Produkty do higieny oczu i powiek

Aktywne filtry

Jest 13 produktów.

Produkty do higieny oczu i powiek

Produkty do higieny oczu i powiek

Nasze oko praktycznie przez całe życie ma kontakt z wieloma niekorzystnymi czynnikami. Z jednej strony są to po prostu patogeny, które mogą przez spojówkę wnikać do wnętrza organizmu, a z drugiej alergeny, które są najczęstszą przyczyną zapalenia spojówek lub powiek. Dlatego każdy dyskomfort czy zaczerwienie powinno być sygnałem dla nas, że oko miało kontakt z czynnikiem drażniącym.

Jak objawia się zapalenie brzegów powiek?

Bardzo często występującą dolegliwością u wielu ludzi jest zapalenie brzegów powiek. Jest ono następstwem upośledzonej pracy gruczołów Meiboma, które tworzą warstwę lipidową łez. Gdy gruczoły Meiboma szwankują frakcja wodna łez bardzo łatwo odparowuje, a przy rzęsach pojawia się charakterystyczna wydzielina, który wywołuje stan zapalny.

Zapalenie brzegów powiek czy zespół suchego oka?

Zapalenie brzegów powiek objawia się dyskomfortem, pieczeniem, kłuciem oraz swędzeniem na tyle uciążliwym, że dotknięte tym osoby zgłaszają się do okulisty. Osoby te są świecie przekonane, że mają do czynienia z prozaicznym zespołem suchego oka (ZSO), co tłumaczą wielogodzinnym siedzeniem przed ekranem komputera i smartfona. Zapalenie brzegów powiek nie jest jednak stanem błahym, bo zaniedbane może wpływać długotrwale na skład filmu łzowego. Dlatego zanim zdiagnozujemy u siebie zespół suchego oka pozwólmy okuliście ocenić również brzegi powiek. Bez względu na to czy mamy do czynienia z ZSO czy zapaleniem brzegów powiek poza stosowaniem kropli do oczu zapisanych przez lekarza powinniśmy wprowadzić do codziennej rutyny odpowiednią higienę za pomocą produktów do higieny oczu i powiek.

Produkty do higieny oczu i powiek - dlaczego są potrzebne?

Często jest jednak tak, że pojawiający się stan zapalny powiek i spojówek nie wynika kontaktu z patogenem czy alergenem w czasie rzeczywistym, ale jest raczej konsekwencją gromadzenia się ich na brzegach powiek i wokół oczu. Dlatego okuliści zgodnie zalecają oczyszczanie tych miejsc za pomocą specjalistycznych produktów do higieny oczu i powiek. Dzięki temu u osób szczególnie narażonych np. zawodowo na duże zapylenie powietrza ryzyko pieczenia zaczerwienienia spojówek, świądu, łzawienia czy światłowstrętu znacząco spadnie.

Jak prowadzić higienę brzegów powiek?

Higiena brzegów powiek obejmuje:

  • ogrzanie powiek,
  • masaż,
  • oczyszczenie.

Higienę przeprowadza się odpowiednimi płynami oraz chusteczkami nasączonymi substancjami odkażającymi i przeciwzapalnymi. Okulistyczne płyny i chusteczki przebadane dermatoligicznie dostępne są niemal w każdej aptece. W przypadku zapalenia brzegów powiek warto wiedzieć, że jest to choroba jest nieuleczalna, więc nie pozostaje nam nic innego niż codzienne czyszczenie i masaż brzegów powiek. Higiena brzegów powiek jest niezbędna przy:

  • codziennej pielęgnacji w ZSO,
  • w sezonie alergicznym (oczyszczanie powiek, chłodzący kompres)
  • przy jęczmieniu (kluczowe jest ogrzewanie i masaż oka)
  • przed i po operacjach okulistycznych,
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj