Leki na przeczyszczenie

Aktywne filtry

Jest 20 produktów.

Leki na przeczyszczenie

Leki na przeczyszczenie

Przewlekłe zaparcie to przypadłość, które wielu z nad daje się we znaki, a jednocześnie jest pewnego rodzaju tematem tabu. Tymczasem często wystarczy mała korekta nawyków żywieniowych, zastosowanie przez jakiś czas leków na przeczyszczenie, by stawić zaparciom czoła.

Leki na przeczyszczenie - od kiedy zacząć je stosować?

Z definicji zaparcie jest zmniejszeniem częstości wypróżnień i związane z tym przykre dolegliwości. Rytm wypróżnień jest jednak cechą indywidualną, bo każdy z nas ma nieco inne tempo przemiany materii. Tu podobnie jak w przypadku kobiecej menstruacji  wiedza teoretyczna rzadko pokrywa się z rzeczywistością.

Leki na przeczyszczenie - nasiona banki jajowatej i babki płesznik

Jeśli więc zauważymy, że nasz rytm wypróżnień uległ spowolnieniu to poza zwiększeniem ilości spożywanej wody czy prowadzeniu umiarkowanie aktywnego trybu życia powinniśmy sięgnąć po leki na przeczyszczenie. Wymieniając zdrowe i bezpieczne produkty na zaparcia nie warto wspomnieć o łupinie nasiennej babki jajowatej (Plantago ovata) lub babki płesznik (Plantago psyllium). Wprowadzenie do codziennego jadłospisu powinno uwzględniać spożywanie nasion  z wodą, mlekiem lub jogurtem. Zawsze jednak spożyte nasiona należy popić pełną szklanką wody, która spowoduje ich pęcznienie w jelicie. W efekcie nasiona babki prowadzą do zmiękczenia i zwiększenia objętości kału, utrzymują odpowiednie napięcie ścian jelit, przyspieszają ich perystaltykę i przyspieszają wypróżnienie.

Leki na przeczyszczenie - zioła do zaparzania

Znanym lekiem na przeczyszczenie są zioła senesu wąskolitsmego, kora kruszyny  lub korzeń rzewienia do zaparzania. Swoją dobrą skuteczność zawdzięczają wysokiej zawartości sennozydów, które przez mikroflorę są przekształcane w związki o działaniu przeczyszczającym. Ziół do zaparzania na zaparcia nie można jednak stosować długo, gdyż często pojawia się tzw. rozleniwienie jelit. Poza tym zbyt częste picie herbatek przeczyszczających może wywołać ostrą biegunkę, utratę wody i elektrolitów z organizmu.

Leki na przeczyszczenie - makrogol i laktuloza

Makrogol to bezpieczny lek na przeczyszczenie, dlatego jest często pierwszym wyborem w leczeniu zaparć u  dzieci. Również laktuloza, której mechanizm działania opiera się na  zatrzymaniu wody w jelicie można uznać za skuteczną i bezpieczną.  Laktuloza występuje w formie syropu, a poza nie wywołuje interakcji z innymi lekami.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj