Nieprzyjemny zapach z ust i nieświeży oddech

Marka

Cena

  • 8,00 zł - 30,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 13 produktów.

Nieprzyjemny zapach z ust i nieświeży oddech

Środki na nieświeży oddech

Nieświeży oddech nazywany również halitozą jest niczym innym jak nieprzyjemną wonią z ust, który jest wręcz wyczuwany przez osobę z tym problemem oraz osoby w jego otoczeniu. Źródłem halitozy jest niemal zawsze jama ustna. Może być to problem fizjologiczny spowodowany między innymi obniżoną produkcja śliny, paleniem papierosów albo jadłospisem zawierającym niektóre pokarmy wywołujące przykry zapach z ust. Czasami jednak halitoza nie jest błahym problemem, lecz skutkiem poważniejszej choroby. Wtedy środki na nieświeży oddech nie wystarczą.

Środki na nieświeży oddech - jakie są rodzaje halitoz?

Halitoza może mieć różne nasilenie, przebieg i przyczynę. Wyróżniamy tak naprawdę dwa rodzaje nieświeżego zapachu z ust:

  • Halitoza prawdziwa - kiedy to przykry zapach z ust jest naprawdę wyczuwany i może to potwierdzić osoba z zewnątrz. Pojawia się ona najczęściej po nocnym odpoczynku pod wpływem zmniejszonej produkcji śliny i znika po umyciu zębów albo spożyciu posiłku. Nieświeży zapach z ust tego rodzaju może być również spowodowany paleniem tytoniu, dietą obfitą w czosnek i cebulę, alkohol. Wystarczy wtedy zaopatrzyć się w środki na nieświeży oddech.
  • Halitoza rzekoma - jak sama nazwa wskazuje tylko osoba wyczuwa nieświeży zapach ze swoich ust, ale nie jest to potwierdzone przez inne. Ten rodzaj halitozy można potwierdzić badaniem halimetrem. Skrajną odmianą jest napięcie związane z przekonaniem o przykrym zapachu z jego ust (halitofobia).

Środki na nieświeży oddech - kiedy się przydają?

Środki na nieświeży oddech mogą się przydać między innymi wtedy, gdy mamy problem z niewłaściwą higieną jamy ustnej. Oczywistym jest, że pierwszym wyborem powinna być zmiana nawyków i częste mycie zębów, ale do czasu przywrócenia właściwej równowagi w jamie ustnej tabletki na nieświeży oddech mogą zdziałać cuda. Po tabletki na halitozę mogą również sięgnąć osoby z nalotem na języku i chorobami zębów i przyzębia. Halitoza towarzyszy również zapaleniu migdałków oraz anginie z towarzyszącym wysiękiem z krypt. Środki te mogą również stosować osoby z przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych albo cierpiący na nowotwory jamy ustnej (po konsultacji z onkologiem). Halitoza wydaje się wyłącznie problemem estetycznym, który może utrudniać funkcjonowanie wśród ludzi. Niekiedy jednak nie jest oddzielną jednostką chorobową, lecz objawem groźniejszych stanów. Cuchnący zapach z ust może świadczyć o postępującym stanie zapalnym żołądka, refluksie, zarzuceniu treścią pokarmową do przełyku czy wrzodach. Bardzo nieprzyjemnie również rozpadająca się tkanka nowotworowa i martwicze tkanki w przebiegu nowotworów płuc.W takich stanach tabletki na halitozę nie pomogą.

Sprawdź zapach z ust zanim sięgniesz po tabletki na halitozę

Charakterystyczny zapach z ust, ale również potu i moczu może świadczyć o różnych chorobach. I tak:

    • zapach amoniaku świadczy o mocznicy
    • zapach zepsutych jaj i stęchlizny może wskazywać na niewydolność wątroby
    • zapach acetonu to niemal na pewno efekt kwasicy ketonowej

Leczenie halitozy, czyli jakie tabletki na halitozę wybrać?

W pierwszej kolejności po zdiagnozowaniu problemu powinniśmy zadbać o poprawę higieny jamy ustnej, mycie zębów po każdym posiłku, czyszczenie nicią dentystyczną, usuwanie nalotu z języka oraz płukanie jamy ustnej płynem z chlorheksydyną albo cetylpirydynę. Warto również porzucić palenie tytoniu, spożywanie czosnku, cebuli oraz zadbać o picie dużej ilości płynów, żucie gumy bez cukr oraz stosowanie tabletek na nieświeży oddech.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj