Leki na zapalenie cewki

Aktywne filtry

Jest 28 produktów.

Leki na zapalenie cewki

Leki na zapalenie cewki moczowej

Zapalenie cewki moczowej jest schorzeniem, które dotknęło przynajmniej raz w życiu większość z nas. Ponad 70% Polek przyznaje, że doświadczyło jak dotąd zapalania cewki, a połowa z nich przyznaje, że to nawracający problem. Przewlekłe infekcji cewki u kobiet mogą być spowodowane przez ciążę, cukrzycę, antykoncepcję oraz aktywność seksualną.

Leki na zapalenie cewki moczowej - kiedy mogą być potrzebne?

Zapalenie cewki jest bardzo charakterystyczne i objawia się pieczeniem przy oddawaniu moczu, miejscowym zaczerwienieniem i bólem. Czynnikiem etiologicznym jest najczęściej flora bakteryjna jelita grubego (Escherichia coli, Staphylococci, Enterococci), która dostaje się z okolic krocza do cewki moczowej. Powikłaniem zapalenia cewki moczowej jest zapalenie pęcherza moczowego. Często początkowe objawy zapalenia cewki moczowej takie jak świąd, pieczenie, dyskomfort mogą zostać błędnie zinterpretowane i rozpoznane jako grzybica sromu albo bakteryjne zapalenie pochwy.

Leki na zapalenie cewki moczowej - i co dalej?

Poza stosowaniem leków na zapalenie cewki moczowej musimy przedsięwziąć działania profilaktyczne, by uniknąć nawracania infekcji. Dlatego w tym celu należy:

  • nosić przewiewną bieliznę wykonaną z naturalnych włókien
  • na czas infekcji chwilowo ograniczyć kontakty seksualne z partnerem
  • zrezygnować ze stringów czy przylegających bokserek
  • używać bezpiecznych i łagodnych środków do mycia miejsc intymnych o właściwym pH
  • unikać głębokiego podmywania się w czasie prysznicu
  • zmienić proszek do prania na taki przeznaczony dla małych dzieci

Leki na zapalenie cewki moczowej - antybiotyki

Leki na zapalenie cewki moczowej (antybiotyki) można stosować tylko w określonych wskazaniach pod kontrolą lekarza, gdyż ich nieracjonalne nadużywanie może prowadzić do lekooporności. Również działania niepożądane związane z wyjałowieniem jelit są również bardzo uciążliwe dla pacjentów, tak jak uprzednie objawy zakażenia układu moczowego.

Leki na zapalenie cewki moczowej - furagina

Furagina jest pochodną nitrofuranu, klasyfikowaną farmakoteraeutycznie jako lek przeciwbakteryjny (chemioterapeutyk) do stosowania wewnętrznego (Kod ATC: J01XE). Wykazuje się wysoką aktywnością wobec Escherichia coli i Citrobacter spp., mniejszą wobec Klebsiella spp. i pałeczek Proteus. Wskazaniami do stosowania furaginy jest leczenie niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych (w tym zapalenie cewki) wywołanych przez drobnoustroje E.coli.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj