Kolagen rybi

Aktywne filtry

Jest 10 produktów.

Kolagen rybi

Kolagen rybi

Tkanka łączna buduje przede wszystkim układu ruchu w naszym organizmie m.in kości, chrząstki stawowe, ścięgna, więzadła oraz krążki międzykręgowe. Tkankę łączną można spotkać również w wielu narządach oczach, w zastawkach serca, naczyniach krwionośnych, jelitach oraz płucach. Tkankę łączną budują komórki oraz substancje wypełniające przestrzeń pozakomórkową - m.in kolagen, różne kompleksy białek oraz glikozaminoglikany. Nic dziwnego, że w ostatnim czasie zainteresowanie kolagenem wzrasta, a zwłaszcza kolagenem rybim.

Kolagen rybi - jak działa?

W organizmie człowieka można znaleźć co najmniej kilkanaście różnych typów kolagenu, których synteza uzależniona jest od ekspresji różnych genów. Błędy w ekspresji genów często stają się przyczyną nieprawidłowej budowy tkanki łącznej, a co za tym idzie nieprawidłowej budowy stawów, ścięgien oraz więzadeł. W dalszej perspektywie dochodzi do uszkodzonej ruchomości stawów oraz zwichnięć.

Kolagen rybi - czy warto go wybierać?

Do naturalnych źródeł kolagenu w naszej diecie można zaliczyć produkty odzwierzęce - mięsne galarety, wywary kostne, ze skóry, golonki, chrząstki w różnej postaci, galaretki owocowe oraz podroby. Spore zainteresowanie kolagenem w ostatnim czasie skłoniło badaczy do poszukiwania jego innych źródeł. Ciekawym źródłem kolagenu jest jest ryba. Kolagen rybi znajduje się głównie w rybich kościach, skórze, ścięgnach, płetwach ryb, a także ościach i łuskach. Kolagen rybi znalazł zastosowanie głównie w kosmetyce, a to dlatego, że ma często kilkukrotnie lepsze właściwości penetracyjne przez skórę od kolagenu bydlęcego. Kolagen rybi sprawia, że nasza skóra jest bardziej gładka, napięta i pozbawiona wszelkich niedoskonałości. Kolagen rybi warto suplementować razem z preparatami zawierającymi krzem np. zielem skrzypu. Ten biopierwiastek jest bowiem niezbędny w naturalnej syntezie kolagenu w organizmie.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj