Dermokosmetyki do opalania

Marka

Cena

  • 7,00 zł - 148,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 131 produktów.

Dermokosmetyki do opalania

Obecnie o zdrowym opalaniu wiemy coraz więcej. Co roku pojawia się wiele nowych badań dotyczących bezpieczeństwa opalania, a dzięki temu większa jest świadomość społeczeństwa na temat kąpieli słonecznych. Coraz mniej ludzi decyduje się na opalanie bez jakiejkolwiek ochrony i o każdej porze dnia. Tak naprawdę nadużywanie kąpieli słonecznych może przynieść o wiele więcej strat niż korzyści. Niepodważalną zaletą opalania jest synteza witaminy D w sposób naturalny, która jest niezbędna do właściwego funkcjonowania organizmu. Inną sprawą jest fakt, że rozsądna kąpiel słoneczna poprawia samopoczucie i powoduje atrakcyjny kolor skóry.

Dermokosmetyki do opalania - dlaczego warto je używać?

A jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnego korzystania ze słońca? Niebezpieczne dla człowieka są promieniowanie UVA i UVB. Pierwsze z nich jest najgroźniejsze, gdyż występuje o każdej porze i w dowolnej porze roku, a ponadto z łatwością przenika przez szyby okien. Zwiększa aktywność wolnych rodników, które powodują rozkład włókien elastyny i zahamowanie syntezy kolagenu. To dlatego skóra intensywnie opalana z czasem pokrywa się zmarszczkami, traci swoją elastyczność i jędrność. Nie bez powoduspecjaliści sa zdania, że jedynym ratunkiem dla skóry poddawanej intensywnemu opalaniu są wysokie filtry, najlepiej te o wartości SPF 50 lub więcej.

Jak działają kremy z filtrem UV?

Kremy z filtrem UV oznaczane są symbolami SPF., które określają jaki ułamek promieniowania słonecznego dotrze do naszej skóry. Krem z filtrem UV SPF 10 przepuści do nas 1/10 promieniowania. W dużym uproszczeniu - jeśli skóra zacznie się opalać (czerwienić) po 30 minutach opalania, to z filtrem SPF 10 można przebywanie na słońcu wydłużyć do 300 minut.Podobnie z filtrem SPF50, w tych samych warunkach, z 30 minut, granica przesuwa się na 1500 minut. Istotna jest nie tylko wartość SPF, ale także termin przydatności. Dużo osób nie zdaje sobie sprawy, że kosmetyk, który był stosowany rok temu w lato, aktualnie może już nieskuteczny, ponieważ jego stabilność uległa osłabieniu.

Jakie kremy do opalania dla dzieci i niemowląt?

W letnich, upalnych miesiącach należy unikać długotrwałego przebywania z maluchem na słońcu, i bezwzględnie używać nakrycia głowy oraz bezpiecznych filtrów ochronnych. Wybierając filtr powinniśmy się również zastanowić nad tym czy nie potrzebujemy przypadkiem filtru wodoodpornego. Dotyczy to szczególnie kremów do opalania dla dzieci i niemowląt, które bardzo intensywnie korzystają ze słońca i wody. Ale co w ogóle oznacza “wodoodporność” filtru? Jeśli jakiś produkt określany jest tą cechą to oznacza to, że po 40 minutowej kąpieli musi zachować co najmniej 50% ochrony SPF. Jeśli natomiast kosmetyk jest „wysoce wodoodporny” to 50% ochrony zachowuje po nawet 80 minutach kąpieli.

Kremy do opalania dla dzieci i niemowląt skład

Wybór kremów do opalania dla dzieci i niemowląt ma swoją drugą strone medalu, ponieważ bardzo często popularne kremy, mleczka czy spreje zawierają filtry przeciwsłoneczne, a ponadto posiadają w swoim składzie składniki, które pomogą uczulać zwłaszcza konserwanty i same komponenty filtru, mogą również wywołać reakcję fotoalergiczną. Przykładem takiego związku jest kwas paraaminobenzoesowy (PABA).

Jaki krem z filtrem do twarzy?

Idealny krem z filtrem do twarzy powinien być pozbawiony substancji drażniących - SLS, SLES, parabenów, fenoksyetanolu, olejów mineralnych czy pochodnych ropy naftowej. Zamiast tego w składzie kosmetyków z filtrem należy szukać bisabololu i chamazulenu o delikatnych właściwościach przeciwzapalnych, skwalanu, pantenolu i kojącego żelu aloesowego.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj