Leki na zapalenie cewki
Aktywne filtry
Jest 26 produktów.
Apteo Med Furagina Forte 100 mg, 30 tabletek
Urofuraginum Max 100 mg, 30 tabletek
Urofuraginum 50 mg, 30 tabletek
Naturel Uromaxin + C 60 tabletek
Żurawina Forte Apteo, 10 kapsułek
Furagina APTEO MED 50 mg, 30 tabletek
Furaginum US Pharmacia 50 mg, 30 tabletek
Canephron N, 1 ml/ml, 100 ml
Żuravit 60 kapsułek
Apo-Uro Plus 30 kapsułek
Nefroxin Herbs, 30 kapsułek
Leki na zapalenie cewki
Leki na zapalenie cewki moczowej
Zapalenie cewki moczowej jest schorzeniem, które dotknęło przynajmniej raz w życiu większość z nas. Ponad 70% Polek przyznaje, że doświadczyło jak dotąd zapalania cewki, a połowa z nich przyznaje, że to nawracający problem. Przewlekłe infekcji cewki u kobiet mogą być spowodowane przez ciążę, cukrzycę, antykoncepcję oraz aktywność seksualną.
Leki na zapalenie cewki moczowej - kiedy mogą być potrzebne?
Zapalenie cewki jest bardzo charakterystyczne i objawia się pieczeniem przy oddawaniu moczu, miejscowym zaczerwienieniem i bólem. Czynnikiem etiologicznym jest najczęściej flora bakteryjna jelita grubego (Escherichia coli, Staphylococci, Enterococci), która dostaje się z okolic krocza do cewki moczowej. Powikłaniem zapalenia cewki moczowej jest zapalenie pęcherza moczowego. Często początkowe objawy zapalenia cewki moczowej takie jak świąd, pieczenie, dyskomfort mogą zostać błędnie zinterpretowane i rozpoznane jako grzybica sromu albo bakteryjne zapalenie pochwy.
Leki na zapalenie cewki moczowej - i co dalej?
Poza stosowaniem leków na zapalenie cewki moczowej musimy przedsięwziąć działania profilaktyczne, by uniknąć nawracania infekcji. Dlatego w tym celu należy:
- nosić przewiewną bieliznę wykonaną z naturalnych włókien
- na czas infekcji chwilowo ograniczyć kontakty seksualne z partnerem
- zrezygnować ze stringów czy przylegających bokserek
- używać bezpiecznych i łagodnych środków do mycia miejsc intymnych o właściwym pH
- unikać głębokiego podmywania się w czasie prysznicu
- zmienić proszek do prania na taki przeznaczony dla małych dzieci
Leki na zapalenie cewki moczowej - antybiotyki
Leki na zapalenie cewki moczowej (antybiotyki) można stosować tylko w określonych wskazaniach pod kontrolą lekarza, gdyż ich nieracjonalne nadużywanie może prowadzić do lekooporności. Również działania niepożądane związane z wyjałowieniem jelit są również bardzo uciążliwe dla pacjentów, tak jak uprzednie objawy zakażenia układu moczowego.
Leki na zapalenie cewki moczowej - furagina
Furagina jest pochodną nitrofuranu, klasyfikowaną farmakoteraeutycznie jako lek przeciwbakteryjny (chemioterapeutyk) do stosowania wewnętrznego (Kod ATC: J01XE). Wykazuje się wysoką aktywnością wobec Escherichia coli i Citrobacter spp., mniejszą wobec Klebsiella spp. i pałeczek Proteus. Wskazaniami do stosowania furaginy jest leczenie niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych (w tym zapalenie cewki) wywołanych przez drobnoustroje E.coli.