Pieluchy i wkładki anatomiczne, podkłady

Aktywne filtry

Jest 104 produktów.

Pieluchy i wkładki anatomiczne, podkłady

Pieluchy dla dorosłych

Objaw nietrzymania moczu i kału dotyczy wielu osób - kobiet jak również mężczyzn. Choroba ta może być bardzo uciążliwa, gdyż potrafi obniżyć jakość życia. Dodatkowym obiążeniem jest sfera psychologiczna - bardzo trudno bowiem jest się nam pogodzić się z problemem nietrzymania moczu i wielu z nas zupełnie rezygnuje z wizyty u specjalisty. Często prowadzi nas to do wycofania się z kontaktów społecznych, problemów w pracy zawodowej oraz konsekwencji psychicznych.

Pieluchy dla dorosłych - jakie jest ich miejsce w leczeniu?

Nietrzymanie moczu można leczyć, a jedną z dostępnych metod jest terapia estrogenowa, farmakoterapię z za pomocą leków antycholinergicznych, elektrostymulacja mięśni dna miednicy oraz kontrolowane ćwiczenia dna miednicy we współpracy z fizjoterapeutą uroginekologicznym. Ogromną rolę w korzystnych efektach terapii oraz powrocie do pełnej aktywności odgrywają dostępne w aptece internetowej wyroby medyczne - pieluchy dla dorosłych, wkładki anatomiczne, podkłady chłonne oraz majtki chłonne. Odpowiednio dobrane potrafią znacznie zminimalizować dyskomfort,a także podnieść higienę osobistą i jakość życia pacjenta.

Pieluchy dla dorosłych czy wkładki anatomiczne?

panie mają do wyboru kilka różnych rodzajów wyrobów medycznych, które są przeznaczone dla osób z nietrzymaniem moczu – wkładki anatomiczne, pieluchy dla dorosłych, majtki chłonne oraz podkłady chłonne na łóżko. Posiadają one różny poziom chłonności, dzięki czemu wpływają na efektywną adsorpcję wilgoci i niwelowanie nieprzyjemnego zapachu moczu.

Wkładki anatomiczne - jaka jest ich zaleta?

Wkładki anatomiczne przeznaczone są dla kobiet z łagodnym nietrzymaniem moczu. Często są zaopatrzone w skrzydełka lub w samoprzylepny rzep. Zapewnia to utrzymanie wkładki we właściwym położeniu, chroni przed jej przemieszczaniem i daje poczucie komfortu podczas codziennej aktywności. Wkładki anatomiczne mają różne poziomy chłonności, dzięki czemu można je dopasować do nasilenia nietrzymania moczu. Największą zaletą wkładek anatomicznych jest niemal idealne dopasowanie do ciała, niwelowanie zapachów oraz odpowiednia cyrkulacja powietrza. Dzięki temu unikamy przegrzewania okolic intymnych.

Majtki chłonne dla kogo będą najlepsze?

Majtki chłonne mogą być używane jako wyroby wielokrotnego użytku. Mogą zastępować codzienną bieliznę albo być używane wkładkami anatomicznymi, co zapewnia jeszcze większy komfort. Majtki chłonne wykonane z bardzo delikatnych, miękkich, elastycznych materiałów, dzięki czemu skutecznie chronią przez przeciekaniem, a jednocześnie nie powodują podrażnień.

Majtki chłonne dla mężczyzn - co je wyróżnia?

Majtki chłonne dla mężczyzn są specjalnie dostosowane do męskiej anatomii narządów płciowych. Nie różnią się od produktów przeznaczonych dla kobiet, jeśli chodzi o technologię wytwarzania i zastosowane rozwiązania. Centralną częścią majtek chłonnych dla Panów jest rdzeń z adsorbentami, które w kontakcie z wilgocią, przekształcają się w żel, trwale wiążąc w głębi majtek.

Pieluchy dla dorosłych czy pieluchomajtki?

Pieluchomajtki są wyrobami 2w1 łączącymi cechy chłonnej pieluchy z majtkami chłonnymi. Pieluchomajtki przypominają codzienną bieliznę i w odróżnieniu od pieluch dla dorosłych nie są zapinane na boku. Stosuje się jeu osób z zaawansowanym nietrzymaniem moczu, osób geriatrycznych, które wymagają opieki osób trzecich. Pozwalają na wiązanie sporych ilości moczu. Są dlatego o wiele grubsze od zwykłych wkładek anatomicznych.

A kiedy pieluchy dla dorosłych?

Pieluchy dla dorosłych również przeznaczone są dla osób z nasiloną inkontynencją. Zwykła pielucha dla dorosłych ma rozbudowany system chłonny, dobrze dolega do pupy i ud, a boczne zapinanie pozwala na szybką zmianę pieluchy przez personel medyczny lub rodzinę. Pieluchy dla dorosłych w zależności od marki mogą posiadać elastyczne pasy mocujące, wskaźnik wilgotności, dzięki któremu jesteśmy informowani o konieczności wymiany.

Podkłady chłonne na łóżko

Podkłady chłonne na łóżko są wyrobami medycznymi, które mogą być uzupełnieniem poprzednich. Chronią materac i łóżko przed przeciekaniem. Ich wnętrze wykonane jest z pulpy celulozowej, a zewnętrzna część pokryta jest nieprzemakalną warstwą polietylenową. Dzięki podkładom chłonnym zrezygnowano zupełnie z dotychczas używanych w domach i na oddziałach szpitalnych prześcieradeł i watoliny.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj