Środki na katar u dziecka

Marka

Cena

  • 4,00 zł - 64,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 73 produktów.

Środki na katar u dziecka

Katar u dzieci

Katar u dzieci nazywany profesjonalnie nieżytem nosa jest najczęściej zgłaszanym objawem w aptece oraz gabinetach pediatrycznych. Choć jego znaczenie jest umniejszane i często mówi się, że "katar to nie choroba", to zablokowanie drożności nosa u dzieci może mieć przykre konsekwencje. Sam wysięk z nosa u dzieci może mieć różny charakter i towarzyszyć zupełnie różnym stanom chorobowym.

Katar u dzieci - jak powstaje?

Zakładając, że wysięk z nosa jest następstwem infekcji wirusowej, to wydzielina pojawia się na skutek rozwoju stanu zapalnego w obrębie błony śluzowej nosa. Po wniknięciu wirusa do nosa, ust lub oczu dochodzi do uwolnienia różnych substancji wywołujących stan zapalny (mediatory stanu zapalnego). Powodują one zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych, pojawienie się obrzęku i w konsekwencji zablokowania przewodów nosa. Powikłaniem źle leczonego kataru u dzieci może być ostre zapalenie zatok. Dzieje się tak, gdy wydzielina w nosie nie jest odprowadzana, gromadzi się i blokuje ujścia zatok. Zalegająca wydzielina ulega następnie wtórnemu nadkażeniu bakteryjnemu, pojawia się ból, uczucie rozpierania i wysoka gorączka.

Co na katar u dziecka?

Leczenie kataru u dzieci ma wyłącznie charakter objawy. Jednak nawet takie postępowanie jest potrzebne, bo utrzymanie drożności nosa i zapewnienie odpowiedniego toru oddychania u dziecka w przebiegu infekcji jest bardzo ważne.

Co na katar u dziecka - woda morska i krople na katar

Zgodnie z zaleceniami specjalistów pierwszym krokiem w walce z katarem u dzieci powinno być płukanie jam nosa roztworem chlorku sodu lub wody morskiej o odpowiednim stężeniu (roztwory izo- i hipertoniczne). Kiedy zabiegi te nie przynoszą skutku można sięgnąć po miejscowo działające krople do nosa na katar dla dzieci ( z ksylo- i oksymetazoliną w składzie). Bardzo ważne jest, by leczenie kroplami do nosa u dzieci nie prowadzić dłużej niż 5-6 dni. Po tym czasie pojawia się ryzyko wystąpienia tzw. kataru polekowego "rhinitis medicamentosa". Oprócz tego, że nadużywanie kropli niedotlenia błonę śluzową nosa dziecka i ją wysusza to po czasie prowadzi do paradoksalnego obrzęku błony śluzowej.

Spray do nosa na katar u dziecka - jak wybrać?

Szukając odpowiednich produktów do nosa dla dzieci warto pochylić się również nad obecnością środków konserwujących (zwłaszcza chlorku benzalkonium), które przy dłuższym stosowaniu mogą uczulać oraz prowadzić do przesuszenia śluzówki. Ważna jest również powtarzalność dawki, więc w przypadku kropli udrażniających warto w przypadku maluchów sięgać po spray do nosa na katar z aplikatorem jedno dawkowym (jedno naciśniecie = jedna dawka). Jeśli jednak szukamy dobrej wody morskiej to aplikator ze strumieniem ciągłym (valve-in-bag) będzie dużo lepszym rozwiązaniem.

Zioła na katar dla dzieci

Leczenie kataru u dzieci możemy również wspierać naturalnymi metodami - stosując choćby suplementy diety z roślinnymi wyciągami w postaci kropli, syropów czy saszetek do rozpuszczenia. Do roślin jakich należy szukać w składzie tego typu produktów można zaliczyć bez czarny, ziele werbeny, korzeń goryczki, wyciąg z korzenia chrzanu, czy wyciąg z Andrographis paniculata. Wiele badań dotyczących roślinnych surowców pochodzenia naturalnego wskazuje, że powinny one stać się uzupełnieniem standardowego leczenia kataru. Dzięki nim opóźniamy po prostu lub wykluczamy przymus leczenia antybiotykami. Poza tym surowce roślinne mają wielokierunkowe działanie - często wzmacniają odporność i działają dodatkowo wirusobójczo.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj