Witamina B12 dla dzieci

Aktywne filtry

Jest 2 produktów.

Witamina B12 dla dzieci

Witamina B12 dla dzieci

Witamina B12 uchodzi za bardzo ważną witaminę, która pomimo tego, że jest syntezowana przez mikroflorę jelitową musi być nieustannie dostarczana do naszego organizmu.. Jej zbyt mała ilość w pożywieniu niesie ze sobą ryzyko niedoboru obejmującego najczęściej układ nerwowy i sercowo-naczyniowy.

Witamina B12 dla dzieci w okresie prenatalnym

Dlatego skupianie się przyszłych mam tylko i wyłącznie na suplementacji kwasu foliowego nie jest dobrym wyjściem. Niedobór witaminy B12 jest bowiem często maskowany właśnie przez pozornie dobre wyniki kobiety w ciąży. Obecnie coraz odważniej mówi się więc o suplementacji kwasu foliowego z jednoczesnym przyjmowaniem z żywnością lub suplementacją witaminy B12. Badania bowiem wskazują, że wyższe dawki witaminy B12 mają korzystny wpływ na właściwy rozwój płodu, odpowiednie unaczynienie łożyska oraz spadek stężenia homocysteiny.

Witamina B12 dla dzieci po urodzeniu

Istotnym jest to, że witamina B12 dla dzieci jest równie niezbędna po urodzeniu. Świeżo upieczony noworodek pobiera właściwą ilość witaminy B12 razem z mlekiem mamy. Suplementacja witaminy B12 jest więc wskazana również mamom karmiącym. Dzienne zapotrzebowanie na witaminę B12 w tej grupie wynosi 2,8mcg.

Witamina B12 dla dzieci, ale najpierw dla mamy

By dziecku dostarczać odpowiednich ilości witaminy B12 wraz z mlekiem mamy, należy odpowiednio ją suplementować w czasie laktacji. Tymczasem większość suplementów diety dedykowanych kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym ma w składzie kompleks witamin B bez witaminy B12.

Witamina B12 dla dzieci - jaka dawka bezpieczna?

Póki co nie jest znana toksyczna dawka witaminy B12. Naukowcy podkreślają, że witamina B12 podawana mamie w czasie laktacji wiąże się z bardzo niskim ryzykiem podczas karmienia piersią. Co więcej ryzyko dla zdrowia dziecka jest równie niskie i witamina B12 wydaje się zupełnie bezpieczna podczas karmienia piersią.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj