Środki na układ moczowy i prostatę

Kategorie

Marka

Cena

  • 0,00 zł - 145,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 85 produktów.

Środki na układ moczowy i prostatę

Układ moczowy jest specyficznym układem, którego odpowiednie funkcjonowanie jest podstawą zdrowia i dobrej jakości życia. Niestety szczególnie u kobiet z racji odmiennej fizjologii układ moczowy jest bardziej narażony na różnego rodzaju infekcje - również te o charakterze intymnym. Warto dowiedzieć się jak w prosty sposób samemu przeprowadzić diagnostykę różnicową i odpowiednio dobrać leki na układ moczowy bez recepty.

Leki na układ moczowy - kiedy mogą być potrzebne?

Do najczęstszych dolegliwości związanych z układem moczowym należy zapalenie pęcherza moczowego. Szacuje się, że nawet 75% Polak przeszło w swoim życiu przynajmniej jedno zapalenie pęcherza, a połowa z nich ma tendencję do nawrotowych zapaleń. Dlatego wiele kobiet na własną rękę sięga po leki na pęcherz.

Zapalenie pęcherza

Choć zapalenie pęcherza jest bardzo charakterystyczne, to nadal sporo osób odwiedzających aptekę myli infekcje pęcherza moczowego, zapalenie cewki moczowej od kandydozy czy waginozy pochwy. Za zwiększoną zachorowalnością na zapalenie pęcherza u pań stoją takie zjawiska jak ciąża, stosowanie antykoncepcji hormonalnej oraz aktywność seksualna.

Objawy infekcji pęcherza

Zapalenie pęcherza oprócz bolesnego oddawania moczu objawia się nieustannym parciem na mocz, częstomoczem, a w zaawansowanym stadium krwiomoczem. Powodem infekcji pęcherza u kobiet jest zawleczenie w okolicy cewki bakterii kałowych oraz flory fizjologicznej. Objawowe infekcje pęcherza wymagają leczenia za pomocą leków na układ moczowy (np. pochodnych nitrofuranu).

Dlaczego infekcje pęcherza dotyczą kobiet?

Infekcje układu moczowego zdecydowanie częściej dotykają kobiet niż mężczyzn. Dzieje się tak, gdyż kobiety mają krótszą cewkę moczową oraz bardzo mały dystans pomiędzy odbytem a ujściem cewki moczowej.

Odmiedniczkowe zapalenie nerek

Niekiedy z pozoru łatwe do opanowania zakażenie cewki może drogą wstępującą przedostać się przez pęcherz moczowy i moczowody do nerek. Na tego typu zakażenie są szczególnie narażone osoby z kamicą nerkową, posiadające założony cewnik, z niewyrównaną cukrzycą oraz leczone długotrwale w szpitalu. Leki na układ moczowy bez recepty w takim przypadku mogą okazać się za słabe, a stan osoby wymaga często długotrwałej antybiotykoterapii.

Tabletki na układ moczowy i prostatę

W przypadku wystąpienia objawów infekcja układu moczowego jest już w dosyć zaawansowanym stadium, dlatego trzeba działać szybko i skutecznie. Lekiem pierwszego wyboru w takich przypadkach powinny być tabletki na układ moczowy z furaginą, którą przyjmuje się w pierwszym dniu leczenia 2 tabletki 4 razy na dobę, a następnie 2 tabletki 3 razy na dobę - łącznie przez 7-8 dni.

W czym tkwi jeszcze problem?

Zanim sięgniemy po tabletki na układ moczowy warto zdać sobie sprawę, że tak odmienne schorzenia jak odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pochwy, choroby przenoszone drogą płciową czy spadek poziomu estrogenów w okresie menopauzy często daje zbliżone symptomy do ZUM.

A może nasiadówki lub irygacje?

Jeśli zapalenie jest jeszcze problemem zewnętrznym np. zapalenie cewki moczowej można zdecydować się na nasiadówki zamiast tabletek na układ moczowy. Nasiadówki można wykonywać z benzydaminy, która jest lekiem grupy NLPZ. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 0,5-1l przegotowanej wody i płukać miejsca intymne 1-2 razy na dobę.

Kiedy skontaktować się z lekarzem?

Należy pamiętać, że osoby z cukrzycą, kobiety powyżej 50. roku życia, mężczyźni, kobiety z objawami ciąży oraz wszystkie dzieci poniżej 12. roku życia z objawami zakażenia układu moczowego powinny być bezwarunkowo skonsultowane ze specjalistą, celem przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki.

W naszej ofercie znajdziesz również płyny i żele do higieny intymnej dla kobiet.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj