Środki na ból zęba

Marka

Cena

 • 3,00 zł - 193,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 102 produktów.

Środki na ból zęba

Tabletki na ból zęba

Ból zęba jest jednym z najbardziej dokuczliwych bodźców bólowych z jakimi ma do czynienia człowiek. W przeciwieństwie do bólu głowy ból zęba ma silny i przewlekły charakter. Poza tym silny ból zęba skutecznia obniża naszą jakość życia i często jest powodem absencji w pracy. By złagodzić nieprzyjemne objawy możemy sięgnąć po tabletki na ból zęba, które w zależności od rodzaju zawierają różne leki przeciwbólowe na ból zęba - paracetamol, ibuprofen albo kodeinę. Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie są przyczyny bólu?
 • Czy zawsze tabletki na ból zęba są potrzebne?
 • Jakie środki przeciwbólowe na ból zęba wybrać?
 • Które leki na ból zęba są najskuteczniejsze?
 • Co na ból zęba w ciąży wybrać?
 • Jakie tabletki przeciwbólowe na ból zęba są bezpieczne?

Tabletki na ból zęba - jakie są przyczyny bólu?

Ból zęba może mieć różną przyczynę. Zanim sięgniemy po jakiekolwiek tabletki na ból zęba warto poszukać przyczyn nieprzyjemnych dolegliwości. Ból zęba może być:

 • następstwem leczenia
 • spowodowany ekstrakcją przyzębia
 • niekiedy wywołany stanem zapalnym uszu
 • wywołany chorobami przyzębia

Tabletki na ból zęba - dlaczego są czasami potrzebne?

Miazga zębowa jest bardzo unerwiona, a sieć włókien nerwowych wraz z naczyniami krwionośnymi wnika przez kanały korzeniowe. To dlatego w sytuacji stanu zapalnego bodźce bólowe są tak mocno nasilone.

Środki na ból zęba - jakie wybrać?

Chcąc zwalczyć ból zęba mamy do wyboru tabletki na ból zęba, płukanki, maści i żele do stosowania miejscowego. Tabletki na ból zęba zawierają najczęściej środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, płukanki - środki antyspetyczne, a żele do pędzlowania jamy ustnej środki miejscowo znieczulające.

Środki na ból zęba - który będzie najlepszy?

Do wyboru mamy paracetamol, który choć bezpieczny przeznaczony jest raczej leczenia bólu zęba o łagodnym nasileniu. Możemy również sięgnąć po ibuprofen, który wykazuje już działanie przeciwzapalne i łagodzi również nieco silniejszy ból.

Leki na ból zęba

W przypadku uporczywego bólu możemy postawić na połączenie paracetamolu z kodeiną lub silny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny z grupy NLPZ - ketoprofen. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nadużywanie leków przeciwbólowych wiąże się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych - stanu zapalnego żołądka lub uszkodzenia nerek. Leki na ból zęba należy więc stosować ostrożnie.

Jaki lek przeciwbólowy na ból zęba?

Przeciwbólowo działa również płukanki z benzydaminą liub diklofenakiem.Dodatkową zaletą benzydaminy są jej szerokie zastosowanie – oprócz ostrego stanu zapalnego gardła leczy również stany zapalnei dziąseł, afty oraz pleśniawkami. Gdy ból wywołany jest chorobami przyzębia z pomocą mogą nam przyjść płukanki z chlorheksydyną o działaniu antyseptycznym. Stosując je należy pamiętać o właściwym rozcieńczeniu z wodą oraz ograniczonym czasie stosowania (max. 14 dni).

Leki na ból zęba - szybkość działania

Jeśli zależy nam na szybkim początku działania leki powinniśmy zwrócić uwagę na postać leku. W dużym uproszczeniu za “najszybszą” postać leku uznaje się roztwór doustny, gdyż lek podawany jest w postaci gotowej do wchłonięcia. Nieco wolniej wchłaniają się kapsułki miękkie, kapsułki twarde, a najwolniej tabletki powlekane.

Co na ból zęba w ciąży?

Szczególną ostrożność w czasie leczenia bólu zębów powinny zachować kobiety w ciąży. W ich przypadku jedynymi tabletkami przeciwbólowymi na ból zęba, które mogą zastosować są tabletki z paracetamolem.

Co na ból zęba w ciąży - paracetamol

Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g, ale zazwyczaj podawany jest doustnie w ilości 300-600 mg.W przypadku kobiet w ciąży zaleca się przyjmowanie paracetamolu w ilości jak najmniejszej skutecznej terapeutycznie.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj