Leki osłonowe na żołądek

Aktywne filtry

Jest 3 produktów.

Leki osłonowe na żołądek

Leki osłonowe na żołądek

W aptece internetowej wiele osób wpisuje w wyszukiwarce frazę leki osłonowe na żołądek. Ich zadaniem jest zmniejszanie kwaśności soków trawiennych, umożliwienie odbudowy błony śluzowej żołądka podrażnionej przez stosowanie najczęściej niesteroidowych leków przeciwzapalnych i leków kardiologicznych. Osoby nadużywające tych leków najczęściej doświoadczają bólu za mostkiem, zgagi oraz bólu przy połykaniu pokarmu. Najczęściej cierpią więc na polekowy stan zapalny żołądka albo refluks, ale wymaga to przeprowadzenia gastroskopii z pobraniem wycinka do biopsji.

Leki osłonowe na żołądek - po których lekach należy stosować osłonę na żołądek?

Lekami, które wyróżniają się najgorszym wpływem na błonę śluzową żołądka są naproksen, diklofenak oraz piroksykam. Leki te więc wymagają zastosowania dodatkowej osłony. Za bezpieczne natomiast uważa się meloksykam i ibuprofen, po których leki osłonowe na żołądek nie są potrzebne. W przypadku leków kardiologicznych najwięcej działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego daje kaptopril - dotyczą one nawet co piątą osobę zażywającą ten lek. W przypadku kaptoprilu pojawiają się najczęściej nudności, wymioty, biegunka oraz zaburzenia smaku. Lekiem, który wymaga zastosowania leków osłonowych na żołądek jest również spironolakton . W jego przypadku ryzyko uszkodzenia przewodu pokarmowego jest kilkukrotnie wyższe.

Leki osłonowe na żołądek przy lekach przeciwzakrzepowych

Stosowanie leków przeciwzakrzepowych również ma związek z ryzykiem pojawienia się niebezpiecznych krwawień, również tych obejmujących przewód pokarmowy (krwioplucie oraz pojawienie się krwi w kale). Osoby stosujące leki gastrotoksyczne powinny stosować dodatkowo niskotłuszczową i lekkostrawną dietę, wprowadzić aktywność fizyczną wyeliminować swoje nałogi, oraz pozbyć się nadwagi, gdyż tkanka tłuszczowa powoduje ucisk na żołądek i utrudnia trawienie.

Które leki osłonowe na żołądek będą najlepsze?

Pierwszym krokiem do uporania się polekowego stanu zapalnego żołądka jest wspomniana już zmiana stylu życia. Gdy objawy uniemożliwiają stosowanie leków warto zastosować łagodne leki osłonowe na żołądek. Bedą to środki zobojętniające, inhibitory pompy protonowej - omeprazol i pantoprazol. Łączenie leków IPP ze środkami zobojętniającymi jest jeszcze skuteczniejsza. Przed zastosowaniem leków osłonowych na żołądek Poprawa w tym przypadku występuje o 20% częściej!

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj