Maść na alergię
Aktywne filtry
Jest 22 produktów.
PoxOUT, pianka łagodząca objawy ospy wietrznej, 100 ml
Amaderm Lanolina+E, maść 10 g
Sofargen Gel, żel na rany i oparzenia, 25 g
Pentacrem, krem pielęgnacyjno-ochronny, 50 ml
Poxy Calm pianka na ospę i swędzenie, 100 ml
L3 Prurigo maść ochronno-pielęgnacyjna, 25 g
Linetan Plus, maść, 30 g
Epikrem, krem, przeciw świądowi, 50 ml
Panthebiotic pianka, 130g
Panthenol 10% Pianka Apteo, 150 ml
Maść na alergię
Maść na alergię
Egzema nazywana również wypryskiem jest jednym z najczęściej diagnozowanych zmian alergicznych na skórze. Podejrzewa się, że egzema w różnej formie może dotykać nawet co piątą osobę. Jeśli chcemy dowiedzieć się jak wygląda egzema, musimy wyobrazić sobie zmianę skórną w postaci grudki, której towarzyszy świąd, zaczerwienienie oraz pieczenie. Mogą się również pojawiać nadżerki, liczne pęcherzyki, zgrubienie naskórka albo jego macerowanie a także rumień. Początkowo alergiczne zmiany mogą zostać wtórnie nadkażone bakteriami. Rzadko pojawia się gorączka czy pobudzenie. W okresach zaostrzeń z pomocą może przyjść dobra maść na alergię.
Maść na alergię - kiedy może być potrzebna?
Zmiany alergiczne na skórze możemy podzielić na:
- atopowe zapalenie skóry
- wyprysk kontaktowy - jako skutek podrażnienia lub alergii
- wyprysk łojotokowy (np, łojotokowe zapalenie skóry)
Wyprysk kontaktowy (contact eczema allergica). jest reakcją późnej fazy - pojawia się zwykle 48h po pierwszym kontakcie alergenem. By pojawiły się pierwsze objawy wystarczy w zasadzie pojedynczy kontakt z czynnikiem uczulającym. Dużą rolę w wyprysku odgrywają czynniki genetyczne oraz występujące równolegle choroby zwłaszcza te o podłożu immunologicznym. Przerwanie ciągłości naskórka sprawia, że wyprysk kontaktowy może nasilać objawy atopowego zapalenia skóry, który również traktowane jest jako forma egzemy.
Maść na alergię - atopowe zapalenie skóry
Atopowe zapalenie skóry jest schorzeniem przewlekłym o podłożu alergicznym. To czy się pojawi czy nie zależy od wielu czynników takich jak predyspozycje genetyczne, dieta, nadmiar alergenów oraz czynniki psychologiczne. AZS jest zespołem różnych objawów - wysypki, rumienia, świądu i trudnego do opanowania łuszczenia się skóry. Pierwsze objawy pojawiają się najczęściej u dzieci poniżej piątego roku życia. Gdy pojawia się wcześnie , czyli w wieku niemowlęcym, to AZS może mieć bardzo ostry przebieg. U dzieci pojawiają się grudkowo-pęcherzykowe zmiany rozlany rumień, najczęściej zlokalizowany na policzkach, skórze głowy, pośladkach i nogach. Zazwyczaj zmiany chorobowe obejmują zgięcia stawów łokciowego, kolanowego, nadgarstków oraz szyi.W takich sytuacjach należy niezwłocznie wdrożyć odpowiednią pielęgnacje i stosowanie dobrych maści na alergię.
Maść na alergię - kiedy stosować?
Leczenie AZS jest często długotrwałe, żmudne i trudne. Powodzenie terapii zależy od wieku, stopnia nasilenia zmian Podstawą jest właściwa pielęgnacja, która zapewnia wzmocnienie bariery ochronnej naskórka, ograniczenie stanu zapalnego oraz pozbycie się świądu i pieczenia. Lekarze wykorzystują najczęściej leki z różnych grup terapeutycznych - leki przeciwhistaminowe, antyleukotrienowe, przeciwświądowe, a nawet uspokajające. Mogą to być tabletki, lotiony albo maści na alergię. Warto wiedzieć, że AZS czy egzema jest schorzeniem nie do końca w pełni wyleczalnym - wymaga samodyscypliny, dobrej współpracy z lekarzem i pielęgnacji za pomocą przepisanych przez lekarza maści na alergię.
Ziołowa maść na alergię
Wiele roślinnych olejów ma realny wpływ na przebieg chorób alergicznych - również w przypadku atopowego zapalenia skóry czy egzemy. Przykładem może być olej wiesiołkowy , który jest używany w lecznictwie od bardzo dawna. Surowcem, z którego pozyskuje się olej są jego nasion. Obfitują one w niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), kwas linolowy oraz gamma-linolenowego (GLA). Ten ostatni oprócz działania stricte zewnętrznego może być również stosowany wewnętrznie. Wszystko za sprawą przeciwalergicznych właściwości Kwas ten dostarczany jest nam już od pierwszych dni życia wraz z pierwszymi kroplami matczynego mleka. Między innymi dlatego dzieci długo karmione piersią są znacznie mniej narażone na ryzyko wystąpienia alergii.
Maść na alergię z czarnuszką
Ciekawym surowcem wchodzącym w skład niektórych maści na alergię jest czarnuszka siewna (Nigella sativum L.). Olej pozyskiwany z jej nasion wykorzystuje się głównie dermatologii jako środek przeciw-łuszczycowy, -trądzikowy, -łupieżowy, a także stosowany jest we wspomaganiu leczenia AZS, egzemy czy wyprysku kontaktowego (np. fotodermatoz). Maści na alergię z czarnuszką w składzie zawierają sporo kwasu linolowego, eikozadienoweg oraz alfa- i gamma-linolenowego. Witamina F oraz obecne w surowcu peptydy poprawiają wygląd skóry, przyspieszają gojenie się ran, odleżyn i oparzeń. Olej z czarnuszki stosowany zewnętrznie może zapobiegać grzybicom skóry, nadkażeniom bakteryjnym. Co ciekawe olej może być również stosowany jako środek odstraszający roztocze, co również ma duże znaczenie w przypadku alergii na te pasożyty. W kosmetyce olej z czarnuszki wykorzystuje się w pielęgnacji skóry, paznokci i włosów jako środek antycelullitowy i zmniejszający rozstępy.