Ibuprofen dla dzieci

Marka

Cena

  • 6,00 zł - 35,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 20 produktów.

Ibuprofen dla dzieci

Ibuprofen dla dzieci

Aktualne zalecenia specjalistów są takie, że lekami z wyboru w leczeniu gorączki u dzieci są paracetamol i ibuprofen. Stosuje się je osobno, ale na przemian w przypadku trudnej do zbicia gorączki. W przypadku bardzo wysokiej temperatury ciała > 40 stopni Celsjusza lekarz może podjąć decyzję, by ibuprofen dla dzieci podać równocześnie z paracetamolem. Są to jednak wyjątkowe przypadki, kiedy korzyść z takiego połączenia przewyższa ryzyko.

Ibuprofen dla dzieci - co się dzieje po podaniu?

Ibuprofen dla dzieci po podaniu w formie syropu dobrze wchłania się w jelicie i maksymalne stężenie we krwi osiąga 2h po podaniu. To jak szybko zadziała lek zależy od zastosowanej postaci leku - syropy i zawiesiny szybciej się wchłaniają . Czopki działają również zadowalająco, choć z małym opóźnieniem. ibuprofen dla dzieci jest usuwany z organizmu z moczem.

Ibuprofen dla dzieci - ibuprofen syrop

Zgodnie z opiniami lekarzy pediatrów pierwszym wyborem w przypadku ibuprofenu dla dzieci powinien być syrop. Postać płynna z jednej strony jest szybciej przyswajalna w jelicie, a z drugiej dzięki atrakcyjnemu smakowi pozwala na lepszą współpracę gorączkującego dziecka z rodzicem.

Ibuprofen syrop vs. ibuprofen w czopkach dla dzieci

Ibuprofen w czopkach dla dzieci powinien być zarezerwowany dla przypadków, gdy podanie ibuprofenu dla dzieci w syropie lub zawiesinie jest niemożliwe lub utrudnione. Przykładem są wymioty lub sen dziecka. Gdy rodzic poda ibuoprofen w czopkach dla dzieci substancja lecznicza "omija" wątrobę i dzięki temu do krwi dostaje się większa dawka aktywnej formy leku.

Ibuprofen syrop czy ibuprofen w tabletkach dla dzieci

W aptekach znaleźć można również ibuprofen w tabletkach dla dzieci. Taka forma leku przeznaczona jest dla starszych dzieci, które nie mają problemów z połykaniem i nie istnieje ryzyko zakrztuszenia.

Ibuprofen syrop = ibuprofen dla dzieci forte

Syropy z ibuprofenem występują również w wersji "forte" - oznacza to, że w 1ml syropu skoncentrowana jest zwykle większa dawka ibuprofenu dla dzieci. Dzięki temu by osiągnąć działanie przeciwgorączkowe można podać ibuprofen dla dzieci forte w znacznie mniejszej ilości niż w przypadku standardowych syropów z ibuprofenem dla dzieci. Ma to znaczenie dla dzieci, które zupełnie nie akceptują przyjmowania leków doustnych, a podanie czopka jest również niemożliwe.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj