Magnez

Kategorie

Marka

Cena

  • 1,00 zł - 184,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 149 produktów.

Magnez

Magnez w tabletkach

Produkty z magnezem w tabletkach to jedne z najczęściej wydawanych suplementów diety oraz leków bez recepty. Mówi się, że większość z nas ma niedobór magnezu, dlatego suplementacja magnezem jest przedmiotem wielu reklam w telewizji i w Internecie. Jeśli suplementacja magnezem jest zasadna, to która forma magnezu będzie najlepiej przyswajalna? W przypadku suplementacji witamin i minerałów, w tym magnezu pierwszym krokiem powinna być zrównoważona dieta bogata w wysokiej jakości, mało przetworzone produkty spożywcze. Jeśli jednak mamy do czynienia z niedoborem u pacjenta postarajmy się wytłumaczyć na czym polega różnica w składzie różnych preparatów magnezowych oraz co odróżnia lek od suplementu diety. Pomoże to podjąć naszym pacjentom odpowiednią decyzję, a także zyskają poczucie, że otrzymali fachową poradę w ramach opieki farmaceutycznej.

Magnez w tabletkach - czy warto?

Magnez w tabletkach bierze udział w licznych reakcjach metabolicznych zachodzących w naszym organizmie. magnez wbrew pozorom znajduje się w dużej ilości w żywności, więc teoretycznie trudno jest doprowadzić do jego niedoboru przy normalnej diecie. Żywimy się jednak mocno przetworzonym pokarmem, nadużywamy alkoholu, żyjemy w nieustannym stresie co przekłada się stosunkowo małą podaż magnezu.

Magnez w tabletkach - w czym pomaga?

Magnez uchodzi za katalizatora wielu reakcji metabolicznych, ma swój udział w procesie kurczliwości mięśni i przewodnictwie nerwowo-mięśniowym. Reguluje również pośrednio ciśnienie krwi oraz właściwy poziom glukozy we krwi. Mnóstwo badań potwierdza pozytywny wpływ magnezu w tabletkach na organizm w prewencji udaru mózgu, choroby niedokrwiennej serca oraz cukrzycy typu 2. Jony magnezu biorą również udział w syntezie i wydzielaniu serotoniny, a więc przy dłuższym stosowaniu może zwiększać odporność na stres.

Magnez w tabletkach - jakie są objawy niedoboru i nadmiaru?

W czasie niedoboru magnezu możemy zaobserwować kurcze łydek, drgania powiek, przedłużające się zmęczenie, kłopoty z koncentracją oraz ogólne rozdrażnienie. Zaniedbany niedobór prowadzi do znacznie poważniejszych problemów sercowo-naczyniowych np. arytmii, depresji oraz bezsenności. Wielu z nas przyjmuje magnez nieświadomie z różnych preparatów jednocześnie, a jego nadmiar może nawet skutkować przewlekłym zapaleniem jelit oraz niewydolnością nerek. Rzadkim objawem skrajnego nadmiaru magnezu jest nagły spadek ciśnienia krwi oraz zaburzenia widzenia.

Dobry magnez lek

Wśród aptecznych preparatów z magnezem możemy wyróżnić kilka form przyswajania, postaci technologicznej oraz rejestracji produktu. Na rynku dostępne są suplementy diety oraz produkty lecznicze zawierające tabletki do jelitowe. Pozwalają one na uwolnienie substancji leczniczej w jelicie i sprawdzają się u osób z problemami żołądkowymi. W aptece internetowej dostępne są również formy musujące, które mogą być lepiej tolerowane przez dzieci oraz osoby mające problemy z połykaniem. Zawierają one jednak kiepsko przyswajalne, nieorganiczne formy, które mogą być przeciwwskazane u osób chorującymi na nerki.

Dobry magnez lek - mleczan magnezu

Dobowe zapotrzebowanie na magnez wynosi około 270-350 mg na dobę.Zależy ono od płci, wieku oraz stanu zdrowia organizmu.Największe zapotrzebowanie na magnez wykazują mężczyźni po 50 roku życia - ok. 420mgNajlepiej przyswajalnymi formami magnezu są te organiczne. Mowa tutaj o mleczanie, cytrynianie oraz asparaginianie magnezu. Formy nieorganiczne jak już wspomniano są znacznie gorzej przyswajalne. Czasami jednak jesteśmy skazani na formę nieorganiczną magnezu - wtedy najlepszym wyborem jest chlorek magnezu, gdyż jest najlepiej rozpuszczalny w wodzie.    

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj