Krople na łzawienie i zaczerwienienie oczu
Aktywne filtry
Jest 17 produktów.
Ektin krople do oczu 10 ml
IANA Premium, krople do oczu nawilżające 0,4% HA, 10 ml
Thealoz Duo Gel, płynny żel do oczu, 0,4 g x 30 pojemników jednodawkowych
Zuma Altin, krople do oczu, 10 ml
Thealoz Duo, krople do oczu, 10 ml
Oftahist krople do oczu 1 mg/ml, 5 ml
Olimp Supervision krople do oczu, 10 ml
Polcrom krople do oczu 20 mg/ml, 2 x 5 ml
Starazolin suche i podrażnione oczy, krople 10 ml
Krople na łzawienie i zaczerwienienie oczu
Krople na zaczerwienione oczy
Zaczerwienienie oczu to najczęściej spotykany objaw z jakim do aptek zgłasza się wielu ludzi. Medycyna stan taki określa mianem zespołu czerwonego oka, który jest najczęściej spowodowany przez stan zapalny. Obok zaczerwienienia stanowi zapalnemu może towarzyszyć świąd, łzawienie, ból, pieczenie w zależności od tego co jest powodem takich objawów.
Krople na zaczerwienione oczy - dlaczego są potrzebne?
Zanim popędzimy do apteki po krople na zaczerwienione oczy warto zadać sobie pytanie co może być tego przyczyną. Najczęściej przekrwione oczy są następstwem rozszerzenia naczyń krwionośnych spojówki lub twardówki, a znacznie rzadziej dostaniem się krwi pod spojówką. Większość kropli na zaczerwienione oczy działa więc w ten sposób, że obkurcza Czerwone oczy mogą być następstwem:
- zapalenia spojówek
- podspojówkowego wylewu krwi
- guza spojówki
- ataku jaskry
- urazu oka
- zapalenia brzegów powiek
- jęczmienia
- klasterowego bólu głowy
- długotrwałym przebywaniem przed ekranem telefonu lub komputera
Krople na zaczerwienione oczy - kiedy można zastosować?
Jak widać lista przyczyn czerwonego oka jest bardzo długa. O ile powód jest błahy można zastosować krople na zaczerwienione oczy. W przypadku jednak urazu czy ataku jaskry konieczna jest konsultacja okulistyczna. To co odróżnia "błahy" problem od poważnego jest czas pojawienia się niepokojących objawów. Gdy zaczerwienienie pojawia się nagle, wskazuje to na proces chorobowy. Gdy jednak objawy czerwonego oka narastają powoli można domniemywać, że powodem jest niewłaściwa higiena oczy, męczenie wzroku aktywnością w słabym świetle.
Krople na zaczerwienione oczy - jak rozpoznać konkretną przypadłość?
Czerwone oko rzadko występuje jako izolowany objaw. Niemal zawsze towarzyszy mu szereg objawów współistniejących. Jeśli oprócz zaczerwienienia oczu pojawia się jakaś wydzielina z oczu i dyskomfort wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z zakażeniem. Świąd z kolei towarzyszy alergii, pieczenie zespołowi suchego oka, a obrzęk powiek wskazuje, ze przyczyn należy szukać w chorobie powiek.
Kiedy krople na zaczerwienione lub łzawiące oczy mogą okazać się nieskuteczne?
Jeśli zaczerwienieniu oczu towarzyszy podwójne widzenie, silny ból, wytrzeszcz, silny ból głowy i pogorszenie ostrości widzenia to zastosowanie kropli na zaczerwienione oczy mija się z celem, a jest wręcz niebezpieczne. Podobnie gdy jesteśmy pewni, że objawy wywołane są urazem, poparzeniem chemicznym - nie pozostaje nam nic innego jak udać się do najbliższego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Krople na łzawiące oczy - co warto wiedzieć?
Oko jest bardzo skomplikowanym narządem, którego naturalny film łzowy ma odpowiednie pH i ciśnienie osmotyczne. Aby krople na łzawiące oczy mogły być zastosowane muszą być zgodne z parametrami fizycznymi na jego powierzchni. Bezwzględnie muszą być wolne od bakterii,posiadać identyczne pH czy ciśnienie osmotyczne. Niestety krople na łzawiące oczy mogą takie warunki spełniać tylko przez krtóki czas, najczęściej przez 30 dni po otwarciu. Stosowanie kropli po okresie przydatności po otwarciu grozi przykrymi następstwami-jak choćby silnym zakażeniem oka.
Krople na łzawiące oczy - nie stosuj zbyt długo
Krople na zaczerwienione oczy pomimo zadowalających efektów nie można stosować zbyt długo, lecz tylko przez krótki czas. Dlaczego? Krople na zaczerwienione oczy z tetryzoliną działają obkurczając naczynia, zmniejszając obrzęk i właśnie ten sposób zmniejszają przekrwienie. Ale podobnie jak w przypadku kropli do nosa długotrwale stosowane mogą prowadzić do niedotlenienia błony śluzowej oka.