Żele intymne

Marka

Cena

  • 8,00 zł - 39,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 9 produktów.

Żele intymne

Żele intymne

Pochwa i okolice intymne są miejscami, które wymagają w przypadku kobiet szczególnej uwagi. Duża wrażliwość na czynniki drażniące oraz podatność na infekcje powodują, że wybór odpowiedniego żelu do higieny intymnej musi uwzględniać skrupulatną analizę jego składu. Substancje dodatkowe zastosowane w niektórych żelach do higieny intymnej mogą być przyczyną miejscowych odczynów zapalnych.

Żele intymne - czy każdy jest bezpieczny dla kobiet?

Substancje dodatkowe stosowane już na etapie produkcji kosmetyków oraz w produkcie końcowym muszą bezwzględnie być obojętne farmakologicznie. Wydawać, by się mogło, że kontrola bezpieczeństwa substancji pomocniczych jest szczelna i niezawodna. Czuwają przecież nad nim prestiżowe organizacje naukowe, które stale określają dopuszczalne, dzienne dawki (ang. aceptable daily intake) oraz wydają rekomendacje dla różnych substancji. Niestety rzeczywistość jest taka, że nawet najbardziej wiarygodnie metodologicznie badania na kosmetykach w tym żelach intymnych z udziałem dorosłych osób nigdy nie są w stanie przewidzieć niektórych działań niepożądanych.

Żele intymne dla kobiet z drogerii - co mogą zawierać?

W efekcie stosowane codziennie kosmetyki drogeryjne są dla kobiet źródłem różnych ksenobiotyków, które dostając się do krwioobiegu podlegają takim samym losom i procesom jak leki. Dodatkowym obciążeniem jest wzajemne wpływanie na siebie tych związków, co może modyfikować przyswajanie przez skórę innych składników kosmetyków. W ostatnim czasie sporo osób zgłasza obecność wyprysków kontaktowych po niektórych kosmetykach. Najczęściej alergizują substancje zapachowe, konserwanty oraz surowce pochodzenia roślinne. Działania niepożądane po stosowaniu drogeryjnych żeli intymnych obejmują takie objawy jak:

  • pokrzywkę kontaktową,
  • reakcje fototoksyczne i fotoalergiczne prowadzące nawet do oparzeń
  • nasilenie chorób współistniejących (atopowe lub łojotokowe zapalenie skóry, trądzik)

Żele intymne jaki powinny mieć skład?

Dobry żel do higieny intymnej musi w pierwszej kolejności myć, pielęgnować i tworzyć barierę ochronną dla miejsc intymnyc, będąc przy tym całkowicie bezpiecznym. Przykładem są niepokojące doniesienia o relacji między podmywaniem pochwy, a zwiększonym ryzykiem zachorowań na nowotwory jajnika. Jedna z organizacji kobiecych Sister Study wzięła pod lupę w latach 2003-2009 kilkadziesiąt tysięcy kobiet z USA i Puerto Rico, zadając pytanie o zastosowanie płynów i żeli do higieny intymnej z talkiem. Okazało się, że u niektórych kobiet stosujących zdiagnozowano później raka jajnika. Zagadnienie to wymaga dalszych, szczegółowych badań , ale w myśl zasady "lepiej zapobiegać, niż leczyć" mimo wszystko warto sprawdzać skład żelu do higieny intymnej u kobiet.

Żele intymne dla kobiet - jak je stosować?

Oprócz wybory dobrego żelu intymnego dla kobiet ważna jest również technika podmywania. Pielęgnując pochwę, cewkę moczową i odbyt zawsze należy myć od przodu do tyłu, czyli od pochwy do odbytu. Chroni to przed zawleczeniem do miejsc intymnych bakterii kałowych. Ponadto w czasie podmywania kobiety nie powinny wkładać palców do pochwy, a często robią to w celu usunięcia śluzu. Stosując płyny i żele intymne zaleca się zrezygnować z gąbek i myjek, które są niczym innym jak siedliskiem bakterii i grzybów i źródłem podrażnienia.

Żele nawilżające dla kobiet

Czynność mycia i nadkładania żelu nawilżającego wykonuje się czystą ręką korzystając z bieżącej wody bez dodatku detergentów, naparu z ziół ściągających lub wysoce specjalistycznych żeli intymnych. Do pielęgnacji okolic intymnych należy zawsze używać oddzielnego ręcznika, pozostawiać go do zupełnego wysuszenia go. Równie istotne jest wyeliminowanie ze swoich nawyków wkładek higienicznych, do sytuacji wyłącznie tego wymagających . Chcąc zadbać o właściwe nawilżenie pochwy i odpowiednią kondycję jej błony śluzowej warto również zrezygnować ze stringów, gdyż mogą powodować miejscowe podrażnienia.

Co poza żelami nawilżającymi dla kobiet?

Działania profilaktyczne suchości pochwy poza właściwą pielęgnacją powinny uwzględniać również przestrzeganie bardzo podstawowych zasad higieny. Jedną z nich jest zrezygnowanie z pełnej depilacji okolic intymnych, gdyż owłosienie łonowe stanowi ochronę przed przedostawaniem się drobnoustrojów w okolice intymne. W miejskich toaletach warto zawsze korzystać toaletek na sedes.

Jak obchodzić się z żelami nawilżającymi dla kobiet?

Stosując żele nawilżające warto zwrócić uwagę na dokładne umycie wodą z mydłem użytego aplikatora. Zapobiegnie to rozwojowi bakterii, transmisji przejściowej flory w głąb błony śluzowej. Jeśli korzystamy z basenów zawsze po powrocie należy myć okolice intymne oraz zastosować żel nawilżający o działaniu ochronnym zawierający kwas mlekowy. Ważna i jeśli nie najważniejsza jest higiena życia seksualnego. W przypadku współżycia z wieloma partnerami warto uwzględnić podczas stosunku dodatkową ochronę w postaci prezerwatywy ze zwiększoną ilością środka nawilżającego.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj