Leki na żołądek

Aktywne filtry

Jest 6 produktów.

Leki na żołądek

Leki na żołądek, leki na ból żołądka

Ból żołądka jest jednym najczęstszych schorzeń zgłaszanych w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu albo w aptece. Szacuje się, że w naszym kraju na refluks cierpi nawet nawet co trzeci Polak. Mimo powszechności bólu żołądka czy refluksu sporo osób pomija kwestię profilaktyki i leczenia bólu żołądka. Mało kto decyduje się na wykonanie podstawowych badań, a zamiast tego od razu sięga po leki na ból żołądka.

Leki na żołądek - dlaczego są potrzebne?

Bólowi żołądka może towarzyszyć chrypka, problemy z trawieniem, suchym kaszel. Niekiedy na to wszystko nakłada się ból za mostkiem, zgaga czy ból przy połykaniu kęsów. Te wbrew pozorom sprzeczne objawy mogą wskazywać jednak na refluks żołądkowo-przełykowy i konieczne będzie skorzystanie z leków na żołądek.

Leki na ból żołądka - zanim po nie sięgniesz?

O ile objawy pojawiają się nieregularnie i rzadko to istnieje szansa, że z bólem żołądka uda się walczyć bez konieczności codziennego stosowania leków na żołądek. W tym celu można spróbować zastosować niskotłuszczową i lekkostrawną dietę, zwiększyć intensywność aktywności w ciągu dnia oraz wyeliminować alkohol i tytoń. Warto również przyjrzeć się swojej wadze, gdyż nadmiarowa ilość tkanki tłuszczowej może uciskać na żołądek i utrudniać proces trawienia.

Leki na ból żołądka

W aptece internetowej można znaleźć leki na żołądek zobojętniające w formie tabletek do ssania oraz specjalistyczne leki z grupy IPP (inhibitorów pompy protonowej), które stosuje się przed posiłkiem na pusty żołądek(omeprazol i pantoprazol). Gdy ból żołądka bardzo nam doskwiera obie grupy leków można łączyć ze sobą, by uzyskać znacznie lepszy efekt.

Leki na żołądek - ważna uwaga

Niepokojące symptomy dotyczące przewodu pokarmowego mogą nas zmylić. Układ pokarmowy jest bowiem bardzo rozbudowany i często ból brzucha, kłopoty trawienne biegunki niekoniecznie są następstwem chorób żołądka, a na przykład zespołu jelita drażliwego (IBS), nietolerancji laktozy, wrzodów czy zatrucia pokarmowego. ]

Leki na ból a leki na żółądek

Często zdarza się, że rozglądamy się za środkiem przeciwbólowym na ból stawów czy głowy, a jednocześnie cierpimy na stan zapalny błony śluzowej żołądka, refluks żołądkowo-przełykowy albo wręcz mamy aktywną chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy.Wtedy powinnismy sięgać po niesteroidowe leki przeciwzapalne, ale te które są najmniej gastrotoksyczne. Najbardziej niekorzystny wpływ na śluzówkę żołądka ma jednak naproksen, diklofenak i piroksykam. Znacznie łagodniejsze dla żołądka są meloksykam i ibuprofen.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj