Apteczka wakacyjna

Marka

Cena

  • 1,00 zł - 92,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 84 produktów.

Apteczka wakacyjna

Apteczka wakacyjna

Wakacje są dla wielu z nas czasem długo wyczekiwanego odpoczynku. Regenerujemy się i zbieramy energię na kolejne życiowe wyzwania. Czasem jednak przygotowania do wyjazdu mogą być źródłem dodatkowego stresu. Napięcie i stres nie są dobrymi okolicznościami do kompletowania wakacyjnej apteczki. Za nią warto się wziąć odpowiednio wcześniej.

Apteczka wakacyjna - jak ją mądrze skompletować?

Pakując opasły, urlopowy bagaż zawsze szukamy kompromisu między zabraniem ze sobą leków niezbędnych, potrzebnych, a tymi "w razie potrzeby". Na szczęście wiele leków posiada wygodne postaci i niewielkie rozmiary opakowań. Wystarczy więc przygotować niewielką plastykową torebkę i włożyć do niej najpotrzebniejsze farmaceutyki i wyroby medyczne na wyjazd.

Apteczka wakacyjna - jak zaplanować jej skład?

Składajac wakacyjną apteczkę na podróż trzeba robić to mądrze. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć gdzie jedziemy, czy na miejscu jest dobry dostęp do lekarza, w jakich godzinach pracują apteki itd. Nie ma sensu zabierać ze sobą wszystkiego i obciążać niepotrzebnie bagaż. Zabierzmy więc ze sobą takie produkty, które w razie potrzeby będzie trzeba zastosować natychmiast i nie będzie czasu na sprint do apteki. Przykład? Repelenty, filtry ochronne, coś po opalaniu, maść po ukąszeniu, środki opatrunkowe. W kategorii niezbędnych produktów nie mieszczą się (uwaga!) syropy przeciwgorączkowe. Przecież w razie czego bez problemu możemy nabyć je w każdej aptece, a nawet stacji benzynowej. Nie są to też produkty, które należy podać natychmiast tu i teraz. Najlepiej zrobić sobie listę i wpisywać na nią wszystko co nam przychodzi do głowy i potem przy każdej pozycji zadać sobie pytanie? Czy naprawdę potrzebuję ten lek w apteczce? Czy będę go musiał podać natychmiast czy w razie czego będę mógł podjechać do pobliskiej apteki.

Apteczka wakacyjna - jakie leki w niej umieścić?

Dużo ważniejszą sprawą od tego co znajdzie się w wakacyjnej apteczce są warunki jej przechowywania, a zwłaszcza temperatura. Nie przewoźmy apteczki w nagrzanym samochodzie. Jeśli w aucie jest gorąco skorzystajmy z torby termoizolacyjnej.Zabierając się za pakowanie wakacyjnej apteczki wybierajmy raczej wygodne granulaty bez popijania. zrezygnujmy z syropów, zawiesin czy roztworów – są po prostu nietrwałe, a szklane butelki grożą potłuczeniem. Jeśli zabieramy jakieś leki przeciwbólowe wybierzmy te w postaci plastrów - nie zajmują wiele miejsca. Zamiast wspomnianych zawiesiny na zgagę wybierzmy gotowe do wypicia saszetki.

Apteczka wakacyjna - skład

Wakacyjna apteczka powinna odpowiadać naszym indywidualnym, rodzinnym potrzebom. Do apteczki warto spakować środki opatrunkowe (np. hydrożelowe plastry na ranę), repelenty, maść po ukąszeniach, filtry przeciwsłoneczne oraz łagodzący krem z alantoiną i dekspantenolem po opalaniu. Przyda się również niewielki środek dezyfnekujący w spreju, dobry probiotyk, przyrząd do usuwania kleszczy.  

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj