szczęście w całej masie mało wiarygodnych stron o sprzęcie medycznym można wyłuskać perełki. Przykładem jest blog Artura Rakowskiego - Po męsku o zdrowiu. Znaleźć tam można wiele testów i recenzji ciśnieniomierzy, aspiratorów i nebulizatorów. Artur Rakowski samodzielnie testuje sprzęty, a swoimi wnioskami dzieli się z czytelnikami w ramach serii wpisów #arturtestuje.
Inhalatory i nebulizatory
Historia współczesnych inhalatorów sięga połowy XX wieku. To wtedy do użytku wszedł pierwszy inhalator ciśnieniowy z dozownikiem (MDI - metred dosed inhalator), który zrewolucjonizował leczenie astmy i chorób płuc. Do tej pory bowiem jedynymi inhalatorami były duże inhalatory dyszowe napędzane sprężonym powietrzem ze szpitalnej sieci gazowej. Dziś inhalatory są dołączane do opakowań leków na astmę lub same w sobie są lekiem gotowym do użycia. Jedną z metod leczenia, który trafił pod strzechy jest nebulizacja.
Inhalator dla dzieci
Obecnie za niewielką sumę pieniędzy każdy z nas może nabyć nebulizator pneumatyczno-tłokowy i leczyć nieskomplikowane choroby jak infekcje górnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzelików czy tchawicy. Typowy nebulizator składa się z silnika generującego sprężone powietrze, pojemnika na lek oraz wężyka łączącego pojemnik na lek z maską twarzową lub ustnikiem. Nebulizować można solą fizjologiczną do inhalacji, hipertoniczną lub izotoniczną, roztworami wody morskiej z kwasem hialuronowym lub ektoiną albo leki z przepisu lekarza np. leki rozrzedzające wydzielinę w oskrzelach, sterydy lub leki rozszerzające oskrzela. Dzięki domowemu nebulizatorowi można podawać wiele leków jednocześnie, leczyć dzieci, które miałyby problem z typowym inhalatorem oraz stosować leczenie celowane w obrębie układu oddechowego.
Nebulizator - jakie ma zalety?
Nebulizacja to sprzęt medyczny, który sprawdzi się w sezonie grzewczym, kiedy suche powietrze negatywnie wpływa na błonę śluzową nosa. Lecznicza mgiełka nawilży drogi oddechowe i przywróci fizjologiczny mechanizm samooczyszczania. Mgiełkę roztworu chlorku sodu o wyższym stężeniu używa się w przypadku zalegania wydzieliny w nosie i oskrzelach. Dzięki niej wydzielina upłynnia się i z łatwością wydostaje się na zewnątrz.
Nebulizacja trwa przeciętnie od 5-10 minut w zależności od sprawności nebulizatora. Zdarza się jednak, że dzieci nie “usiedzą” w miejscu przez taki czas, więc z pomocą może przyjść wtedy komora inhalacyjna (tuba, spejser). Przystawkę taką podłącza się do jednodawkowego inhalatora, który normalnie wymagałby skoordynowania uwolnienia dawki z wdechem. U niemowląt jest to niemożliwe, a dzięki spejserowi uwolniona substancja lecznicza dostaje się najpierw do tuby, skąd powoli jest jest zasysana za pomocą wdechu przez niemowlę.
Aspirator do nosa
Poza nebulizatorem każdy rodzic małego dziecka zaopatrzony jest w aspirator do odciągania kataru. Czasy kiedy zapchany nos uwalniało się dziecku za pomocą gumowej gruszki poszły w zapomnienie. Dzisiaj większość z nas posiłkuje się aspiratorami na wdech, aspiratorami bezprzewodowymi lub elektrycznymi.
Aspirator do nosa ręczny czy elektryczny
Większość tego typu urządzeń medycznych ma regulowaną siłę ssania dzięki czemu może być stosowana już od pierwszych dni życia, a dzięki przemyślanym rozwiązaniom konstrukcyjnym aspiratory w przeciwieństwie do gruszek łatwo utrzymuje się w czystości. Regularne aspirowanie wydzieliny w czasie infekcji zapobiega zatkaniu ujść zatok i rozwojowi powikłań, a przede wszystkim przywraca fizjologiczny tor oddechowy dzięki czemu dziecko szybko się regeneruje i nie ma kłopotów z zasypianiem.
Laktator ręczny czy elektryczny
Bardzo przydatnym sprzętem medycznym dla mamy karmiącej jest laktator. Często ten prosty gadżet decyduje o uratowaniu laktacji - tak ważnej dla wczesnego rodzaju nowonarodzonego dziecka. Laktator docenią zwłaszcza mamy, które mają problem ze stymulacją laktacji np. po cesarce lub budowa anatomiczna (płaskie brodawki sutkowe) utrudniają przystawienie do piersi dziecka. Laktator przyjdzie również z pomocą również wtedy, gdy maluch jest wcześniakiem, nie chce/nie umie ssać piersi, z przyczyn zdrowotnych nie może przebywać z mamą. Sprawdź również produkty dla mamy i dziecka dostępne w naszej ofercie.
Termometr bezdotykowy, termometr bezrtęciowy czy elektroniczny
Nieodzownym elementem każdej domowej apteczki jest niewątpliwie termometr. Kiedyś w naszych domach królowały bardzo dokładne termometry rtęciowe, a po ich wycofaniu niszę wypełniły termometry bezrtęciowe, elektroniczne i termometry bezdotykowe. W pierwszym przypadku rtęć została zastąpiona stopem galu, indu i cyny, a termometry bezdotykowe wykorzystują do pomiaru promieniowanie podczerwone.
Nowe termometry mają zupełnie niesłusznie złą sławę i często są postrzegane jako niedokładne, kłopotliwe w użyciu i wadliwe. Większość tych opinii wynika jednak z niewłaściwej techniki pomiaru i nie zapoznania się z instrukcją obsługi. W aptekach można spotkać również termometry douszne, które rejestrują temperaturę błony bębenkowej, która jest bardzo zbliżona do realnej temperatury wewnętrznej.
Ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy
Dużą wartość diagnostyczną dzięki domowym pomiarom mają również ciśnieniomierze. Z powodu pędu życia, niewłaściwej diety i wszechogarniających stresorów coraz młodsi Polacy mają kłopot z nadciśnieniem tętniczym. Najbardziej wiarygodnym sprzętem na tą chwilę są naramienne ciśnieniomierze automatyczne. Ciśnieniomierze nadgarstkowe sprawdzą się u osób otyłych i często podróżujących. Cały czas w segmencie ciśnieniomierzy pojawiają się nowości jak choćby ciśnieniomierze bezprzewodowe czy parowane z dedykowaną aplikacją. Wybierając ciśnieniomierz warto zwrócić uwagę na jakość i rozmiar mankietu, wielkość wyświetlacza, zgodność z wymaganiami WHO, kalibrację i dodatkowe funkcje jak czujnik wykrywania arytmii, czujnik napompowania mankietu czy wbudowaną pamięć.
Inteligentne wagi łazienkowe
Do domowych gadżetów medycznych obecnie coraz częściej zalicza się wagi łazienkowe. Dzieje się tak gdyż nie są to prozaiczne urządzenia służące do pomiaru wagi, ale inteligentne gadżety, które oprócz wagi rejestrują procent tkanki tłuszczowej, BMI, wagę kości, mięśni, poziom nawodnienia, a wszystko to wysyłają do aplikacji na smartfonie. Inteligentne wagi łazienkowe wspierają budowanie dobrych nawyków i pomagają kontrolować swój tryb życia.